2022

Pogoda w Przemyślu >>> 

 

 

 

2023-01-09

 

    

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 7 stycznia 2023 r. odeszła na "niebieskie połoniny" współzałożycielka Klubu Górskiego PTTK "Karpaty", nasza koleżanka z turystycznego szlaku, lek. med. GRAŻYNA SZYBIAK.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 11 stycznia br. o godz. 11.30 - modlitwa różańcowa, a o godz. 12 – msza św. żałobna w kościele parafialnym na osiedlu Kmiecie (ul. Grunwaldzka 70). Złożenie do grobu nastąpi na cmentarzu zasańskim.

 


 

2023-01-07

 

   

Oddział PTTK im. dr M. Orłowicza w Przemyślu
z inicjatywy i pod patronatem Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”
zaprasza na Rajd „Zimowy” po Pogórzu Przemyskim w dniu 14 stycznia 2023 roku

Program Rajdu :
14 stycznia 2023 r. (sobota) godz. 7.20 spotkanie uczestników Rajdu na przystanku autobusowym przy ul. Jagiellońskiej. Przejazd kursowym Eurobusem o godz. 7.25 do Rokszyc. Odjazd z przystanku przy kładce przy ul. Piłsudskiego o godz. 7.29.

Trasa Rajdu : Rokszyce – Zalesie – Prałkowce – Wapielnica – Przemyśl
Długość trasy : ok. 20 km.

Rajd nie wymaga zapisów.

Uczestnicy rajdu, którzy nie posiadają opłaconej składki PTTK na 2022 rok (ubezpieczenie w ramach składki ważne do 31 marca 2023 r), lub aktualnej powinni ubezpieczyć się we własnym zakresie.

Zapraszamy !
Zarząd Klubu PTTK „Karpaty”

 


 

2023-01-05

 

Dnia 12 stycznia 2023 roku o godzinie 18tej odbędzie się zebranie członków i symatyków Klubu Górskiego "Karpaty". Zapraszamy wszystkich chętnych.

 


 

2022-12-27

 

   

Komunikat (niezwyczajny) Klubu Górskiego PTTK “Karpaty”
RAJD SYLWESTROWY

Święta, święta... a po świętach warto godnie pożegnać stary i powitać NOWY ROK. Jeśli pragniesz aktywnie i z przytupem spędzić ostatnie godziny 2022 r. i początek 2023 r. w niezwykłej scenerii , w doskonałym towarzystwie i w świetnej atmosferze, to wybierz się z nami w sobotę, 31 grudnia na IX Sylwestrowy Rajd Pieszy, tradycyjnie (od 2011 r.) organizowany przez nasz Oddział PTTK, z inicjatywy i pod patronatem Klubu Górskiego “Karpaty”.
Nie wymagamy wcześniejszych zgłoszeń, ani potwierdzeń czy rezerwacji miejsc. W imieniu zarządu naszego Klubu oraz sztabu organizacyjnego serdecznie zapraszam PT. Koleżanki i Kolegów – członków i sympatyków PTTK do udziału w tej imprezie.
Zbiórka i odprawa około godz. 20.00 w Miejscu Obsługi Rowerzystów nad Sanem, u wylotu kładki, przy ul. Piłsudskiego (w tym samym miejscu, co rok temu). Podobnie jak w latach minionych, spodziewamy się, że uczestnicy rajdu zaopatrzą się w sylwestrowo-karnawałowe ozdoby i gadżety (np. mikołajowe czapki, peruki, świecące girlandy, maski, zimne ognie i inne rekwizyty wg własnego pomysłu).
O godz. 20.15 wymarsz na trasę rajdu (lekka, łatwa i przyjemna) w kierunku Krzemieńca, Kruhela i Zielonki. Oczywiście wszyscy zaopatrzeni w sprawne latarki (głównie czołówki) oraz elementy odblaskowe. Na terenie jednego z pobliskich fortów przewidziano sylwestrowe ognisko z pieczeniem kiełbasek i innych przysmaków (każdy we własnym zakresie), a także wspólne śpiewy, pląsy i biesiadowanie . Będziemy wdzięczni tym Kolegom i Koleżankom, którzy – oprócz tzw. wiktuałów i termosu z herbatą lub kawą - przyniosą w plecaku także kawałek suchego drewna lub podpałkę kominkową. Prosimy także o przyniesienie małych zniczy (ew. samych wkładów) lub świeczek (plus zapałki lub zapalarki), którymi wspólnie rozświetlimy ruiny fortecznej budowli. Co jeszcze powinno znaleźć się w plecaku, dobrze wie każdy, kto co roku uczestniczy w naszych sylwestrowych rajdach.
Nie zapomnijmy oczywiście o doborze odpowiedniego odzienia i obuwia, zgodnie z warunkami atmosferycznymi.
Dalszy program rajdu przewiduje : przemarsz z fortu III B na Zniesienie, wejście na Kopiec Tatarski, a po zejściu wspólny toast i orędzie noworoczne Prezes Klubu “Karpaty” w amfiteatrze (ew. w Loży Szyderców, o ile będzie dostępna). Rajd zakończymy 1 stycznia kolędowaniem przed szopką betlejemską w Rynku.
Uwaga: Każdy (-a) uczestnik bierze udział w rajdzie NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Wyrażamy też zgodę na udział w sesji fotograficznej oraz opublikowanie na internetowych stronach klubowych zdjęć z imprezy I relacji filmowej.
Zapraszam do wspólnej zabawy. Do zobaczenia !

Prezes Klubu Górskiego PTTK “Karpaty”
Zosia Popowicz

 


 

2022-12-25

 

     

 


 

2022-12-05

 

Link do kalendarza imprez na rok 2023.

 


 

2022-11-28

 

    

Oddział PTTK im dr M. Orłowicza w Przemyślu
z inicjatywy i pod patronatem Klubu PTTK „Karpaty”
zaprasza na Rajd po fortach Twierdzy Przemyśl w dniu 4 grudnia 2022 r.

Program Rajdu:
4 grudnia 2022 r, (niedziela) godz. 8.20 spotkanie uczestników Rajdu na przystanku autobusowym przy ul. Jagiellońskiej. Przejazd autobusem MZK nr 20 o godz. 8.27 do Łuczyc.
Trasa :Fort III Łuczyce – Fort IV Optyń – Fort V Grochowce – Fort VI Iwanowa Góra – Przemyśl.
Długość trasy : ok. 20 km
Rajd nie wymaga zapisów.
Uczestnicy Rajdu, którzy nie posiadają opłaconej składki PTTK na 2022 r. powinni ubezpieczyć się we własnym zakresie.
Zapraszamy!

 


 

2022-11-22 

 

    

Oddział PTTK im dr M. Orłowicza w Przemyślu
z inicjatywy i pod patronatem Klubu PTTK „Karpaty”
zaprasza na Rajd „Andrzejkowy” w dniu 26 listopada 2022 r.

Program Rajdu:
26 listopada 2022 r. (sobota) – godz. 7.25 spotkanie uczestników Rajdu na przystanku przy kładce nad Sanem przy ul. Piłsudskiego. Przejazd kursowym „Eurobusem” o godz. 7.30 do Krasiczyna (cena biletu 5 zł).
Przejście na trasie : Krasiczyn – Dybawka Górna – Fort VII Prałkowce – „Droga Stu Zakrętów” – Wapielnica - Zielonka - Przemyśl.
Długość trasy : ok. 14 km.
Rajd nie wymaga zapisów.
Uczestnicy Rajdu, którzy nie posiadają opłaconej składki PTTK na 2022 r. powinni ubezpieczyć się we własnym zakresie.
Zapraszamy!

