2020

Pogoda w Przemyślu >>>



 

 

2020-01-23

 

Spotkanie klubowe odbędzie się w pierwszą środę lutego, tj. 5 lutego o godzinie 18.00 w siedzibie naszego Oddziału. Tematem spotkania będą sprawy bieżące, relacje z imprez oraz plany na przyszłość. Przewodnim tematem spotkania będzie złożenie sprawozdania z działalności klubu za 2019r. połączone z prezentacją zdjęć z wszystkich rajdów organizowanych przez Klub w 2019r.

 


 

2020-01-23

 

KLUB GÓRSKI PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA OSIEMNASTE „URODZINY” KLUBU W CISNEJ W BIESZCZADACH
8 – 9 LUTY 2020r.

Jak ten czas leci… Naszemu Klubowi stuknęła osiemnastka, stał się pełnoletni i wkroczył w dorosłość. A wydaje się, że to było tak niedawno, kiedy w szary lutowy wieczór w siedzibie przemyskiego Oddziału PTTK oczekiwaliśmy na rozpoczęcie założycielskiego spotkania Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”. Do świetlicy w podziemiu wszedł Darek - przystojny, młody chłopak, przewodnik turystyki górskiej. Od niego, 18 lat temu, wszystko się zaczęło.
Aby uczcić ten zaszczytny jubileusz oraz powspominać setki wypraw i rajdów, zapraszamy Członków Klubu Górskiego i stałych Sympatyków Klubu na wyjazd do „Szymkówki” w Cisnej w Bieszczadach. Będzie czas na zimowy trekking, turystyczną biesiadę (mile widziane instrumenty muzyczne i śpiewniki), powłóczenie się po Cisnej i wstąpienie do kultowych miejsc z Siekierezadą włącznie.
Program:
08.02.2020r. (sobota)
Wyjazd uczestników w dniu 8.02.2020r. o godzinie 6.30 z zatoczki dla autobusów przy Rybim Placu obok MNZP w Przemyślu. Przyjazd do Przysłupia. Wejście na żółty szlak turystyczny i wędrówka na Duże Jasło (1.153 m.n.p.m.). Zejście czerwonym szlakiem turystycznym do Cisnej (jeśli czas i warunki śniegowe na to pozwolą), lub powrót tą samą trasą do Przysłupia.
Długość trasy: 12 km. Czas przejścia 4 godz. Suma podejść 623 m., suma zejść 736 m.
Zakwaterowanie i nocleg w Cisnej, w gospodarstwie agroturystycznym „Szymkówka”.
09.02.2020r.(niedziela)
Wędrówka ścieżką "Jeleni Skok" biegnącą z Zamościa (część Cisnej) zboczem Mochnaczki (777 m n.p.m) na wieżę widokową na Urwisku Zonkla, następnie zejście do Cisnej ścieżką przyrodniczo-historyczną "Nad Sztolnią" gdzie znajduje się dawna sztolnia "Róża", skąd wydobywano rudę żelaza. Czas wolny.
Długość trasy 5,2 km., czas przejścia 2 godziny.
Uwaga!
Powyższy program będzie zrealizowany jedynie wtedy, kiedy warunki śniegowe na to pozwolą. Biorąc pod uwagę czasy przejścia w warunkach zimowych, które mogą być zdecydowanie dłuższe niż podane powyżej oraz bieżące warunki terenowe, organizator rajdu zastrzega sobie w każdej chwili możliwość zmiany trasy, jej modyfikację lub odstąpienie od wyjścia w góry. W zamian zaproponowane zostaną inne trasy trekkingowe adekwatne do warunków pogodowych i terenowych.
Zakwaterowanie i nocleg w gospodarstwie agroturystycznym „Szymkówka” w Cisnej: http://www.bieszczady.net.pl/szymkowka/ W gospodarstwie jest 27 miejsc noclegowych, dla zapisanych w dalszej kolejności od nr 28 zapewniamy nocleg w innym gospodarstwie w pobliżu „Szymkówki”.
Nocleg 40 zł. od osoby. Istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji i śniadania w łącznej cenie 40 zł. Zamówienia na posiłki prosimy składać przy zapisywaniu się na rajd. Płatności za nocleg i wyżywienie dokonujemy indywidualnie w „Szymkówce”.

Organizacja i przewodnictwo – Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu.
Zapisy (telefonicznie lub osobiście) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
- do dnia 31.01.2020r. wyłącznie dla członków Klubu Górskiego,
- od dnia 01.02.2020r. do dnia 03.02.2020r. – dla stałych Sympatyków Klubu.
Wpisowe obejmuje wyłącznie część kosztów przejazdu 32 osobowym busem oraz koszty administracyjne i wynosi 30 zł. Koszty przejazdu będą w 60 % dofinansowane ze składek członkowskich klubowiczów.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne, czołówkę, ewentualnie rakiety śnieżne . Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” wizerunku uczestnika rajdu poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z bieżąco opłaconą składką. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
Zapraszamy!

 


 

2020-01-10

 

         

             Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza na
            III RAJD PIESZY ‘’SZLAKAMI HARNASIA DARKA HOPA”
                               KOPYSTAŃKA, 25.01.2020 r.

