2010


 6 XII 2010    Relacja z grudniowego rajdu trasą nieistniejących wsi

4 grudnia odbył się klubowy rajd na terenie Gór Sanocko-Turczańskich i Pogórza Przemyskiego, w którym uczestniczyło 13 osób.

19-kilometrowa trasa rozpoczęła się w Rybotyczach.

W zimowej aurze szliśmy wzgórzami nad wyludnioną Borysławką wychodząc na Staszów (566 m n.p.m.), skąd zeszliśmy na przełaj lasem do nieistniejącej wsi Jamna Dolna.

Później dotarliśmy do Trójcy, skąd wyszliśmy na widokowy Jaworów (496 m n.p.m.). Ostatnie kilometry pokonaliśmy idąc przez Chomińskie (466 m n.p.m.) do Birczy.

Harnaś

(167)


 2 XII 2010    Zaproszenie na rajd trasą nieistniejących wsi 

Najbliższy klubowy rajd odbędzie się w sobotę 4 grudnia na 19-kilometrowej trasie: Rybotycze – Borysławka – Staszów (566 m n.p.m.) – Jamna Dolna – Trójca – Jaworów (496 m n.p.m.) – Chomińskie (466 m n.p.m.) – Bircza. Zbiórka uczestników o godz. 7.00 na dworcu PKS w Przemyślu. Zapraszamy!

(166)


 29 XI 2010    Sekcja Jeździecka zaprasza na Zimowy Kurs Jazdy Konnej
 


Zachęcamy do udziału. Szczegóły i kontakt na plakacie.

(165) 19 XI 2010    Listopadowy rajd niebieskim szlakiem karpackim 

12 listopada wyruszyliśmy w Bieszczady na klubowy rajd, który rozpoczęliśmy w Ustrzykach Dolnych.

Wędrując w ośmioosobowym składzie przy nienajlepszej pogodzie błotnistą trasą przez Gromadzyń (654 m n.p.m.), Równię, Pasmo Żukowa (768 m n.p.m.), Teleśnicę Oszwarową i Łabiska (618 m n.p.m.) dotarliśmy do Chrewtu, gdzie przenocowaliśmy.

Drugiego dnia rajdu pokonaliśmy kolejny odcinek niebieskiego szlaku karpackiego biegnący przez Polanę i Pasmo Otrytu (897 m n.p.m.) do Dwernika.

W niedzielę przeszliśmy jeszcze nadsańską trasę przez Dwerniczek do Smolnika, kończąc tam naszą ponad 50-kilometrową wędrówkę.

 

 

 

Harnaś
(163)


 3 XI 2010    Zaproszenie na listopadowy rajd niebieskim szlakiem karpackim 

Zapraszamy na klubowy, trzydniowy rajd, który odbędzie się w dniach 11-13 listopada na trasie: Ustrzyki Dolne – Gromadzyń (654 m n.p.m.) – Równia – Pasmo Żukowa (768 m n.p.m.) – Teleśnica Oszwarowa – Łabiska (618 m n.p.m.) – Chrewt – Polana – Pasmo Otrytu (897 m n.p.m.) – Dwernik – Magura Stuposiańska (1016 m n.p.m.) – Pszczeliny. Szczegółowe informacje i zapisy (tylko do 5 listopada) w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego w siedzibie naszego Oddziału PTTK przy ulicy Waygarta 3.

Zapraszamy!

(162)


(161)


 19 X 2010    Relacja z rajdu Twierdza Przemyśl

Jak zwykle wzięliśmy udział w 44 już rajdzie Twierdza Przemyśl organizowanym przez nasz Oddział PTTK. 8 cyklistów pokonało klubową trasę rowerową z Przemyśla przez forty: XVII Ostrów, XVIII Lipowica, IX Brunner, X Orzechowce, XI Duńkowiczki do fortu XII Werner. Natomiast aż 81 osób przeszło klubową trasę pieszą z Walawy przez Żurawicę do fortu Werner, gdzie odbyło się kończące rajd ognisko.

