2020

Pogoda w Przemyślu >>> 

2020-12-21

 

     

 

 


 

2020-11-30

 

W nawiązaniu do fotorelacji z rajdu Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” przeprowadzonego w dniu 29.08.2020r., przesyłam filmik Marcusa idealnie wpasowujący się w piękny Jubileusz, który obchodziliśmy podczas tego rajdu. Koledze Marcusowi w imieniu Szanownego Jubilata i nas wszystkich bardzo dziękuję za przywołanie wspomnień z tego i wielu innych rajdów z Jego uczestnictwem. Jubilatowi i nam wszystkim życzę miłego oglądania i wytrwania w zdrowiu do czasu, kiedy będą możliwości, aby ponownie wyruszyć na wędrowne szlaki.
Pozdrawiam serdecznie – Andrzej Ukleja

 


 

2020-10-21

 

Szanowni Członkowie i Sympatycy Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu.
Przedstawiam komunikat Zarządu Oddziału PTTK w Przemyślu:

„Z przykrością informujemy że od dnia 17.10.2020 r. do odwołania obiekt noclegowy PTTK "Podzamcze" będzie nieczynny.
Informujemy również że od dnia 19.10.2020r. zmianie ulegają godziny funkcjonowania Biura Zarządu Oddziału oraz Biura Turystycznego PTTK PRZEMYŚL, nowe godziny pracy są następujące:
Poniedziałek 7-12
Wtorek-Piątek- 10-15
Jednocześnie informujemy że w związku z obecną sytuacja epidemiologiczna wstrzymujemy bezpośrednia obsługę klientów.
Wszelkie sprawy prosimy załatwiać telefonicznie: 166785374 lub mailowo: pttkprzemysl@op.pl w godzinach pracy biura.
Imprezy turystyczne zaplanowane na najbliższy miesiąc zostają odwołane, o jakichkolwiek zmianach będziemy na bieżąco państwa informować.
Zarząd Oddziału PTTK im dr. Mieczysława Orłowicza w Przemyślu
16.10.2020 r.”
W związku z tym planowane imprezy turystyczne Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” również zostają odwołane. Do klubowej działalności turystycznej przystąpimy niezwłocznie po poprawie sytuacji epidemicznej.
AU

 


 

2020-10-03

 

Z opóźnieniem, ale z wielką przyjemnością pragnę poinformować o kolejnych osiągnięciach Członków Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu.
Kolega Maciej Piotrowicz, po zaliczeniu bardzo intensywnego kursu i po złożeniu trudnego egzaminu zdobył uprawnienia przodownika turystyki górskiej.Tym samym nasz Klub „wzbogacił” się o drugiego przodownika turystyki górskiej (pierwszy uprawnienia zdobył Kolega Zbigniew Bilo). Cieszymy się, że Kolega Maciek w sposób profesjonalny będzie nas prowadził po górskich szlakach.
Kolejną miłą informacją jest zdobycie Korony Bieszczadów przez naszą Koleżankę Krystynę Pomykacz. Wraz z Kolegą Zbyszkiem Bilo jako pierwsi z naszego Klubu zdobyli komplet 13 szczytów zaliczanych do Korony Bieszczadów. Uroczyste wręczenie odznaki „Korona Bieszczadów” nastąpiło w dniu 5.09.2020r. na najwyższym szczycie Beskidu Niskiego – Lackowej, w towarzystwie dwóch przodowników turystyki górskiej, prezesa Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu oraz licznego grona członków i sympatyków Klubu. Nadmienić trzeba, że Kol. Krystyna i Zbyszek są w posiadaniu Odznaki Korony Gór Polskich, Korony Sudetów, a Kol. Zbyszek dodatkowo zdobył Koronę Beskidu Niskiego. Następne osoby z naszego Klubu są już blisko zdobycia kolejnych odznak.
Wszystkim wymienionym osobom serdecznie gratulujemy. AU

 


 

2020-09-22

 

PTTK ODDZIAŁ W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY I POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA RAJD PIESZY W PAŚMIE WYSOKIEGO DZIAŁU W BIESZCZADACH 03.10.2020 r.