 


 

2022-11-03

 

PTTK ODDZIAŁ W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY I POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU

ZAPRASZA NA

NIEPODLEGŁOŚCIOWY RAJD PIESZY
W GMINIE BIRCZA
JAWORNIK RUSKI – BOROWNICA

TERMIN: 11.11.2022 r. (piątek)

Program rajdu:
Zbiórka uczestników w dniu 11.11.2022r. godz. 7.30 (piątek) na parkingu dla busów przy Rybim Placu obok MNZP. Przejazd zamówionym busem do miejscowości Dubiecko (zapalenie zniczy przy pomniku Józefa Piłsudskiego) Następnie przejazd do Jawornika Ruskiego.
Jawornik Ruski (cmentarz komunalny):
– zapalenie zniczy na zbiorowej mogile 14 Żołnierzy Wojska Polskiego z 28 Pułku Piechoty
9 Dywizji Piechoty, którzy w lipcu 1946r. którzy zostali zamordowani przez nacjonalistów ukraińskich z OUN-UPA,
– zapalenie zniczy na zbiorowej mogile 7 Żołnierzy Wojska Polskiego, którzy polegli na tych terenach podczas kampanii wrześniowej w 1939r.
– zwiedzanie Cerkwi św. Dymitra w Jaworniku Ruskim (z zewnątrz)

Przejście piesze: Jawornik Ruski (cmentarz)-Przesada Jawornicka – Borownica (Czarny Potok – pomnik pomordowanych przez UPA – kościół rzymskokatolicki – cmentarz parafialny – Borownica Osada) – Jawornik Ruski (Rybne) – Borownica.
Długość trasy – ok. 15 km., czas przejścia – ok. 6-7 godzin.
W trakcie przejścia pieszego:
– przejście ścieżką przyrodniczo-historyczną „Borownica”, gdzie znajduje się obelisk żołnierzy 17 Pułku Piechoty im. Ziemi Rzeszowskiej, którzy zginęli (wraz ze swoim dowódcą płk Beniaminem Kotarbą) podczas potyczki z oddziałami niemieckimi w 1939 roku, a także przedstawiona jest historia walk pułku podczas kampanii wrześniowej,
– zapalenie zniczy przy pomniku pomordowanych mieszkańców Borownicy przez UPA
w 1945r.,
– zwiedzenie Kościoła Rzymsko-Katolickiego pw. Najświętszego Serca Jezusowego
w Borownicy ( z zewnątrz i wewnątrz),
– zapalenie zniczy na cmentarzu parafialnym w Borownicy gdzie znajdują się dwie mogiły Żołnierzy 17 Pułku Piechoty z 1939r. (dowódcy pułku płk Beniamina Kotarby oraz żołnierza tego pułku Stanisława Baraniucha),
– zapalenie zniczy w Jaworniku Ruskim (przysiółek Rybne) w Miejscu Pamięci zamordowanych przez UPA 14 Żołnierzy Wojska Polskiego z 28 Pułku Piechoty
w lipcu 1946r.

Program opracował i rajd poprowadzi: Andrzej Bańcarz

Współprowadzenie rajdu: Andrzej Wrotniak – mieszkaniec Jawornika Ruskiego, pasjonat historii-społecznik.
Na polu biwakowym w Borownicy planujemy rozpalić turystyczne ognisko, prosimy
o zabranie ze sobą ogniskowych wiktuałów.
Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (przelewem na konto) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie – do dnia 09.11.2022r. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Wpisowe obejmuje koszty przejazdu busem oraz koszty administracyjne i wynosi:
– 50 zł dla członków PTTK,
– 65 zł dla pozostałych osób.

Nie zapomnijmy o niepodległościowych akcentach (buttony, przypinki, biało-czerwone flagi itp.).

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.

Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.

Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich członków wycieczki.
Zapraszamy!

 


 

2022-10-18

Zaproszamy na Ognisko i Rajd Integracyjny dnia 22.10.2022 (sobota)
Trasa Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”:
Zbiórka o godz. 11:05 na pętli autobusowej przy ul. Bielskiego.
Na pętlę przy ul. Bielskiego można dojechać z przystanku przy ul. Jagiellońskiej autobusem nr 25. Odjazd o godz. 10:50.
Trasa: Przemyśl (pętla autobusowa przy ul. Bielskiego) – ul. Łętowska – ul. Wołodyjowskiego – Aszczycówka – Łętownia (kościół) – szlak zielony – Stojałów(356) – stoki Karczmarowej(407) – Dolina Hołubli (górna część) – Dolina Hołubli.
Długość trasy: ok. 15 km. Czas przejścia: ok. 4 godz.
Prowadzenie: Andrzej Klimczak
Ognisko integracyjne oraz zakończenie rajdu wraz z podsumowaniem sezonu odbędzie się o godzinie 15:00 na terenie zielonej szkoły (wiata ogniskowa) przy ścieżce dydaktycznej „Dolina Hołubli”.
- Zapewniamy ciepły poczęstunek przy wspólnym ognisku.
Wpisowe dla członków naszego Oddziału PTTK: 10 zł
- Dla osób które nie będą uczestniczyć w trasach rajdowych będzie zorganizowany transport busem z pl. Rybiego – parking koło MNZP o godz. 14:30.
- W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują: transport powrotny z Hołubli do Przemyśla ( ul. Jagiellońska) ok. godz. 20:00, poczęstunek przy ognisku, ubezpieczenie NNW ( s.u. 5000 zł), transport z Przemyśla o godz. 14:30.
- Zgłoszenia i wpisowe przyjmujemy w biurze PTTK tel. 16 678 53 74 do 19.10.2022 ( środa)
Konto PEKAO S.A. I/O Przemyśl 80 1240 2568 1111 0000 3629 4259
Rajd jest dofinansowany przez Zarząd Oddziału PTTK w Przemyślu

 


 

2022-10-13

 

Rajd "Niebieskim do jesieni" z Jureczkowej do Ustrzyk Dolnych jest przeniesiony na termin 6 listopada (niedziela) 2022 r. Za wszelkie utrudnienia przeprasamy.

 


 

2022-10-05

 

    

PTTK ODDZIAŁ IM. DR MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY I POD PATRONATEM
KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA na RAJD PIESZY
„Niebieskim do jesieni” w dniu 16 pażdziernika 2022 r.


Trasa rajdu będzie wiodła przez malownicze tereny Gór Sanocko-Turczańskich. Rozpoczniemy w Jureczkowej, następnie niebieskim szlakiem turystycznym przez Średni Garb, Pasmo Chwaniów, Brańcową , Wielkiego Króla i Łysą zejdziemy do Ustrzyk Dolnych. Trasa ok. 25 km. Czas przejścia ok. 7 - 8 godzin.
Program Rajdu :
Zbiórka uczestników w dniu 16 pażdziernika 2022 r. o godz. 6.25 (niedziela) na parkingu dla busów przy Rybim Placu. Wyjazd o godzinie 6.30. Przejazd busem do Jureczkowej, skąd wyruszymy na trasę pieszą do Ustrzyk Dolnych, gdzie będzie oczekiwał na nas bus.

Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze
Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
do dnia 11 października 2022 r. dla członków Klubu Górskiego
od dnia 11 pażdziernika 2022r. również dla pozostałych osób
Wpisowe obejmuje koszty przejazdu busem, ubezpieczenie oraz koszty administracyjne i wynosi:
– 65 zł dla członków PTTK,
– 80 zł dla pozostałych osób.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór (obowiązkowo długie spodnie) i obuwie turystyczne. Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.
W listopadzie jest planowany rajd kolejnym odcinkiem niebieskiego szlaku: z Ustrzyk Dolnych do Chrewtu.
ZAPRASZAMY!

 


 

2022-09-07

 

Ważna wiadomość
Z uwagi na zapowiadane trudne warunki atmosferyczne (ulewny deszcz) rajd z dnia 11 września 2022 zostaje przeniesiony na dzień 25 września 2022. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

 


 

2022-08-30

 

      

PTTK ODDZIAŁ IM. DR MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY I POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY”
W PRZEMYŚLU ZAPRASZA na RAJD PIESZY „Wędrówki ze Szwejkiem”
w dniu 11 września 2022 r.

Międzynarodowy Szlak turystyczny „Śladami dobrego wojaka Szwejka” prowadzi z Czech przez Austrię, Węgry, Słowację, Polskę i Ukrainę po miejscach opisanych przez Jarosłava Haszka na kartach powieści „Przygody dobrego wojaka Szwejka”. Polski odcinek szlaku wiedzie od granicy polsko – słowackiej w Radoszycach do granicy polsko – ukraińskiej w Krościenku i liczy ok. 200 km.
Rozpoczynamy projekt „Wędrówki ze Szwejkiem”. Etapami przemierzymy polski odcinek szlaku, oznaczony barwami Habsburgów zółto – czarnymi znakami, (troszkę przewrotnie - jak to u Szwejka) od granicy polsko – ukraińskiej w Krościenku przez Liskowate i Pasmo Chwaniowa, Góry Słonne, Doliną Osławy do Sanoka, następnie przez Pogórze Bukowskie, Beskid Niski, Bieszczady do granicy polsko – słowackiej w Radoszycach.
W dniu 11 września 2022 r. rozpoczynamy pierwszy etap naszej wędrówki. Rozpoczniemy w Krościenku, następnie przez Liskowate, Brańcową (677 m n.p.m.), Pasmo Chwaniów zejdziemy do Zawadki. Trasa ok. 30 km, trudna i wymagająca. Czas przejścia ok. 9-10 godzin. Prosimy wziąć ze sobą odpowiednią ilość płynów nawadniających oraz solidne buty (trasa bardzo wymagająca, szczególnie po opadach deszczu).
Program Rajdu :
Zbiórka uczestników w dniu 11 września 2022 r. o godz. 6.00 (niedziela) na parkingu dla busów przy Rybim Placu. Przejazd busem do Krościenka, skąd wyruszymy na trasę pieszą do Zawadki, gdzie będzie oczekiwał na nas bus.

Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze
Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
– do dnia 7 września 2022 r. dla członków Klubu Górskiego
– od dnia 9 września 2022r. również dla pozostałych osób.

Wpisowe obejmuje koszty przejazdu busem, ubezpieczenie oraz koszty administracyjne i wynosi:
– 40 zł dla członków PTTK,
– 50 zł dla pozostałych osób.

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór (obowiązkowo długie spodnie) i obuwie turystyczne. Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.
ZAPRASZAMY!

 


 

2022-08-10

 

PTTK ODDZIAŁ IM. DR MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU Z INICJATYWY I POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA na RAJD PIESZY „Pożegnanie wakacji” po ROZT0CZAŃSKIM PARKU NARODOWYM w dniu 28 sierpnia 2022 roku.

      

Rajd rozpocznie się i zakończy w Zwierzyńcu, urokliwym mieście założonym przez Ordynację Zamojską w XVI w. Zwierzyniec położony jest nad rzeką Wieprz i otoczony ze wszystkich stron lasem. Będziemy wędrować przez lasy, wierzchowiny i wąwozy Roztoczańskiego Parku Narodowego. Jak przystało na Klub Górski zdobędziemy też Górę Dąbrowa (344 m). Po przejściu ok. 20 km planujemy odpoczynek w Zwierzyńcu nad stawami „Echo”.
Program Rajdu :
Zbiórka uczestników w dniu 28 sierpnia 2022 r. o godz. 6.00 (niedziela) na parkingu dla busów przy Rybim Placu. Przejazd do Zwierzyńca. Przejście szlakami turystycznymi niebieskim ze Zwierzyńca i czarnym do Zwierzyńca. W mieście podczas spaceru zobaczymy kościół Św. Jana Nepomucena „Na wyspie”, browar Zamojskich, siedzibę Dyrekcji Roztoczańskiego Parku Narodowego w Pałacu Plenipotenta i Stawy Echo.
Długość trasy – ok. 20 km, czas przejścia ok. 5 godz. + 2 godz. na wakacyjny odpoczynek w Zwierzyńcu. Trasa Łatwa.

Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze
Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
do dnia 20 września 2022 r. dla członków Klubu Górskiego
– od dnia 22 do 25 września 2022r. również dla pozostałych osób.

Wpisowe obejmuje koszty przejazdu busem, ubezpieczenie oraz koszty administracyjne i wynosi:
60 zł dla członków PTTK,
75 zł dla pozostałych osób.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór i obuwie turystyczne. Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.
ZAPRASZAMY!

 


 

2022-07-27

 

W imieniu Organizatorów - Oddziału PTTK "Ziemia Sanocka" w Sanoku zapraszamy na IV Międzynarodowy Letni Zlot Turystów, który odbędzie się w Ustrzykach Górnych w dniach 8-11 września 2022 roku.
Głównymi celami Zlotu są:
- wymiana doświadczeń i integracja organizacji turystycznych z Polski (PTTK), Słowacji (KST), Czech (KCT) i Węgier (MTSz)
- prezentacja walorów turystyczno-krajoznawczych Polski (Bieszczadów)

Termin zgłoszeń mija 30 lipca 2022 r.

Więcej szczegłów oraz karty zgłoszeń TUTAJ

 


 

2022-05-21

 

PTTK ODDZIAŁ IM. DR MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY I POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY”
W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA DWUDNIOWY RAJD PIESZY
PO ROZTOCZU ŚRODKOWYM w dniach 11 - 12 czerwca 2022 roku.