(160)


 12 X 2010    Zaproszenie na Rajd Twierdza Przemyśl 

Nasz Klub organizuje dwie trasy w ramach 44 Ogólnopolskiego Rajdu Twierdza Przemyśl. 11-kilometrowa trasa piesza poprowadzi z Walawy przez Żurawicę do fortu XII „Werner”. Natomiast rowerzyści wyruszą z Przemyśla na trasę prowadzącą przez forty: XVII „Ostrów”, XVIII „Lipowica”, IX „Brunner”, X „Orzechowce”, IX „Duńkowiczki” do fortu XII „Werner”, na terenie którego jest przewidziane ognisko. Zapisy i szczegółowe informacje w siedzibie naszego Oddziału PTTK przy ulicy Waygarta 3. Zapraszamy!

(159) 9 IX 2010    Relacja z Rajdu Orłowicza oraz Światowego Dnia Turystyki

25 września przemyślanie świętowali Światowy Dzień Turystyki. W ramach tego święta oraz organizowanego w tym samym dniu przez nasz Oddział PTTK X Ogólnopolskiego Rajdu Turystycznego im. dr Mieczysława Orłowicza zorganizowaliśmy dwie klubowe trasy.
 

Trasa rowerowa, którą pokonała rekordowa jak dotąd liczba 27 cyklistów, prowadziła z Przemyśla przez Korytniki, rezerwat „Brzoza Czarna”, Reczpol, Krasice, Krasiczyn i Wapowce do fortu VIII „Łętownia”.

 

Natomiast na naszą klubową trasę pieszą wyruszyło aż 99 osób. Pokonały one trasę z Drohojowa przez Hnatkowice i Orzechowce do fortu VIII „Łętownia”.

Tam odbyła się uroczystość uhonorowania przez Zastępcę Prezydenta Miasta Przemyśla Dariusza Iwaneczkę osób zasłużonych w turystyce. Wśród nich znaleźli się nasi klubowicze: Beata Hop, Piotr „Hucuł” Tadla i piszący te słowa. Przypomnę, że w ubiegłym roku w ten sam sposób został wyróżniony szef naszych rowerzystów Jan Paradysz. Każdy uczestnik imprezy (łącznie w rajdzie wzięło udział 370 osób) mógł spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej lub tyrolce oraz bawić się później przy muzyce przemyskich zespołów.

Harnaś
(157)


 9 IX 2010    Zaproszenie na X Rajd Orłowicza oraz Światowy Dzień Turystyki

Nasz Klub jest tradycyjnie współorganizatorem X Ogólnopolskiego Rajdu Turystycznego im. dr Mieczysława Orłowicza, patrona naszego Oddziału PTTK. Rajd odbędzie się w sobotę 25 września b.r. W ramach tej imprezy przygotowaliśmy dwie trasy. 14-kilometrowa trasa piesza rozpocznie się w Drohojowie i poprowadzi przez Hnatkowice i Orzechowce do fortu VIII „Łętownia”. Natomiast 45-kilometrowa trasa rowerowa rozpocznie się o godz. 10.45 przy pomniku Orląt Przemyskich i poprowadzi przez Wapowce, Reczpol, Krasice i Krasiczyn do fortu VIII „Łętownia”. Tam o godz. 15 rozpocznie się rajdowe ognisko, a uczestnicy imprezy będą mogli także spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej i strzelnicy. Następnie rozpoczną się obchody Światowego Dnia Turystyki z wręczeniem pamiątkowych dyplomów i turystyczną biesiadą z muzyką na żywo. Zgłoszenia na rajd i wpisowe będą przyjmowane do dnia 20 września w biurze Oddziału PTTK przy ul. Waygarta 3. Zapraszamy!

Harnaś
(156)


 3 IX 2010    Relacja z rodzinnej wycieczki rowerowej „Pożegnanie  wakacji”

W ostatnią niedzielę sierpnia ośmiu przemyskich cyklistów uczestniczyło w rodzinnej wycieczce rowerowej na pożegnanie wakacji. Pogoda dopisała, było słonecznie i trochę wietrznie.