Oddział PTTK w Przemyślu oraz inicjator rajdu - Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu, zapraszają swoich Członków oraz Sympatyków na rajd pieszy najciekawszym odcinkiem pasma Wysokiego Działu w Bieszczadach obejmującym Chryszczatą, Dolinę Huczwickiego Potoku i Dolinę Rabskiego Potoku, które wraz z licznymi atrakcjami przyrodniczymi znalazły się na drugim miejscu w konkursie "Najpiękniejsze leśne zakątki Polski", organizowanym przez Lasy Państwowe i magazyn National Geographic.
Program rajdu:
Zbiórka uczestników w dniu 03.10.2020r. godz. 6.00 (sobota) na parkingu dla busów przy Rybim Placu obok MNZP. Przejazd zamówionym busem do Duszatyna.
Przejście piesze: Duszatyn – Rezerwat „Zwiezło” – Chryszczata (998 m.n.p.m., zaliczana do Korony Bieszczadów) – Jeziorko Bobrowe – Huczwice – Rezerwat Gołoborze – Rabe.
Dodatkowo zwiedzimy most kolejki wąskotorowej w rezerwacie „Przełom Osławy pod Duszatynem” i przejdziemy ścieżką przyrodniczo-geologiczną przy kamieniołomie Huczwice.
Trasa ok. 20 km., czas przejścia ok. 6 godzin (bez postojów).

Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
- do dnia 27.09.2020r. dla członków Klubu Górskiego.
- od dnia 28.09.2020r. do dnia 30.09.2020r. – także dla Sympatyków Klubu.
Wpisowe obejmuje wyłącznie koszty przejazdu busem oraz koszty administracyjne i wynosi:
- 40 zł. dla członków PTTK,
- 48 zł. dla pozostałych osób.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich członków wycieczki.
Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu busem oraz zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu.
Zapraszamy!

 


 

2020-08-12

 

PTTK ODDZIAŁ W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA RAJD PIESZY PRZEZ MALOWNICZE WZGÓRZA PARKU KRAJOBRAZOWEGO POGÓRZA PRZEMYSKIEGO

Oddział PTTK w Przemyślu oraz inicjator rajdu - Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu, zapraszają swoich Członków oraz Sympatyków na rajd pieszy przez malownicze i widokowe wzgórza Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego w okolicach Posady Rybotyckiej, Trójcy, Birczy.

Zbiórka uczestników w dniu 29.08.2020r. godz. 7.45 (sobota) na parkingu dla busów przy Rybim Placu obok MNZP. Stąd przejazd zamówionym busem do Posady Rybotyckiej.
Przejście piesze: Posada Rybotycka – Łysa (474 m.n.p.m.) – Posada Rybotycka.
Przejazd busem do Trójcy. Przejście piesze: Trójca – Jaworów (496 m.n.p.m.) – okolice Woli Korzenieckiej – Chomińskie (468 m.n.p.m.) – zejście do Birczy lub Korzeńca.
Długość trasy ok. 15 km.
Na Chomińskim planowane jest ognisko, można zabrać ogniskowe wiktuały. Tutaj będzie na nas oczekiwał wynajęty bus, więc będzie możliwość pozostawienia w nim niepotrzebnych na trasie rzeczy.
Rajd adresowany jest wyłącznie do członków Klubu Górskiego.
Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie do dnia 27.08.2020r.
Wpisowe obejmuje wyłącznie koszty przejazdu busem oraz koszty administracyjne i wynosi:
- 33 zł. dla członków PTTK,
- 40 zł. dla pozostałych osób.

Każdy uczestnik powinien posiadać dobry stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z bieżąco opłaconą składką. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu busem oraz o zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu.
Zapraszamy!

 


 

2020-07-01

 

Szanowni Członkowie oraz Sympatycy Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”
Wznawiamy działalność turystyczną po długiej przerwie spowodowanej stanem epidemii koronawirusa. Z miesięcznym opóźnieniem, spowodowanym tym razem przez ulewne deszcze i alerty pogodowe, w dniu 25.07.2020r. organizujemy rajd pasmem Otrytu. Ogłoszenie znajduje się na stronach internetowych Oddziału i Klubu.
Zgodnie z wytycznymi otrzymanymi w dniu 05.06.2020r. od Zarządu Oddziału PTTK w Przemyślu, możemy organizować imprezy turystyczne jednodniowe krajowe w najbliższych okolicach, przy zachowaniu obowiązujących ograniczeń i zaleceń wydanych na podstawie odrębnych przepisów (używanie masek, zachowywanie dystansu itp.).
O ile sytuacja epidemiologiczna będzie stabilna, Zarząd naszego Klubu przygotował na każdy następny miesiąc ciekawe propozycje rajdów górskich. Oprócz tego rajdy górskie przygotowywane są przez Przemyski Oddział PTTK, ogłoszenia o tym znajdują się na stronie internetowej.
W obecnej sytuacji nadal nie będzie spotkań klubowych. O wszystkich istotnych sprawach, szczególnie o planowanych rajdach, będziemy informowali poprzez strony internetowe naszego Klubu.
Zapraszam do udziału w rajdzie Klubowym na Otryt, zachęcam także do korzystania z oferty rajdów górskich przygotowywanych przez Zarząd Oddziału PTTK w Przemyślu.
AU