     

Dwudniowa trasa rajdu będzie wiodła przez Krasnobrodzki Park Krajobrazowy z Suśca przez Krasnobród do Zamościa. Będziemy wędrować zielonym szlakiem im. Wł. Podobińskiej, który prowadzi przez duże kompleksy leśne, roztoczańskie pola
i wzgórza, a także przez wiele punktów widokowych, w tym największe wzniesienie Roztocza Środkowego – Wapielnię.
Nocleg mamy zamówiony w Krasnobrodzie w Ośrodku Wypoczynkowym „Jolanta” - malowniczo położonym nad zalewem http://www.jolanta.roztocze.pl/. W ośrodku istnieje możliwość zakupienia obiadokolacji w cenie 30 zł oraz śniadania w cenie 30 zł - do czego zachęcamy.
Dla członków Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” obiadokolacja zostanie zakupiona
z funduszy klubowych.
Drugiego dnia wyruszmy na kolejny odcinek szlaku w kierunku Zamościa. Dojdziemy do Lipska, skąd zabierze nas bus i dowiezie do Zamościa. W Zamościu czas wolny na odpoczynek i podziwianie uroków miasta.
Program rajdu :
Dzień 1. (sobota)
Wyjazd w dniu 11 czerwca 2022 r. o godz. 6.00 rano z parkingu dla busów przy Rybiem Placu (obok Muzeum) w kierunku Suśca (PKP)
Trasa piesza : Susiec (PKP) – Kunki - Łasochy – Wapielnia (386 m n.p.m.) – Przejma – Szur – Krasnobród. Długość trasy: ok. 23 km.
Dzień 2. (niedziela)
Trasa piesza : Krasnobród – Hutki – Grabnik – Suchowola – Kasjerówka – Lipsko Polesie – Lipsko. Długość trasy: ok. 23 km. Przejazd busem z Lipska do Zamościa.
Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze
Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
– do dnia 31 maja 2022r. dla członków Klubu Górskiego
– od dnia 1 do 7 czerwca 2022r. również dla pozostałych osób.
Wpisowe obejmuje koszty przejazdu busem, cenę noclegu oraz koszty administracyjne i wynosi:
– 170 zł dla członków PTTK,
– 210 zł dla pozostałych osób.

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór i obuwie turystyczne. Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.
ZAPRASZAMY!

 


 

2022-05-05

 

 PTTK ODDZIAŁ IM. DR MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU Z INICJATYWY I POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA RAJD PIESZY W BESKIDZIE NISKIM w dniu 21 maja 2022 roku.

    
Trasa wędrówki będzie wiodła przez pasmo Beskidu Dukielskiego. Rajd rozpoczniemy w Tylawie, skąd żółtym szlakiem przez malownicze łąki i wzgórza dojdziemy do Olchowca i dalej w kierunku granicy Polsko – Słowackiej na szczyt Baranie. Zejście nieoznakowanym szlakiem do Olchowca. W Olchowcu w dniach 21 i 22 maja br. odbywać się będzie XXXII kermesz – cerkiewny odpust łemkowski, podczas którego odbywają się liczne imprezy kulturalne, występy zespołów folklorystycznych i wystawy. Rozstawiane są stragany z rękodziełami artystów i łemkowskimi regionalnymi potrawami.
Program rajdu:
Zbiórka uczestników w dniu 21 maja 2022r. godz. 6.00 (sobota) na parkingu dla busów przy Rybim Placu obok MNZP. Przejazd zamówionym busem do miejscowości Tylawa. Przejście piesze: Tylawa – Kiczurka (470 m n.p.m.) – Smereczne, Wilsznia (nieistniejące wsie) -- Olchowiec – Baranie (754 m n.p.m.) – Olchowiec, gdzie będzie oczekiwał na nas bus.
Długość trasy – ok. 20 km., czas przejścia – ok. 7 godzin. Trasa umiarkowanie trudna.
Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze
Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
– do dnia 18.05.2022r. dla członków Klubu Górskiego.
– w dniu 19.05.2022r.– również dla pozostałych osób.

Wpisowe obejmuje wyłącznie koszty przejazdu busem oraz koszty administracyjne i
wynosi:
70 zł. dla członków PTTK,
90 zł. dla pozostałych osób.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, oraz
odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu
społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.

 


 

2022-04-21

 

UWAGA
Z uwagi na złe warunki atmasferyczne termin radju w Beskidzie Niskim został przesuniety na 30.04.2022r.

 


 

2022-04-16

 

PTTK ODDZIAŁ IM. DR MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY I POD PATRONATEM
KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY” W PRZEMYŚLU
ZAPRASZA NA RAJD PIESZY W BESKIDZIE NISKIM
23 IV 2022 r.

Zapraszamy na rajd pieszy na pograniczu Bieszczadów i Beskidu Niskiego. Będziemy wędrować niezwykle malowniczymi pasmami górskimi Rzepedki, Kamienia i Wahalowskiego Wierchu. Po drodze zobaczymy piękne cerkwie, krzyże przydrożne, zapomniane cmentarze, miejsca po nieistniejących bieszczadzkich wsiach. Zejdziemy do doliny Jawornika, aby odnaleźć miejsce autentycznych pochówków wampirycznych. Odwiedzimy miejsca dzikie, niedostępne, do których w większości nie prowadzą szlaki turystyczne.
Program rajdu:
Zbiórka uczestników w dniu 23.04.2022r. godz. 6.15 (sobota) na parkingu dla busów przy Rybim Placu obok MNZP. Przejazd zamówionym busem do miejscowości Rzepedź.
Przejście piesze: Rzepedź (cerkiew) – pasmo Rzepedki (708 m n.p.m.) – Szeroki Łaz (688 m n.p.m.) – Przybyszów – pasmo Kamienia (650 m n.p.m.) – Jasienina (667 m n.p.m.) – Wahalowski Wierch (666 m n.p.m.) – Jawornik – (Miklaszki) Jawornik.
Długość trasy – ok. 22 km., czas przejścia – ok. 8 godzin. Trasa trudna, całodzienna. Nie będzie możliwości, aby na trasie, podczas wędrówki, oczekiwał na nas bus.
Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
- do dnia 20.04.2022r. dla członków Klubu Górskiego.
- w dniu 21.04.2022r.– również dla pozostałych osób.
Wpisowe obejmuje wyłącznie koszty przejazdu busem oraz koszty administracyjne i wynosi:
- 60 zł. dla członków PTTK,
- 75 zł. dla pozostałych osób.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.
Zapraszamy!

 


 

2022-04-06

 

Przemyśl, 06.04.2022r.

ZAWIADOMIENIE O WALNYM ZEBRANIU KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU W DNIU 21.04.2022r. GODZ. 17.00

Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu na zebraniu w dniu 06.04.2022r. podjął uchwałę nr 1/2022 o zwołaniu walnego zebrania sprawozdawczo – wyborczego Klubu.
Na walnym zebraniu zostanie przedstawione m.in. sprawozdanie z działalności Zarządu i Komisji Rewizyjnej Klubu za minioną kadencję, zostaną przeprowadzone wybory nowych władz Klubu i wybory delegatów na zjazd Oddziału oraz zostaną wytyczone kierunki działań na nadchodzące lata dla nowego Zarządu Klubu.
Zebranie odbędzie się w dniu 21.04.2022r. (czwartek) o godzinie 17.00 w siedzibie Zarządu Oddziału PTTK im. Dr Mieczysława Orłowicza w Przemyślu przy ul. Waygarta 3.
Gdyby w tym terminie nie udało się zgromadzić wymaganej większości członków Klubu, zebranie odbędzie się w drugim terminie o godzinie 17.15 w dniu 21.04.2022r. bez względu na liczbę obecnych członków uprawnionych do głosowania.
Walne Zebranie Klubu obradujące w drugim terminie jest władne do podejmowania uchwał bez względu na liczbę obecnych uprawnionych do głosowania.
Walne zebranie odbywające się w drugim terminie może obradować tylko nad sprawami umieszczonymi w porządku obrad określonym w zawiadomieniu o jego zwołaniu.
Przypominamy, że prawo uczestnictwa w Walnym Zebraniu Klubu z głosem decydującym mają wszyscy członkowie Klubu, którzy okażą się ważną legitymacją członka PTTK, z opłaconą składką członkowską za bieżący rok lub potwierdzeniem zwolnienia z jej opłaty.