Pierwszym przystankiem na trasie był pałac Lubomirskich wraz z parkiem w dzielnicy Bakończyce. Następnie kolarze udali się do Jaksmanic, gdzie zwiedzili forty „Cyków” i „Jaksmanice”. Stamtąd trasa prowadziła przez Łuczyce do uroczej, drewnianej, zabytkowej cerkiewki z XIX wieku, a następnie do Rożubowic. Po przeprawieniu się kładką na drugą stronę Wiaru, nasi rowerzyści dotarli do Stanisławczyka, a następnie do Nehrybki. W pobliżu zabytkowego dworu zrobili sobie krótki postój na odpoczynek. Trasa do mety w Przemyślu wiodła ścieżką pomiędzy ogródkami działkowymi. Była to bardzo udana wycieczka rowerowa.

Jan Paradysz
(155)


(154)


 25 VIII 2010    Zadwórze 1920 - 2010 

W tym roku z racji przypadającej właśnie 90. rocznicy bitwy pod Zadwórzem stoczonej w 1920 roku przez lwowskie Orlęta z nacierającymi na Lwów bolszewikami zamiast sierpniowego rajdu w Karpaty wyruszyliśmy na rajd rowerowy do miejsca nazywanego polskimi Termopilami.

Ta nazwa ma swoje uzasadnienie, gdyż w walce w pobliżu stacji kolejowej Zadwórze z wielokrotnie silniejszymi oddziałami rosyjskimi zginęło 318 z 330 walczących tam bohatersko młodych Polaków.

Liczba przemyskich rowerzystów deklarujących swój udział w tym rajdzie stopniała ostatecznie do dwóch osób, więc w takim właśnie składzie wyruszyliśmy w sobotę 21 sierpnia z Przemyśla na wschód. Niestety, jeszcze tego samego dnia wydarzyła się w drodze poważna awaria jednego z rowerów (rozerwana opona i rafka), więc trasa i przebieg rajdu musiały ulec modyfikacji. Nie bez przeszkód, ale ostatecznie dotarliśmy w niedzielę przez Lwów do Zadwórza, gdzie spotkaliśmy się z zaprzyjaźnionymi cyklistami z Lwowskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Lwów. Wspólnie z nimi uczestniczyliśmy w uroczystości poświęconej bohaterskim Orlętom. Do Przemyśla wróciliśmy późną nocą już w poniedziałek.

Harnaś
(153)


 23 VIII 2010    Zaproszenie na wycieczkę rowerową „Pożegnanie wakacji” 

Sekcja turystyki rowerowej naszego Klubu zaprasza na kolejną wycieczkę rowerową, która będzie przebiegać po drogach i bezdrożach Ziemi Przemyskiej na około 33-kilometrowej trasie: Przemyśl – Krówniki – Siedliska – Jaksmanice – Rożubowice – Stanisławczyk – Przemyśl. Zbiórka uczestników w niedzielę 29 sierpnia o godz. 14.15 na placu Orląt Przemyskich. Zapraszamy!

Jan Paradysz
(152)