 


 

2020-06-23

 

W związku z wystąpieniem intensywnych opadów deszczu i burz, lokalnych podtopień i zalaniem części szlaków oraz z uwagi na wydane ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami, rajd na Otryt w Bieszczadach planowany na dzień 27.06.2020r. zostaje przeniesiony na dzień 25.07.2020r. (sobota).
Pozostałe informacje podane w ogłoszeniu pozostają aktualne.
Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu.

 


 

2020-06-16

 

PTTK ODDZIAŁ W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA RAJD PIESZY PASMEM OTRYTU W BIESZCZADACH
27.06.2020 r.

Oddział PTTK w Przemyślu oraz inicjator rajdu - Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu, zapraszają swoich Członków oraz Sympatyków na rajd pieszy najciekawszym odcinkiem pasma Otrytu w Bieszczadach. Szlak wiodący lasami jodłowo-bukowymi doprowadzi nas na najwyższe wzniesienie masywu– Trohaniec (939 m.n.p.m.) zaliczane do korony Bieszczadów, by stamtąd zejść do Dwerniczka, celu naszej wędrówki.

Zbiórka uczestników w dniu 27.06.2020r. godz. 6.00 (sobota) na parkingu dla busów przy Rybim Placu obok MNZP. Stąd przejazd zamówionym busem na Przełęcz pod Otrytem k. Rajskiego.
Przejście piesze: Przełęcz pod Otrytem (550 m.n.p.m.) – Majdan – Przełęcz pod Hulskiem (Kobylanka)– Chata Socjologa - Trohaniec (939m.n.p.m.) – Dwerniczek.

Trasa wiedzie w przeważającej części niebieskim szlakiem turystycznym, czas przejścia ok. 8 godzin, długość trasy 23 km.

Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
- do dnia 22.06.2020r. wyłącznie dla członków Klubu Górskiego.
- od dnia 23.06.2020r. do dnia 25.06.2020r. – także dla Sympatyków Klubu.
Wpisowe obejmuje wyłącznie koszty przejazdu busem oraz koszty administracyjne i wynosi:
- 38 zł. dla członków PTTK,
- 46 zł. dla pozostałych osób.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z bieżąco opłaconą składką. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu busem oraz zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu.
Zapraszamy!

 


 

2020-03-15

 

Szanowni Członkowie oraz Sympatycy Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”

Przedstawiam decyzję Zarządu Oddziału PTTK w Przemyślu:

„W związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym oraz z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemiologicznego, mając na uwadze dbałość o zdrowie i życie każdego z nas, od dnia 16.03.2020 r. do odwołania Biuro Oddziału PTTK im. Dr. Mieczysława w Przemyślu oraz Biuro Turystyczne "PTTK Przemyśl" będą zamknięte dla bezpośredniej obsługi klientów oraz członków !!

Wszelkie sprawy można załatwić telefonicznie w godzinach 10:00-14:00 od poniedziałku do piątku - nr tel. 16-678-53-74 oraz za pomocą poczty elektronicznej- pttkprzemysl@op.pl.

Decyzją Zarządu Oddziału z dnia 13.03.2020, wszystkie imprezy, które były zaplanowane do 15.04.2020 zostają odwołane.
Pozostałe imprezy po 15.04.2020 - nie zostają odwołane.”
W związku z tą decyzją, do dnia 15.04.2020r. zostają odwołane również wszystkie rajdy Klubu Górskiego, w szczególności ogłoszony już dwudniowy rajd pieszy w okolicach Jeziora Myczkowskiego i Solińskiego z wyjściem na Korbanię 21-22.03.2020r. Wpłacone pieniądze zostaną zwrócone. Rajd ten być może będzie przeprowadzony w innym terminie. Pojawił się pomysł, aby zrealizować go w ramach kolejnych „urodzin” Klubu Górskiego w 2021 roku.
W kwietniu nie będzie również spotkania klubowego.