Proponowany Porządek Obrad Walnego Zebrania Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu w dniu 21 kwietnia 2022 roku
1. Otwarcie obrad Walnego Zebrania Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu, zwanego dalej Klubem Górskim, powitanie delegatów oraz gości.
2. Wybór Prezydium Walnego Zebrania (przewodniczącego, zastępcę przewodniczącego, sekretarza) pełniącego rolę Komisji Mandatowej, Komisji Wyborczej i Komisji Uchwał i Wniosków.
3. Zatwierdzenie porządku obrad Walnego Zebrania.
4. Zatwierdzenie regulaminu obrad Walnego Zebrania.
5. Wybór Komisji Skrutacyjnej do przeprowadzenia głosowania nad udzieleniem absolutorium ustępującemu Zarządowi, wybory do władz Klubu Górskiego oraz delegatów na zjazd Oddziału.
6. Sprawozdanie z działalności Zarządu Klubu Górskiego.
7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Klubu Górskiego.
8. Sprawozdanie Prezydium Walnego Zebrania pełniącego rolę Komisji Mandatowej Zebrania.
9. Dyskusja nad sprawozdaniami Zarządu Klubu Górskiego i Komisji Rewizyjnej Klubu Górskiego.
10. Głosowanie nad wnioskiem Komisji Rewizyjnej Klubu Górskiego w sprawie absolutorium dla ustępującego Zarządu Klubu Górskiego.
11. Określenie liczebności władz Klubu Górskiego: Zarządu i Komisji Rewizyjnej.
12. Zgłaszanie i prezentacja kandydatów do władz Klubu Górskiego.
13. Dyskusja nad kierunkami działania Klubu Górskiego w latach 2022 – 2025, podejmowanie uchwał, przedstawianie wniosków.
14. Wybory władz Klubu Górskiego.
15. Dyskusja nad kierunkami działania Klubu Górskiego w latach 2022 – 2025, podejmowanie uchwał, przedstawianie wniosków - ciąg dalszy.
16. Zakończenie obrad Walnego Zebrania Klubu Górskiego.
Proponowany Regulamin Obrad Walnego Zebrania Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu, które odbędzie się w dniu 21.04.2022 o godz. 17.00 w siedzibie Oddziału PTTK przy ul. Waygarta 3 w Przemyślu
1. Proponowany regulamin został sporządzony w oparciu o:
- Ordynację Wyborczą – przyjętą Uchwałą nr 171/XIX/2020 przez Zarząd Główny PTTK w dniu 4.07.2020r.,
- statut PTTK
2. Prawo uczestnictwa w walnym zebraniu Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu zwanym dalej Klubem, z głosem decydującym mają wszyscy członkowie Klubu, którzy okażą się ważną legitymacją członka PTTK, z opłaconą składką członkowską za bieżący rok lub potwierdzeniem zwolnienia z jej opłaty, z zastrzeżeniem art. 13 ust. 2-4 Statutu PTTK.
3. Z głosem doradczym w walnym zebraniu koła lub klubu mogą brać udział:
1) Członkowie Honorowi PTTK,
2) członkowie władz PTTK,
3) osoby zaproszone.
4. Zebranie jest prawomocne, jeżeli Prezydium Walnego Zebrania stwierdzi, że uczestniczy w nim co najmniej połowa liczby członków z głosem decydującym. W sytuacji gdy nie będzie połowy osób z głosem decydującym to zgodnie z Uchwałą nr 1/2022 Zarządu Klubu, Walne Zebranie odbędzie się w drugim terminie czyli 21.04.2022 r. o godz. 17.15 w siedzibie Oddziału przy ul. Waygarta 3 w Przemyślu bez względu na liczbę delegatów.
5. Walne Zebranie Klubu wybiera spośród uczestników Prezydium Zebrania (przewodniczącego, jego zastępcę i sekretarza obrad), które pełni rolę Komisji Mandatowej, Komisji Wyborczej oraz Komisji Uchwał i Wniosków tj. stwierdza prawomocność Walnego Zebrania, przyjmuje i spisuje listy kandydatów do Władz Klubu i delegatów na Zjazd Oddziału, protokołuje uchwały i wnioski z Zebrania.
6. Zebranie powołuje ze swojego grona komisje skrutacyjną która przeprowadza głosowanie nad udzieleniem absolutorium ustępującemu Zarządowi, wybory do władz Klubu oraz delegatów na zjazd Oddziału. Członkami Komisji Skrutacyjnej nie mogą być osoby kandydujące do władz, na delegatów oraz członkowie ustępującego Zarządu w głosowaniu nad absolutorium.
7. Komisje Zebrania wybierają ze swego grona przewodniczącego, który po zakończeniu pracy komisji składa sprawozdanie z jej pracy.
8 Głosowanie nad wyborem poszczególnych komisji, przyjmowaniu uchwał i wniosków odbywa się przez podniesienie mandatu, przez uprawnionych do głosowania uczestników Zebrania.
9. Uchwały Zebrania Klubu zapadają zwykłą większością głosów
przy obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania.
10. Wnioski formalne mogą dotyczyć wyłącznie formalnego załatwienia spraw będących
przedmiotem obrad. Do wniosku formalnego zalicza się:
~wniosek o przerwanie dyskusji w danej sprawie,
~wniosek o głosowanie bez dyskusji,
~wniosek o ograniczenie dyskusji,
~wniosek o zamknięcie listy dyskutantów,
~ wniosek nagły dotyczący sprawy nie objętej porządkiem obrad.
11. Wnioskiem nagłym jest wniosek dotyczący sprawy nie objętej porządkiem obrad.
O nagłości wniosku decydują członkowie w głosowaniu jawnym przeprowadzonym pomiędzy jednym a drugim punktem porządku obrad. Po uchwaleniu nagłości wniosku sprawa zostaje umieszczona w porządku obrad i poddana dyskusji.
12. Wnioski formalne lub nagłe mogą być zgłaszane jedynie między przemówieniami.
13. Po wyczerpaniu wszystkich punktów porządku dziennego, Przewodniczący Prezydium Zebrania Klubu ogłasza zakończenie Zjazdu.

 


 

2022-03-20

 

Witam serdecznie.

23.03.2022 Zarząd
Oddziału PTTK Przemyśl organizuje transport darów do Ukrainy. Jeżeli ktoś z członków Naszego Oddziału zechce wesprzeć zbiórkę serdecznie zapraszamy i prosimy o dostarczenie wyłącznie produktów żywnościowych
długoterminowych, środków czystości oraz środków higienicznych (nie przyjmujemy odzieży) do naszej siedziby przy ul. Waygarta 3 do wtorku 22.03.2022 do godziny 17:00
--
z turystycznym pozdrowieniem
Michał Thier
Prezes Zarządu Oddziału
PTTK Oddział im. Dr. Mieczysława Orłowicza w Przemyślu
ul. Walerego Waygarta 3
37-700 Przemyśl
tel. 509-501-467

 


 

2022-03-16

 

PTTK ODDZIAŁ IM. DR MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY I POD PATRONATEM
KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY” W PRZEMYŚLU
ZAPRASZA NA RAJD PIESZY PO ZIEMI DUBIECKIEJ
LOKALNĄ TRASĄ TURYSTYCZNĄ “TRZY ŚCIEŻKI TOŻSAMOŚCI – ŚRODOWISKO, HISTORIA, KULTURA”
26 III 2022 r.