Dla jednych - Darek, dla drugich - “Harnaś”. Ten młody człowiek w przewodnickim polarze , jak mało kto, mocno wpisał się w bogatą historię przemyskiego Oddziału PTTK. Pozostawił trwały ślad w niepodważalnym dorobku założonego przez siebie Klubu Górskiego PTTK “Karpaty”. Ale ten najważniejszy ze wszystkich - to niezatarty ślad w naszych sercach, w naszej wdzięcznej pamięci. Pamięci o wspólnych wyprawach, rajdach i wędrówkach, o wspólnie przeżytych przygodach, z “urodzinowym” Łopiennikiem (2012 r.) w roli głównej. Gdyby było inaczej, zainicjowany przez grono długoletnich kolegów i przyjaciół, rajd Jego szlakami nie cieszyłby się takim powodzeniem i popularnością, nie gromadziłby co roku w styczniu tylu turystów. Nie tylko z Przemyśla i okolic, ale także z Sanoka, Rzeszowa, Jarosławia, powiatu przeworskiego, z Radymna i innych miejscowości.
Aby uczcić pamięć „Harnasia”, w sobotę, 25.01.2020r., trzy dni przed trzecią rocznicą Jego odejścia, znów wybierzemy się na zimowy rajd pieszy na Kopystańkę. Od zarania klubowych wędrówek, corocznie organizował On zimowe rajdy prowadząc nas na tę kultową górę różnymi drogami. Tam, na szczycie pod papieskim krzyżem odmówimy modlitwę w intencji Jego oraz naszych zmarłych kolegów i koleżanek z klubu, wyślemy im Światełko do Nieba, zaśpiewamy ustanowiony przez Darka klubowy hymn, a także udokumentujemy nasze kolejne wejście na szczyt kultowej Kopystańki, wykonując pamiątkowe zdjęcia przed triangulem z odsłoniętą tabliczką pamiątkową ku czci Harnasia. A po zakończeniu uroczystości rozpalimy ognisko w zagajniku, pod starą lipą u podnóża Kopystańki, dokładnie w tym samym miejscu, gdzie zawsze czynił to Darek. Będzie czas na wspominki, refleksje i turystyczny popas.
Program rajdu:
Zbiórka uczestników o godz. 7.45 w dniu 25.01.2020 r. (sobota) na parkingu autobusów przy Placu Rybim obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej . Stąd wyjazd do Cisowej zamówionym specjalnie na tę okazję autobusem. Uczestnicy rajdu uiszczają opłatę za przejazd w autobusie. Koszt ok. 12 - 15 zł. (tam i z powrotem), prosimy przygotować drobne pieniądze.
Po oficjalnym powitaniu w Cisowej przy punkcie widokowym, pod przewodnictwem przodownika turystyki górskiej, kolegi Zbigniewa Bilo, wyruszymy nieznakowaną trasą na miejsce uroczystości, na Kopystańkę. Po jej zakończeniu zaplanowane jest ognisko. Stąd wyruszymy żółtym szlakiem do Rybotycz, by o godzinie 15.00 odjechać do Przemyśla zmówionym uprzednio autobusem.
Prosimy o zabranie ze sobą wiktuałów na popas przy ognisku, a także gadżetów klubowych – szalików, plakietek, odznak, smyczy itp. Kto ma, niech nie zapomni wziąć ubiegłorocznych przypinek – pamiątki z I i II Rajdu Szlakami Harnasia.
Po zakończeniu rajdu zapraszamy chętnych na spotkanie i poczęstunek w świetlicy Oddziału PTTK przy ul. Waygarta w Przemyślu . Będzie okazja do wspominek ze wspólnych z Darkiem wędrówek górskimi szlakami w Polsce i za granicą.
Na rajd nie trzeba się zapisywać.
Organizacja rajdu: Klub Górski PTTK „Karpaty” Przemyśl.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest jednocześnie wyrażeniem zgody na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z ważnych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z bieżąco opłaconą składką. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
Serdecznie zapraszam Koleżanki i Kolegów.
Do zobaczenia !
ANDRZEJ UKLEJA – prezes zarządu Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”.

 


 

2020-01-04

 

Zbiórka uczestników w dniu 11.01.2020r. godz. 7.25 (sobota) na przystanku dla busów firmy Eurobus przy ul. Czarnieckiego. Stąd przejazd do Lipy busem kursowym firmy „Eurobus” o godz. 7.30 Każdy uczestnik pokrywa koszty przejazdu we własnym zakresie. Na rajd nie trzeba się zapisywać, jednak należy mieć na uwadze ograniczoną pojemność kursowego busa (30 osób), co przy dużej grupie uczestników rajdu może skutkować brakiem miejsc dla wszystkich chętnych.
Przejście piesze: Ścieżka przyrodniczo – dydaktyczna „Bobrowa Dolina” w Lipie o długości 2.500 m. Czas przejścia 1,5 godz.
Następnie na specjalnie przygotowanym miejscu biwakowym planujemy rozpalić ognisko, można zabrać ogniskowe wiktuały. Jeśli czas pozwoli, to zaliczymy jeszcze malownicze wzgórza pomiędzy Lipą a Brzeżawą: Marcynówkę, Wiszki (467 m.) i Capor (473 m.n.p.m.).
Powrót kursowym busem z Lipy do Przemyśla o godz. 12.55
Organizacja – Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z bieżąco opłaconą składką. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
Zapraszamy!

 


 

2020-01-02

Informujemy, że spotkanie klubowe odbędzie się w drugą środę miesiąca, tj. w dniu 08.01.2020r. o godz. 18.00 w siedzibie Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3.
Tematem spotkania będą sprawy bieżące, omówienie odbytych rajdów oraz przedstawienie planów na przyszłość.
Po omówieniu wyżej wymienionych tematów odbędzie się fotorelacja naszych klubowych kolegów z wyprawy w Beskidy Ukraińskie.
Serdecznie zapraszamy
Członkowie Zarządu Klubu