 


 

2020-03-02

 

Informuję, że z powodu pożaru, jaki wybuchł w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Skałką” w Górzance, nastąpiła zmiana miejsca zakwaterowania uczestników rajdu Klubu Górskiego GÓRZANKA 21-22.03.2020r.
Zakwaterowanie (dla chętnych również wyżywienie) odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym "RANCHO" w Wołkowyi: http://www.rancho.bieszczady.pl/index.html
Cena za nocleg, wyżywienie, jak i pozostałe ustalenia podane w ogłoszeniu pozostają bez zmian.
Andrzej Ukleja

 


 

2020-02-26

 

Informuję, że spotkanie klubowe odbędzie się jak zwykle w pierwszą środę marca, tj. 4.03.2020r. o godz. 18.00 w świetlicy przemyskiego Oddziału PTTK przy ulicy Waygarta 3. Tematem spotkania będą sprawy bieżące, omówienie rajdów które przeszły już do historii oraz rajdów zaplanowanych na najbliższe miesiące.
Podczas spotkania odbędzie się fotorelacja z niezwykłych wypraw naszego klubowego kolegi Tomka Gołkowskiego w Karpaty Wschodnie. Tym razem kolega Tomek przedstawi nam zdjęcia i opowie o wyprawie na Popadię w Gorganach oraz na Rotyło w Beskidzie Huculskim. Będzie to ciekawe szczególnie dla osób, które w tym roku zamierzają zdobyć Popadię podczas wyprawy organizowanej przez przemyski O/PTTK. Z uwagi na charakter pracy kolegi Tomka, istnieje minimalne ryzyko, że spotkanie może nie dojść do skutku. W takim wypadku niezwłocznie o tym poinformujemy.

 


 

2020-02-25

 

PTTK ODDZIAŁ W PRZEMYŚLU
POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA DWUDNIOWY RAJD PIESZY W OKOLICACH JEZIORA MYCZKOWIECKIEGO I SOLIŃSKIEGO
GÓRZANKA 21-22.03.2020r.

Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza na dwudniową wyprawę, którą rozpoczniemy w Myczkowcach nad zachodnim brzegiem Jeziora Myczkowieckiego. Wyruszamy zielonym szlakiem turystycznym na południe, nie będzie brakowało polan widokowych ,zalesionych pagórków i mozaik pofałdowanych pól. Wyjdziemy na otwarte łąki m.in. pod szczytami Berce (542 m n.p.m.) i Wierchy (635 m n.p.m.). Szlak poprowadzi nas przez Myczków, Wołkowyję do Górzanki. Po drodze do tej miejscowości będziemy mogli obserwować mieniącą się w oddali taflę Jeziora Solińskiego. Na drugi dzień zaplanowano przejście zielonym szlakiem turystycznym oraz wyznakowanymi ścieżkami prowadzącymi na jeden z najciekawszych szczytów w okolicy - Korbanię (894 m n.p.m), z imponującą panoramą roztaczającą się z drewnianej wieży widokowej . Z Korbani zejdziemy do Łopienki ścieżką przyrodniczą przez łąki nad Tyskową i kapliczkę na Przełęczy Hyrcza. Zakończenie rajdu nastąpi na parkingu w Polankach, przy Galerii „Czarny Kot”.

Program:
21.03.2020r. (sobota)
Wyjazd uczestników w dniu 21.03.2020r. o godzinie 7.00 z zatoczki dla autobusów przy Rybim Placu obok MNZP w Przemyślu. Przejazd do miejscowości Myczkowce. Wejście na zielony szlak turystyczny i wędrówka nim przez m.in. wzgórze Byrce (542 m n.p.m.) – Myczków – Wierchy (635 m n.p.m.) – Wołkowyję do Górzanki.
Długość trasy: 16 km. Czas przejścia 5 godz. Suma podejść 478 m., suma zejść 403 m.