Zapraszamy na rajd pieszy trasą turystyczną „Trzy ścieżki tożsamości - środowisko, historia, kultura” zorganizowanej tak, by każdy miał okazję zetknąć się z najbardziej urokliwymi zakątkami Ziemi Dubieckiej, a także zobaczyć miejsca najważniejsze dla ciekawej i trudnej historii tych ziem.
Program rajdu:
Zbiórka uczestników w dniu 26.03.2022r. godz. 7.00 (sobota) na parkingu dla busów przy Rybim Placu obok MNZP. Przejazd zamówionym busem do miejscowości Wybrzeże.
Przejście piesze: Wybrzeże (kładka na Sanie) – Grodzisko – Polchowa – Łubienka (449 m n.p.m.) – Piątkowa – wierzchowina 414,8 m n.p.m. – Słonne – rezerwat „Kozigarb” – Podbukowina – rezerwat „Broduszurki” – Winne.
Dokładny opis trasy znajduje się na stronie Miasta i Gminy Dubiecko: www.dubiecko.pl
Długość trasy – ok. 20 km., czas przejścia – ok. 8 godzin. Trasa wymagająca, długa. Po drodze w Słonnem będzie na nas oczekiwał bus, więc osoby strudzone marszem będą mogły szybciej zakończyć rajd.
Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
- do dnia 22.03.2022r. dla członków Klubu Górskiego.
- od dnia 23.03.2022r. do dnia 24.03.2022r. – dla pozostałych osób.
Wpisowe obejmuje wyłącznie koszty przejazdu busem oraz koszty administracyjne i wynosi:
- 50 zł. dla członków PTTK,
- 60 zł. dla pozostałych osób.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.
Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu busem oraz zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu.
Zapraszamy!

 


 

2022-02-20

 

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - Oddział im. dr. Mieczysława Orłowicza w Przemyślu, pod patronatem Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”
zaprasza w dniu 26.02.2022 r. (sobota)
na
PIESZY RAJD FORTECZNYM SZLAKIEM,
inaugurujący 20-lecie założenia klubu .
Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu, biorąc pod uwagę zalecenia epidemiczne, wysłuchując opinii swoich członków, odstąpił od organizowania w lutym ujętego w kalendarzu imprez dwudniowego rajdu „urodzinowego”. Stosowny komunikat został podany wcześniej. W przyszłości, jeśli sytuacja epidemiczna ulegnie zdecydowanej poprawie, powrócimy do idei zorganizowania dwudniowego rajdu, aby w ten sposób godnie uczcić 20-lecie powstania Klubu. Obecnie daje się obserwować opadanie fali zachorowań. W związku z tym, mając na uwadze zalecane środki ostrożności, Zarząd Klubu pragnie wznowić nasze wędrówki. Na początek proponujemy w miarę bezpieczny rajd w okolicach Przemyśla. Będzie to pierwszy rajd inaugurujący 20-lecie założenia naszego Klubu.
PROGRAM RAJDU:
Przejazd uczestników autobusem MZK linii nr 4 do Nehrybki (przystanek Nehrybka N/Ż) . Odjazd autobusu z przystanku przy ul. Jagiellońskiej o godz. 8.41 ; odjazdy z innych przystanków prosimy sprawdzić na rozkładzie jazdy MZK. Każdy uczestnik kupuje bilet na przejazd we własnym zakresie.
Planowana trasa: I etap rajdu: wejście na czarny szlak przy drodze pomiędzy Nehrybką a Hermanowicami w kierunku fortu IV „Optyń” –zejście bez szlaku, przez mostek na potoku Jawor, do Pikulic Dolnych, a następnie dojście do Fortu V „Grochowce”. II etap rajdu: przez fort „Biadoliny”, Iwanową Górę (fort „Helicha”), Wapielnicę i Zielonkę. Do miasta zejście ul. Gołębią, przez Krzemieniec i dalej do centrum Przemyśla. Zakończenie rajdu.
Dystans – ok. 12 km.

UWAGA: Na terenie koszar Fortu V „Grochowce” planowane jest „urodzinowe” ognisko. Będzie czas na wspomnienia z naszych dwudziestoletnich wędrówek. Można zabrać ogniskowe wiktuały.
Na rajd nie są wymagane zapisy ani wpisowe.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z opłaconą składką, pozostali mają obowiązek ubezpieczyć się we własnym zakresie.
Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu autobusem oraz zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu.

ZAPRASZAMY !

 


 

2022-02-08

 

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY”
ZA 2021 r.

I. Zorganizowane rajdy piesze

1. 19-20.06.2021r. Roztocze Zachodnie – Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy Zwierzyniec-Szczebrzeszyn-Sąsiadka. Przewodnictwo – Andrzej Ukleja. Uczestniczyło 17 osób, w tym 1 młodzież szk.
2. 24.07.2021r. PK Doliny Sanu Bieszczady. Hulskie-Krywe-Tworylne-Studenne-Terka. Przewodnictwo- Andrzej Ukleja. Uczestniczyło 29 osób.
3. 25.09.2021r. Okolice Górzanki, Korbani i Łopienki. Bieszczady. Przewodnictwo – Zbigniew Bilo. Uczestniczyło 49 osób, w tym 1 młodzież szk.
4. 11.11.2021r. Rajd „Niepodległościowy” Bircza – Huta Brzuska-Chomińskie. Przewodnictwo – Małgorzata Mocio. Uczestniczyło 28 osób, w tym 6 młodzieży szk.
5. 11.12.2021r. Forty Twierdzy Przemyśl. Rożubowice-Jaksmanice-Cyków- Salis Soglio-Borek-Przemyśl. Przewodnictwo – Karol Kicman. Uczestniczyło 30 osób, w tym 5 młodzież szk.
6. 31.12.2021r./1.01.2022r. Rajd Sylwestrowy. Przemyśl – Fort Kruhel – Przemyśl. Przewodnictwo Mieczysław Nyczek. Uczestniczyło 38 osób, w tym 2 młodzież szk.
Zarząd Klubu Górskiego przygotował jeszcze jeden rajd na dzień 20.11.2021r. po Pogórzu Dynowskim, jednak z uwagi na brak wystarczającej liczby uczestników do pokrycia kosztów rajdu, rajd ten został odwołany. Zostanie powtórzony w 2022r.
Sekcja rowerowa Klubu Górskiego nie zorganizowała w 2021r. rajdów rowerowych z uwagi na chorobę instruktora kolarstwa kol. Jana Paradysza.
Ogółem w rajdach pieszych w 2020r. uczestniczyło 191 osób.
Z uwagi na wprowadzenie stanu epidemii w Polsce od dnia 23.03.2020r. i w związku z wprowadzonymi obostrzeniami, Zarząd Klubu Górskiego PTTK ”Karpaty” nie mógł zorganizować zaplanowanych rajdów na pierwsze półrocze 2021r. Stało się to możliwe dopiero od końca maja 2021r.

II. Proponowane przez Klub imprezy, w których wzięli udział członkowie Klubu:
Członkowie i Sympatycy Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu licznie brali udział w wyprawach i rajdach górskich organizowanych przez Biuro Turystyczne Oddziału PTTK w Przemyślu pod przewodnictwem przewodnika górskiego kol. Jerzego Szlachcica. Były to wyjazdy w Karpaty Ukraińskie i Bieszczady. Szczegółowe relacje na stronie internetowej O/PTTK Przemyśl.

