Zobacz archiwum wiadomości z innych lat >>>


 31 XII 2007      Najbliższe spotkanie klubowe: 

Najbliższe spotkanie klubowe odbędzie się wyjątkowo nie w pierwszą, a w drugą środę miesiąca – 9 stycznia 2008 roku o godz. 18 w siedzibie naszego klubu przy ulicy Waygarta 1.

Zapraszamy

(8)


(7)


 18 XII 2007      Ostatni rajd w starym roku: 

15 grudnia 2007 r. uczestniczyliśmy w ostatnim w tym roku rajdzie, który zainaugurował drugą setkę naszych klubowych imprez.

Zachęceni przez naszych klubowiczów mieszkających w gminie Stubno wybraliśmy się na 18-kilometrowy spacer po ich nizinnym terenie. Rajd był może mało górski, ale za to ciekawy krajoznawczo. Pokonaliśmy trasę z Nakła przez Starzawę i Kalników do Stubna. Po drodze przechodziliśmy obok wielkich stawów hodowlanych, grobli i kanałów. Zwiedziliśmy dwa cmentarze żołnierskie z I wojny światowej w Starzawie i Kalnikowie, a także cerkiew prawosławną w Kalnikowie.

Pomimo zapadających ciemności udało nam się również „zdobyć” kopiec koło Stubna o imponującej wysokości 196 m n.p.m. W rajdzie uczestniczyły 44 osoby.

Harnaś

(6)


 10 XII 2007      Nasz najbliższy rajd: 

Nasz najbliższy i ostatni w tym roku rajd (15 grudnia 2007 r. - sobota)odbędzie się tym razem na nizinnych terenach gminy Stubno, w której mieszka kilkoro naszych klubowiczów.

Planujemy pokonać około 18-kilometrową trasę: Nakło – Starzawa – Kalników – Stubno. W trakcie rajdu będziemy zwiedzali m.in. cmentarze żołnierskie z I wojny światowej.
Zbiórka uczestników w sobotę (15 XII) o godz. 9.30 na dworcu PKS
w Przemyślu.
Do zobaczenia!

Harnaś

(5)


  3 XII 2007      Spotkanie Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” 

Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę (5 grudnia) o godz. 18
w siedzibie klubu przy ulicy Waygarta 1 w Przemyślu. Zapraszamy.

(4)


  27 XI 2007      100 rajd naszego klubu!!! 


24 listopada uczestniczyliśmy w naszym setnym rajdzie!

Jego trasa wiodła przez trzy „pięćsetki” zaliczane do Korony Pogórza Przemyskiego. Maszerując w błocie i śniegu 28 osób „zdobyło” kolejno: Spławę (501 m n.p.m.), Kamienkę (509 m n.p.m.) i Panieński Czub (502 m n.p.m.).

W związku z koniecznością zmiany miejsca ogniskowego zmodyfikowaliśmy trochę trasę rajdu kończąc ją nie w Birczy, ale na Krępaku, w sąsiedztwie rezerwatu. „Jubileuszowe” ognisko było jak zwykle udane…

Teraz czas zacząć drugą setkę wspólnych rajdów i wypraw.

Harnaś

Od Administratora strony: Gratulacje i pozdrowienia dla wszystkich Klubowiczów, podziw za wytrwałość i pasję. Jak to się mówi: no to druga setka na drugą nóżkę :) Przemas

(3)


  14 XI 2007      Nasz najbliższy rajd: 


24 listopada 2007 roku (sobota) – 100 rajd naszego klubu!

Będzie to kolejny rajd z cyklu Korona Pogórza Przemyskiego. Ci, którzy jeszcze nie skompletowali wszystkich naszych „pięćsetek”, będą mieli okazję zdobyć podczas rajdu aż trzy z nich: Spławę, Kamienkę i Panieński Czub na terenie gmin: Krasiczyn i Bircza.

Jako, że jest to dokładnie setny (tak…tak…) rajd naszego klubu, po zdobyciu „pięćsetek” zorganizujemy w terenie „jubileuszowe” ognisko.
W związku z tym możecie obciążyć swoje plecaki ogniskowymi wiktuałami. Oczywiście, jak zwykle, rajd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.


Trasa rajdu: Cisowa Park – Spława 501 m n.p.m. – Kamienka 509 m n.p.m. – Panieński Czub 502 m n.p.m. – Krępak - Tokarnia 434 m n.p.m. – Korzenica 389 m n.p.m. – Bircza. Długość trasy: 12 km. Możliwość zdobycia 14 punktów do Górskiej Odznaki Turystycznej.
Zbiórka o godz. 7. 45 na dworcu PKS w Przemyślu.
Dla uczestników setnego rajdu naszego klubu planujemy wybicie specjalnej odznaki.
 

Do zobaczenia na trasie.
Harnaś

(2)


Zdjęcia z rajdu na Ukrainie z maja 2007 roku

  12.XI.2007      Witajcie na naszej stronie! 

Witamy na stronie Klubu Górskiego PTTK "Karpaty" w Przemyślu.

Na tej stronie znajdziecie wszystko co warto wiedzieć o naszym Klubie, galerie zdjęć, relacje z wypraw, informacje o bieżących wydarzeniach, itp. Dołożymy wszelkich starań, by strona była stale rozbudowywana i aktualizowana.

Zapraszamy do częstych odwiedzin.

Jeżeli jesteś zainteresowany wymianą banerów, zamieść nasz baner, podlinkuj go do naszej strony: www.klubkarpaty.pl i poinformuj nas o tym: corum@tlen.pl. Zrewanżujemy się tym samym.

Kod do wstawienia na stronę:

<a  target="_blank" href="http://www.klubkarpaty.pl/"><img title="Klub Górski PTTK Karpaty w Przemyślu" border="0" src="http://www.klubkarpaty.pl/main/baner1a.jpg" width="440" height="58"></a>

Dodał: Przemas

(1)


 Zobacz archiwum wiadomości z innych lat >>>