Zakwaterowanie i nocleg w Górzance, w gospodarstwie agroturystycznym „Pod Skałką” Pani Marii Dębińskiej (13 miejsc) oraz w sąsiednich domach o podobnym standardzie: http://www.bieszczady.pl/noclegi/domki_wypoczynkowe/?catID=597&offerID=661&search%5BcategoryID%5D=4&search%5Border%5D=regionID

22.03.2020r.(niedziela)
Kontynuacja wędrówki zielonym szlakiem turystycznym z Górzanki do Bukowca - wejście na ścieżką spacerową na Korbanię (894 m n.p.m.) z wieżą widokową – Przełęcz Hyrcza (692 m n.p.m.) – Hyrcza ( 681 m n.p.m.) – Łopienka – Polanki (parking przy Galerii „Czarny Kot”).
Czas przejścia ok. 6 godzin.
Nocleg 35 zł. od osoby. Istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji i śniadania w łącznej cenie 40 zł. Zamówienia na posiłki prosimy składać przy zapisywaniu się na rajd. Płatności za nocleg i wyżywienie dokonujemy indywidualnie na miejscu.
Zapisy (telefonicznie lub osobiście) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
- do dnia 15.03.2020r. wyłącznie dla członków Klubu Górskiego.
- od dnia 16.03.2020r. do dnia 17.03.2020r. – także dla Sympatyków Klubu.
Wpisowe obejmuje wyłącznie koszty przejazdu busem oraz koszty administracyjne i wynosi:
- 70 zł. dla członków PTTK,
- 88 zł. dla pozostałych osób.
Liczba miejsc ograniczona do 32 (pojemność busa).
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne, czołówkę. Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” wizerunku uczestnika rajdu poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu, przebiegu trasy, lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z bieżąco opłaconą składką. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
Zapraszamy!

 


 

2020-01-23

 

Spotkanie klubowe odbędzie się w pierwszą środę lutego, tj. 5 lutego o godzinie 18.00 w siedzibie naszego Oddziału. Tematem spotkania będą sprawy bieżące, relacje z imprez oraz plany na przyszłość. Przewodnim tematem spotkania będzie złożenie sprawozdania z działalności klubu za 2019r. połączone z prezentacją zdjęć z wszystkich rajdów organizowanych przez Klub w 2019r.

 


 

2020-01-23

 

KLUB GÓRSKI PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA OSIEMNASTE „URODZINY” KLUBU W CISNEJ W BIESZCZADACH
8 – 9 LUTY 2020r.

Jak ten czas leci… Naszemu Klubowi stuknęła osiemnastka, stał się pełnoletni i wkroczył w dorosłość. A wydaje się, że to było tak niedawno, kiedy w szary lutowy wieczór w siedzibie przemyskiego Oddziału PTTK oczekiwaliśmy na rozpoczęcie założycielskiego spotkania Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”. Do świetlicy w podziemiu wszedł Darek - przystojny, młody chłopak, przewodnik turystyki górskiej. Od niego, 18 lat temu, wszystko się zaczęło.
Aby uczcić ten zaszczytny jubileusz oraz powspominać setki wypraw i rajdów, zapraszamy Członków Klubu Górskiego i stałych Sympatyków Klubu na wyjazd do „Szymkówki” w Cisnej w Bieszczadach. Będzie czas na zimowy trekking, turystyczną biesiadę (mile widziane instrumenty muzyczne i śpiewniki), powłóczenie się po Cisnej i wstąpienie do kultowych miejsc z Siekierezadą włącznie.
Program:
08.02.2020r. (sobota)
Wyjazd uczestników w dniu 8.02.2020r. o godzinie 6.30 z zatoczki dla autobusów przy Rybim Placu obok MNZP w Przemyślu. Przyjazd do Przysłupia. Wejście na żółty szlak turystyczny i wędrówka na Duże Jasło (1.153 m.n.p.m.). Zejście czerwonym szlakiem turystycznym do Cisnej (jeśli czas i warunki śniegowe na to pozwolą), lub powrót tą samą trasą do Przysłupia.
Długość trasy: 12 km. Czas przejścia 4 godz. Suma podejść 623 m., suma zejść 736 m.
Zakwaterowanie i nocleg w Cisnej, w gospodarstwie agroturystycznym „Szymkówka”.
09.02.2020r.(niedziela)
Wędrówka ścieżką "Jeleni Skok" biegnącą z Zamościa (część Cisnej) zboczem Mochnaczki (777 m n.p.m) na wieżę widokową na Urwisku Zonkla, następnie zejście do Cisnej ścieżką przyrodniczo-historyczną "Nad Sztolnią" gdzie znajduje się dawna sztolnia "Róża", skąd wydobywano rudę żelaza. Czas wolny.
Długość trasy 5,2 km., czas przejścia 2 godziny.
Uwaga!
Powyższy program będzie zrealizowany jedynie wtedy, kiedy warunki śniegowe na to pozwolą. Biorąc pod uwagę czasy przejścia w warunkach zimowych, które mogą być zdecydowanie dłuższe niż podane powyżej oraz bieżące warunki terenowe, organizator rajdu zastrzega sobie w każdej chwili możliwość zmiany trasy, jej modyfikację lub odstąpienie od wyjścia w góry. W zamian zaproponowane zostaną inne trasy trekkingowe adekwatne do warunków pogodowych i terenowych.
Zakwaterowanie i nocleg w gospodarstwie agroturystycznym „Szymkówka” w Cisnej: http://www.bieszczady.net.pl/szymkowka/ W gospodarstwie jest 27 miejsc noclegowych, dla zapisanych w dalszej kolejności od nr 28 zapewniamy nocleg w innym gospodarstwie w pobliżu „Szymkówki”.
Nocleg 40 zł. od osoby. Istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji i śniadania w łącznej cenie 40 zł. Zamówienia na posiłki prosimy składać przy zapisywaniu się na rajd. Płatności za nocleg i wyżywienie dokonujemy indywidualnie w „Szymkówce”.