Członkowie Klubu Górskiego licznie brali udział w akcji społecznej dotyczącej odsłonięcia z krzewów, drzew i śmieci części terenu fortu nr 3 „Kruhel”, należącego do zespołu zabytkowego Twierdzy Przemyśl. Prace prowadzono od kwietnia 2019r. do października 2021r. na środkowej części fortecznych umocnień (szaniec piechoty 3B "Kruhel" z wałem z poprzecznicami barkowymi bez schronów) o łącznej powierzchni około 13 000 metrów kwadratowych. Zakres prac obejmował odkrzaczanie całego terenu, wycinkę części drzew (na podstawie decyzji Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków) , zebranie śmieci i odpadów, m.in. plastików, szkła, ceramiki, papy, wyrobów azbestowych.
III. Spotkania klubowe.
Z uwagi na ogłoszenie stanu epidemii, zgodnie z obowiązującymi przepisami, spotkania klubowe nie mogły być organizowane.
IV. Sprawy finansowe
I. Przychody
+ bilans otwarcia –stan środków na 01.01.2021r. = 576,13 zł.
+ odpis ze składek członkowskich = 520,00,- zł.
RAZEM PRZYCHODY 2021r. = 1.096,13 zł.
II. Rozchody
- w 2021r. nie było wydatków z konta Klubu.
RAZEM ROZCHODY 2021r. = 0,00zł.
III. Stan środków na dzień 31.12.2021r.:
Przychody w 2021r. = 1.096,13 zł.
Rozchody w 2021r. = 0,00 zł.
Stan środków finansowych na 31.12.2021r. = 1.096,13 zł.
Kwotę tę planuje się wydatkować na pokrycie kosztów transportu dla uczestników niektórych rajdów w 2022r.
V. Członkowie Klubu Górskiego PTTK Karpaty w Przemyślu
W 2021r. składkę członkowską ze wskazaniem na przynależność do Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” opłaciło 74 osoby, 23 osoby należące do Klubu Górskiego nie opłaciło składki za 2021 rok. Wśród członków Klubu jest:
- 13 przewodników terenowych,
- 2 przewodników górskich,
- 4 pilotów wycieczek,
- 5 przodowników turystyki, w tym:
- górskiej – 2
- kolarskiej – 1
- pieszej – 2
- 4 instruktorów, w tym:
- krajoznawstwa – 1
- ochrony przyrody – 2
- przewodnictwa – 1
- 6 znakarzy
- 1 opiekunka SKKT


VI. Strony internetowe Klubu
Klub Górski dysponuje następującymi stronami internetowymi:
https://www.klubkarpaty.pl/ - administrator kol. Andrzej Klimko,
https://www.facebook.com/KGPTTKKARPATYPRZEMYSL/?ref=page_internal – administrator kol. Marcin Pich.
Klub posiada również swój adres internetowy: kgkarpaty@interia.pl

VII. Władze Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu
Zarząd Klubu:
Andrzej Ukleja – Prezes
Jan Paradysz – Wiceprezes
Andrzej Klimko – Skarbnik
Jolanta Kawalec – Sekretarz
Małgorzata Mocio – Członek
Członkowie Zarządu Klubu Górskiego, ze względów epidemicznych, wszelkie sprawy i kontakty załatwiali przy pomocy poczty elektronicznej lub rozmów telefonicznych.

Komisja Rewizyjna:
- Grzegorz Hop – Przewodniczący
- Marcin Pich – Członek

Dokumentacja z działalności klubu prowadzona jest na bieżąco i przechowywana w siedzibie PTTK O/Przemyśl.

 


 

2022-02-01

 

KOMUNIKAT z dnia 31.01.2022r.
Szanowni Członkowie i sympatycy Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu.
Piąta fala epidemii koronawirusa w Polsce przybiera na sile. Wzrosty zakażeń tydzień do tygodnia sięgają 100 proc. Rośnie liczba pacjentów w szpitalach, niepokoją dane o liczbie osób objętych kwarantanną. Wprowadzane są kolejne obostrzenia sanitarne. Zaleca się przede wszystkim ograniczanie kontaktu między osobami, dystans, maseczki itp. W administracji państwowej wprowadza się pracę rotacyjną, w szkołach prowadzi się naukę zdalną.
W związku z tym uważam, że w takiej sytuacji organizowanie zaplanowanego w dniach 12-13.02.2022r. dwudniowego Rajdu Urodzinowego Klubu Górskiego w okolicach Ustrzyk Dolnych jest wysoce ryzykowne. Osoby, które wzięłyby udział w rajdzie mogłyby zostać narażone na niebezpieczeństwo zachorowania, trudno byłoby też zachować wszelkie rygory bezpieczeństwa sanitarnego podczas przejazdu autobusem, podczas wędrówki czy też podczas zakwaterowania i noclegu w hotelu.
Dlatego też z przykrością informuję, że w tej sytuacji, po konsultacji z członkami zarządu Klubu, jestem zmuszony przesunąć termin rajdu „urodzinowego” do czasu, aż poziom zachorowań znacząco się obniży. Być może jeszcze w lutym (zależnie od sytuacji epidemiologicznej) zorganizujemy jednodniowy rajd w okolicach Przemyśla, aby choć w ten sposób rozpocząć obchody dwudziestej rocznicy powstania Klubu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w spokojniejszych już miesiącach bieżącego roku zorganizować dwudniowy rajd poświęcony tym właśnie obchodom.
Andrzej Ukleja  

 


 

2022-01-25

 

KOMUNIKAT
W związku z tworzeniem centralnej bazy członków PTTK w Warszawie, zwracamy się z pilną prośbą do wszystkich członków PTTK o podanie posiadanych uprawnień i wyróżnień z PTTK.
Prosimy o podanie posiadanych uprawnień ( m.in. przewodnickich, pilockich, instruktorów, znakarzy, przodowników itp.) wraz z datą ich nadania. ( na każdej legitymacji taki zapis powinien się znaleźć). Proszę również wypisać nr legitymacji nadanych uprawnień.
Prosimy również o przesłanie informacji o posiadanych wyróżnieniach z ramienia PTTK wraz z datą ich otrzymania ( na każdym dyplomie, legitymacji do odznaki taka data się znajduje), jest to niezbędne przy pisaniu wniosków o wyróżnienia w przyszłych latach.
Prosimy o podanie tych danych do Biura Oddziału PTTK w Przemyślu w terminie do 04.02.2022 ( piątek)
UA

 


 

2022-01-19

 

 ODDZIAŁ PTTK IM. DR. MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY I POD PATRONATEM
KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY” W PRZEMYŚLU
ORGANIZUJE IV RAJD PIESZY “SZLAKAMI HARNASIA – DARKA HOPA”
KOPYSTAŃKA, 29 I 2022.