 12 VIII 2010    Rajd rowerowy do Zadwórza 

17 sierpnia mija 90 rocznica bitwy stoczonej w 1920 roku przez młodych lwowskich ochotników z nacierającymi na Lwów bolszewikami. Wspomnę tylko, że w całodziennej heroicznej walce w pobliżu stacji kolejowej Zadwórze z wielokrotnie silniejszymi oddziałami rosyjskimi zginęło 318 z 330 walczących Polaków. Stąd też ta krwawa bitwa jest nazywana polskimi Termopilami. Bohaterskie Orlęta zostały pochowane obok miejsca bitwy w Zadwórzu. 22 sierpnia b.r. odbędą się tam rocznicowe uroczystości. Z tej okazji Lwowski Klub Sportowy „Pogoń” Lwów, z którym nawiązaliśmy współpracę, organizuje rajd rowerowy na trasie Lwów – Zadwórze. Wezmą w nim udział także przedstawiciele naszego Klubu. Nasza trasa rozpocznie się już w sobotę (21 sierpnia) od przejazdu rowerami na trasie Przemyśl – Mościska II. Następnie dojedziemy pociągiem do Lwowa, gdzie też przewidziane jest spotkanie z reprezentantami lwowskiej Pogoni oraz nocleg. Rano w niedzielę wyjedziemy na około 50-kilometrową trasę do Zadwórza tak aby zdążyć na zaplanowane na godz. 14 uroczystości. Zainteresowani udziałem w rajdzie powinni mieć oczywiście oprócz samego roweru i paszportu także odpowiedni ekwipunek oraz kondycję dającą nadzieję ukończenia rajdu w Przemyślu w niedzielę w godzinach wieczornych. Zapisy w siedzibie naszego Oddziału PTTK przy ulicy Waygarta 3. Zapraszamy!

Harnaś
(151)


 12 VIII 2010    Relacja z wycieczki rowerowej do Jodłówki i Pruchnika

W sobotę 7 sierpnia siedmiu naszych klubowych cyklistów wyruszyło na trasę wycieczki do Jodłówki z zamiarem dotarcia tam niemal wyłącznie leśnymi drogami. Dotarli tam jadąc przez Bełwin, Wolę Węgierską, Helusz, Kramarzówkę i Hucisko Nienadowskie.

Po zwiedzeniu Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia udali się następnie w kierunku Pruchnika, aby zwiedzić to ciekawe miasteczko o nietypowej, drewnianej zabudowie, wpisane do rejestru Kanonu Krajoznawczego Polski. Stamtąd, po odpoczynku, skierowali się w kierunku Przemyśla. Po drodze minęli ruiny zamku Pieniążków w Węgierce, następnie Rokietnicę i Ujkowice. Chociaż trasa została wydłużona o kilkanaście kilometrów, a strome podjazdy do Jodłówki dały się rowerzystom nieco we znaki, wrócili do domu z pełnym bagażem wrażeń. Tak więc była to bardzo udana wycieczka.

Jan Paradysz
(150)


 3 VIII 2010  Relacja z lipcowego rajdu na Zakarpacie 

Wprawdzie planowaliśmy w lipcu kilkudniowy rajd, którego głównym celem miało być zakarpackie pasmo Świdowca, jednak ze względu na trwające przez kilka dni ulewy oraz związaną z tym trudną sytuację powodziową w Gorganach, a także niezbyt optymistyczne prognozy pogodowe, trasa lipcowej eskapady uległa zmianie.

Postanowiłem zrekompensować to uczestnikom wycieczki poprzez pokazanie najatrakcyjniejszych miejsc i najcenniejszych zabytków należącego przez blisko osiem wieków do Węgier Zakarpacia.

 

Po wyruszeniu 29 lipca w trzyosobowym składzie z Przemyśla dotarliśmy przez Lwów i główną grań Karpat do znajdującego się w granicach Ukrainy miasta Chust. Zwiedziliśmy tam położone na górującym nad miastem wzgórzu ruiny XII-wiecznego zamku Huszt, zobaczyliśmy także gotycki kościół kalwiński oraz barkowy kościół katolicki.

 

Następnie pojechaliśmy do miasta Wynohradiw (Sewlusz), gdzie przy noszących dwujęzyczne nazwy ulicach zobaczyliśmy kolejne zabytkowe kościoły: franciszkanów, bernardynów i reformowany, a w końcu zwiedziliśmy ruiny kolejnego XIV-wiecznego zamku Ugocza stojące na wygasłym wulkanie.

Kolejnym naszym celem było miasto Bereh, w którym zwiedziliśmy następne zabytkowe kościoły różnych wyznań pochodzące z wieków od XI do XV, a także obejrzeliśmy m.in. zabytkowy gmach dawnego żupanatu.