Organizacja i przewodnictwo – Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu.
Zapisy (telefonicznie lub osobiście) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
- do dnia 31.01.2020r. wyłącznie dla członków Klubu Górskiego,
- od dnia 01.02.2020r. do dnia 03.02.2020r. – dla stałych Sympatyków Klubu.
Wpisowe obejmuje wyłącznie część kosztów przejazdu 32 osobowym busem oraz koszty administracyjne i wynosi 30 zł. Koszty przejazdu będą w 60 % dofinansowane ze składek członkowskich klubowiczów.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne, czołówkę, ewentualnie rakiety śnieżne . Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” wizerunku uczestnika rajdu poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z bieżąco opłaconą składką. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
Zapraszamy!

 


 

2020-01-10

 

         

             Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza na
            III RAJD PIESZY ‘’SZLAKAMI HARNASIA DARKA HOPA”
                               KOPYSTAŃKA, 25.01.2020 r.

Dla jednych - Darek, dla drugich - “Harnaś”. Ten młody człowiek w przewodnickim polarze , jak mało kto, mocno wpisał się w bogatą historię przemyskiego Oddziału PTTK. Pozostawił trwały ślad w niepodważalnym dorobku założonego przez siebie Klubu Górskiego PTTK “Karpaty”. Ale ten najważniejszy ze wszystkich - to niezatarty ślad w naszych sercach, w naszej wdzięcznej pamięci. Pamięci o wspólnych wyprawach, rajdach i wędrówkach, o wspólnie przeżytych przygodach, z “urodzinowym” Łopiennikiem (2012 r.) w roli głównej. Gdyby było inaczej, zainicjowany przez grono długoletnich kolegów i przyjaciół, rajd Jego szlakami nie cieszyłby się takim powodzeniem i popularnością, nie gromadziłby co roku w styczniu tylu turystów. Nie tylko z Przemyśla i okolic, ale także z Sanoka, Rzeszowa, Jarosławia, powiatu przeworskiego, z Radymna i innych miejscowości.
Aby uczcić pamięć „Harnasia”, w sobotę, 25.01.2020r., trzy dni przed trzecią rocznicą Jego odejścia, znów wybierzemy się na zimowy rajd pieszy na Kopystańkę. Od zarania klubowych wędrówek, corocznie organizował On zimowe rajdy prowadząc nas na tę kultową górę różnymi drogami. Tam, na szczycie pod papieskim krzyżem odmówimy modlitwę w intencji Jego oraz naszych zmarłych kolegów i koleżanek z klubu, wyślemy im Światełko do Nieba, zaśpiewamy ustanowiony przez Darka klubowy hymn, a także udokumentujemy nasze kolejne wejście na szczyt kultowej Kopystańki, wykonując pamiątkowe zdjęcia przed triangulem z odsłoniętą tabliczką pamiątkową ku czci Harnasia. A po zakończeniu uroczystości rozpalimy ognisko w zagajniku, pod starą lipą u podnóża Kopystańki, dokładnie w tym samym miejscu, gdzie zawsze czynił to Darek. Będzie czas na wspominki, refleksje i turystyczny popas.
Program rajdu:
Zbiórka uczestników o godz. 7.45 w dniu 25.01.2020 r. (sobota) na parkingu autobusów przy Placu Rybim obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej . Stąd wyjazd do Cisowej zamówionym specjalnie na tę okazję autobusem. Uczestnicy rajdu uiszczają opłatę za przejazd w autobusie. Koszt ok. 12 - 15 zł. (tam i z powrotem), prosimy przygotować drobne pieniądze.
Po oficjalnym powitaniu w Cisowej przy punkcie widokowym, pod przewodnictwem przodownika turystyki górskiej, kolegi Zbigniewa Bilo, wyruszymy nieznakowaną trasą na miejsce uroczystości, na Kopystańkę. Po jej zakończeniu zaplanowane jest ognisko. Stąd wyruszymy żółtym szlakiem do Rybotycz, by o godzinie 15.00 odjechać do Przemyśla zmówionym uprzednio autobusem.
Prosimy o zabranie ze sobą wiktuałów na popas przy ognisku, a także gadżetów klubowych – szalików, plakietek, odznak, smyczy itp. Kto ma, niech nie zapomni wziąć ubiegłorocznych przypinek – pamiątki z I i II Rajdu Szlakami Harnasia.
Po zakończeniu rajdu zapraszamy chętnych na spotkanie i poczęstunek w świetlicy Oddziału PTTK przy ul. Waygarta w Przemyślu . Będzie okazja do wspominek ze wspólnych z Darkiem wędrówek górskimi szlakami w Polsce i za granicą.
Na rajd nie trzeba się zapisywać.
Organizacja rajdu: Klub Górski PTTK „Karpaty” Przemyśl.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest jednocześnie wyrażeniem zgody na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z ważnych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z bieżąco opłaconą składką. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
Serdecznie zapraszam Koleżanki i Kolegów.
Do zobaczenia !
ANDRZEJ UKLEJA – prezes zarządu Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”.