    

Pięć lat temu, 28 stycznia 2017 roku zmarł DARIUSZ HOP, nasz przyjaciel, kolega, przewodnik, prezes, dziennikarz, regionalista, autor wielu publikacji krajoznawczo-turystycznych. Jak mało kto, zarażał wszystkich pasją do gór. Wiadomość o Jego śmierci spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Jego redakcyjna koleżanka z “Nowin” odnotowała w pamiętniku:
“ W niedzielę, 29 stycznia w grupie 25 osób, skrzykniętej przez Monikę Hano idziemy niebieskim szlakiem z Huwnik do Przemyśla. Ognisko, kiełbaski, nalewki, hormony radości. Wracając z “dreptanka” , maszerujemy ochoczo aż do Wapielnicy. Między Wapielnicą a Zielonką, na prostym odcinku, rozlega się sygnał telefonu.
Dzwoni “Ragazzo II” - Jurek Inglot z Rzeszowa: DAREK NIE ŻYJE !!!
Szok. Niedowierzanie i smutek. Nagle wszystko odpłynęło...”.
Całe środowisko skupione przy PTTK pogrążyło się w żałobie. Ale od razu w gronie najbliższych przyjaciół z Klubu Górskiego “Karpaty” zrodziły się pomysły upamiętnienia zasług “Harnasia”. Najpierw postarano się o trwałą tabliczkę pamiątkową, która została umieszczona na szczycie jego ukochanej Kopystańki. Począwszy od 2018 roku, zainicjowano też doroczne – w kolejne rocznice śmierci Darka - rajdy piesze SZLAKAMI HARNASIA. Ta inicjatywa spotkała się z szerokim odzewem nie tylko przemyskich turystów, ale również z innych miejscowości, m.in. z Sanoka, Rzeszowa, Jarosławia. Doceniamy też fakt, że razem z nami w tych rocznicowych obchodach uczestniczą członkowie rodziny Zmarłego.
Ten zimowy rajd na Kopystańkę wszedł na stałe do kalendarza sztandarowych imprez Oddziału PTTK im. dra Mieczysława Orłowicza. W styczniu 2021 roku, ze względu na zakazy i obostrzenia związane z pandemią oficjalny rajd nie mógł się odbyć. Lecz pomimo tego, wielu Kolegów i Koleżanek “Harnasia” pod koniec stycznia indywidualnie powędrowało na kultową Kopystańkę.
Przed nami kolejny, IV Pieszy Rajd SZLAKAMI HARNASIA – DARKA HOPA. Odbędzie się on w sobotę, 29 stycznia. Po raz pierwszy, jego trasa będzie prowadzić z Bryliniec (gmina Krasiczyn) przez Kopystańkę do Rybotycz (gmina Fredropol).
Darek corocznie organizował zimowe rajdy, prowadząc nas na tę kultową górę różnymi drogami. Tam, na szczycie pod papieskim krzyżem odmówimy modlitwę w Jego intencji oraz naszych zmarłych koleżanek i kolegów z klubu, wyślemy im Światełko do Nieba, zaśpiewamy ustanowiony przez Darka klubowy „hymn”, a także udokumentujemy nasze kolejne wejście na szczyt Kopystańki dotąd jej niezdobytą północną ścianą, wykonując pamiątkowe zdjęcia przed triangulem z tabliczką pamiątkową ku czci Harnasia. A po zakończeniu uroczystości rozpalimy ognisko w zagajniku, pod starą lipą u podnóża Kopystańki, dokładnie w tym samym miejscu, gdzie zawsze czynił to Darek. Będzie czas na wspominki, refleksje i turystyczny popas.
Program rajdu:
Zbiórka uczestników w dniu 29.01.2022 r. (sobota) o godzinie 8.00 na parkingu przy Placu Rybim obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Stąd wyjazd do Bryliniec zamówionym autobusem. Uczestnicy rajdu uiszczają opłatę za przejazd w autobusie. Koszt przejazdu tam i z powrotem wyniesie od ok. 15 zł. do ok. 19 zł. w zależności od liczby osób (40-50). Prosimy przygotować drobne pieniądze.
Po oficjalnym powitaniu w Brylińcach, pod przewodnictwem przodownika turystyki górskiej, kolegi Zbigniewa Bilo, wyruszymy na 4,5 – kilometrową, nieznakowaną trasę przez wzgórze Batycze (450 m n.p.m.) do miejsca uroczystości na Kopystańce (451 m n.p.m.). Czas przejścia ok. 2 godz. 15 min. Po jej zakończeniu zaplanowane jest ognisko. Stąd wyruszymy malowniczym szlakiem przez Połoninki Rybotyckie do Rybotycz, by o godzinie 15.00 odjechać do Przemyśla zamówionym uprzednio autobusem. Droga powrotna wynosi ok. 5 km; czas przejścia ok. 2 godz.
Prosimy o zabranie ze sobą wiktuałów na popas przy ognisku, a także gadżetów klubowych – szalików, plakietek, odznak itp. Kto ma, niech nie zapomni wziąć ubiegłorocznych przypinek – pamiątek z trzech poprzednich rajdów Szlakami Harnasia.
Uwaga: po zakończeniu rajdu nie przewiduje się spotkania w świetlicy PTTK z uwagi na sytuację epidemiczną.
Prosimy zgłosić swoje uczestnictwo w Biurze O/PTTK w Przemyślu:
telefonicznie 16 678 53 74 lub e-mailem: przemysl@przemysl.pttk.pl

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest jednocześnie wyrażeniem zgody na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie www. i portalu społecznościowym Klubu.
Przypominamy o bezwzględnym obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu autobusem oraz o zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu, a także o innych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w czasie epidemii COVID 19.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z ważnych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z bieżąco opłaconą składką. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
Serdecznie zapraszam Koleżanki i Kolegów.
Do zobaczenia !
W imieniu Zarządu Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”
prezes ANDRZEJ UKLEJA

 


 

2022-01-19

 

KOMUNIKAT
Zarząd Klubu Górskiego informuje, że istnieje możliwość wyrobienia kolejnej serii numerowanych odznak klubowych według wzoru
:

    

Projekt: Dariusz Hop
Wykonanie: METALOPLASTYKA Lublin, ul. Pawia 9
Koszt jednostkowy wyrobienia odznaki wynosi 62 zł. brutto.

Ponadto istnieje możliwość wykonania pamiątkowych kubków klubowych wg przedstawionego wzoru (kubek, napis, odwzorowanie odznaki klubowej i herbu Miasta Przemyśla).

     

Koszt zakupu kubka wynosi 19 zł./szt.
Osoby zainteresowane zakupem w/w przedmiotów proszone są o zgłoszenia tego faktu w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu telefonicznie 16 678 53 74 lub e-mailem: przemysl@przemysl.pttk.pl oraz o wpłacenie należnej kwoty na konto bankowe Oddziału PTTK w Przemyślu podane na stronie internetowej Oddziału do dnia 31.01.2022r. Po tym zostanie zlecone wykonanie tych przedmiotów. Termin odbioru podamy w osobnym komunikacie. Uwaga: do ceny odznaki, przy jej odbiorze, zostanie doliczony koszt przesyłki, który ogółem wyniesie 30,75 zł. brutto. Jednostkowy koszt przesyłki uzależniony będzie od liczby wykonanych odznak.
UA

 


 

2022-01-19

 

      

 Informuję, że jest już w sprzedaży książka naszego klubowego Kolegi Mieczysława Nyczka „Ostatni rejs kapitana Jaskuły”. Można ją nabyć w księgarni Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, przez internet oraz w księgarni „Libera” i Bosz”. Naszych klubowiczów z pewnością zainteresuje fakt, że oprócz fascynujących żeglarskich osiągnięć, kapitan Jaskuła najpierw był licencjonowanym taternikiem, który Tatry znał jak własną kieszeń. O tym i o wielu faktach z życia Wielkiego Kapitana dowiecie się z prezentowanej książki.
AU

 


 

2022-01-19

 

KOMUNIKAT
Msza Święta w intencji Dariusza Hopa w 5 rocznicę Jego odejścia odbędzie się w dniu 28.01.2022r. o godzinie 6.30 w Kościele Franciszkanów – OFM (Reformatów) pw. św. Antoniego z Padwy ul. Jagiellońska 2, Przemyśl.