W drugim dniu naszej wycieczki zdążyliśmy jeszcze dotrzeć do Mukaczewa. Następnego dnia obejrzeliśmy m.in. budynek ratusza, katolicką katedrę oraz inne zabytki, a także bardzo udany pomnik kominiarza z kotem.

Naszym głównym celem w Mukaczewie był jednak położony na wysokiej górze nad miastem słynny zamek Palanka – najefektowniejszy zabytek Zakarpacia pochodzący z wieków od XIV do XVII.

Zdążyliśmy także zobaczyć położoną na peryferiach Mukaczewa romańsko-gotycką Rotundę Horiańską z wieków od XII do XIV.

 

Ostatnim miastem na naszej trasie (i największym w całym regionie) był Użgorod.

Obejrzeliśmy tam m.in. jedną z największych w tej części Europy synagog w stylu mauretańskim, zabytkowe kościoły, zamek komitacki z XIV wieku oraz efektowny dworzec kolejowy, który powinni zobaczyć jako wzór wszyscy pracownicy naszych niedorobionych spółek kolejowych.

Z Użgorodu wróciliśmy nocnym pociągiem do Lwowa i 1 sierpnia dotarliśmy do Przemyśla.

Harnaś

(149)


 3 VIII 2010  Zaproszenie na wycieczkę rowerową do Jodłówki i Pruchnika

Sekcja Turystyki Rowerowej naszego Klubu zaprasza w dniu 7 sierpnia 2010 r. (w sobotę) na wycieczkę rowerową na ok. 67-kilometrowej trasie: Przemyśl – Bełwin – Wola Węgierska – Jodłówka – Pruchnik – Rokietnica – Przemyśl. Zbiórka uczestników o godz. 9.00 na placu Orląt Przemyskich. Wyjazd o godz. 9.15. Wycieczka jest tradycyjnie ogólnodostępna i bezpłatna, mogą w niej wziąć udział miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu na rowerze. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod nadzorem rodziców lub opiekunów odpowiadających za ich zachowanie. Tempo jazdy jak zwykle turystyczno – rekreacyjne. Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać w biurze Oddziału PTTK w Przemyślu. Zapraszamy!

(148)


 3 VIII 2010  Relacja z obozu rowerowego po Polesiu i Roztoczu. 

Nasi klubowi cykliści w składzie: Arek, Michał, Piotrek, Artur, Jarek i Janek wrócili z Polesia i Roztocza, gdzie poruszali się wykorzystując głównie wytyczone szlaki i ścieżki rowerowe oraz drogi wiejskie o małym natężeniu ruchu samochodowego. Po dotarciu koleją wraz z rowerami do Lublina nasi cykliści wyruszyli na północ w kierunku Poleskiego Parku Narodowego, aby następnie skręcić na południe, mijając Chełm, Zamość, Roztoczański Park Narodowy i Lasy Janowskie. Był to obóz rowerowy typowo krajoznawczy, zorientowany na zwiedzanie osobliwości przyrody, zabytków architektury i miejsc pamięci narodowej.

Uczestnikom obozu utkwił szczególnie w pamięci piękny krajobraz Poleskiego Parku Narodowego z jego fantastyczną flora i fauną. Tam też odwiedzili w Wytycznie cmentarz i pomnik żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza z 1939 roku. W Chełmie mieli okazję zwiedzić podziemia kredowe, a w Zamościu zapoznać się z wspaniałą architekturą renesansu. Roztoczański Park Narodowy jak zwykle bardzo gościnnie przyjął rowerzystów umożliwiając im poruszanie się po ścieżkach rowerowych. W ten sposób zwiedzili Wojdę, Szczebrzeszyn i Zwierzyniec. Jadąc leśnymi drogami z Biłgoraja do Janowa natrafili na moczary, które przysporzyły im sporo trudności.