 


 

       

Informujemy, że w dniu 25.01.2020r. podczas III Rajdu Pieszego Szlakami Harnasia Darka Hopa na Kopystańkę, zebrano kwotę 350 zł. dla chorego dziecka Sewerynka Garczewskiego. Komisyjnego otwarcia skarbonki dokonano po zakończeniu rajdu. Wyżej wymienioną kwotę wpłacono w dniu 27.01.2020r. na rachunek bankowy Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER. Zachęcamy do dalszej pomocy poprzez podarowanie 1% podatku lub poprzez indywidualne darowizny.
Więcej informacji na stronach internetowych:
https://www.liver.pl/garczewski-seweryn/
https://www.facebook.com/pg/szansadlaSewerynka/posts/

 


 

2020-01-04

 

Zbiórka uczestników w dniu 11.01.2020r. godz. 7.25 (sobota) na przystanku dla busów firmy Eurobus przy ul. Czarnieckiego. Stąd przejazd do Lipy busem kursowym firmy „Eurobus” o godz. 7.30 Każdy uczestnik pokrywa koszty przejazdu we własnym zakresie. Na rajd nie trzeba się zapisywać, jednak należy mieć na uwadze ograniczoną pojemność kursowego busa (30 osób), co przy dużej grupie uczestników rajdu może skutkować brakiem miejsc dla wszystkich chętnych.
Przejście piesze: Ścieżka przyrodniczo – dydaktyczna „Bobrowa Dolina” w Lipie o długości 2.500 m. Czas przejścia 1,5 godz.
Następnie na specjalnie przygotowanym miejscu biwakowym planujemy rozpalić ognisko, można zabrać ogniskowe wiktuały. Jeśli czas pozwoli, to zaliczymy jeszcze malownicze wzgórza pomiędzy Lipą a Brzeżawą: Marcynówkę, Wiszki (467 m.) i Capor (473 m.n.p.m.).
Powrót kursowym busem z Lipy do Przemyśla o godz. 12.55
Organizacja – Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z bieżąco opłaconą składką. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
Zapraszamy!

 


 

2020-01-02

Informujemy, że spotkanie klubowe odbędzie się w drugą środę miesiąca, tj. w dniu 08.01.2020r. o godz. 18.00 w siedzibie Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3.
Tematem spotkania będą sprawy bieżące, omówienie odbytych rajdów oraz przedstawienie planów na przyszłość.
Po omówieniu wyżej wymienionych tematów odbędzie się fotorelacja naszych klubowych kolegów z wyprawy w Beskidy Ukraińskie.
Serdecznie zapraszamy
Członkowie Zarządu Klubu