U kresu podróży odwiedzili Ulanów stolicę flisactwa polskiego, a następnie Rudnik, gdzie nastąpiło zakończenie obozu. Powrót do Przemyśla odbył się koleją. Pogoda dopisała znakomicie, a żar lejący się z nieba nie utrudniał aż tak bardzo jazdy.

Jan Paradysz
(147)


 6 VII 2010  Uwaga! Informacja na temat spotkania klubowego oraz najbliższego rajdu. 

W związku z prowadzonymi obecnie pracami znakarskimi na podlegających nam szlakach turystycznych lipcowe spotkanie klubowe zostaje odwołane! Następne odbędzie się w środę 4 sierpnia o godz. 18.
Najbliższy rajd odbędzie się zgodnie z planem na trasie: Rafajłowa (Bystrycia) – Połonina Czarna, Wielka Bratkowska (1788 m n.p.m.) – Świdowiec, Tataruka (1707 m n.p.m.) – Bliźnica (1881 m n.p.m.) – Kwasy. Uwaga! Trasa w trudnym, górskim terenie – ok. 60 km. Nocleg we własnych namiotach w terenie. Wyjazd w czwartek 29 lipca o godz. 6.00 sprzed przystanku busów obok dworca PKS w Przemyślu i przejazd busami oraz autobusami na własny koszt do Rafajłowej. Powrót 1 lub 2 sierpnia pociągiem z Kwasów do Lwowa, a następnie busami do Przemyśla.

Harnaś
(146)


 28 VI 2010  VIII Rajd Karpacki za nami 

W ostatni weekend czerwca wybraliśmy się tradycyjnie na nasz ósmy już z kolei Ogólnopolski Rajd Karpacki. Po Bieszczadach, Beskidzie Niskim i Beskidzie Sądeckim przyszedł czas na przejście czerwonym szlakiem beskidzkim przez Gorce. 26 czerwca pokonaliśmy 32-kilometrową trasę: Krościenko nad Dunajcem – Lubań (1211 m n.p.m.) – Kiczora (1282 m n.p.m.) – schronisko na Turbaczu.

Po noclegu wyruszyliśmy dalej zatrzymując się jednak najpierw na wierzchołku Turbacza (1315 m n.p.m.), gdzie był czas na wręczenie kolejnej grupie członków Klubu naszych odznak i naszywek.

Dalej nasza trasa wiodła przy pięknej pogodzie szlakiem przez m.in. schronisko Stare Wierchy i Jaworzynę Ponicką (996 m n.p.m.) aż do Rabki.

Dziękujemy zaczynającym swoją przewodnicką karierę Madzi i Talibowi za prowadzenie przez dwa dni 27-osobowej grupy do celu.

Harnaś
(145)


 28 VI 2010  Wycieczka rowerowa ,,Spotkania z przyrodą” 

Sekcja Turystyki Rowerowej Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” zorganizowała kolejny rajd z cyklu „Spotkania z przyrodą”. 26 czerwca trzech cyklistów pokonało ponad 60-kilometrową trasę: Przemyśl – Wyszatyce – Torki – Leszno – Starzawa – Nakło – Chałupki Dusowskie – Niziny – Walawa – Buszkowice – Przemyśl.

Jan Paradysz
(144)


 21 VI 2010  Zaproszenie na obóz rowerowy po Polesiu i Roztoczu. 

Sekcja Turystyki Rowerowej Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” zaprasza na wędrowny obóz rowerowy po Polesiu i Roztoczu w terminie od 12 do 17 lipca. Przewidywana trasa podzielona na około 60-kilometrowe etapy dzienne: Lublin – Zwieprzyce – Stara Wieś – Stare Załucze – Wola Wereszczyńska – Urszulin – Sawin – Ruda – Srebrzyszcze – Chełm – Sielec – Wojsławice – Uchanie – Grabowiec – Zamość – Kosobudy – Szczebrzeszyn – Zwierzyniec – Biłgoraj – Flisy – Porytowe Wzgórze – Ulanów – Rudnik nad Sanem. Rajd jest ogólnodostępny, przeznaczony dla miłośników krajoznawczych podróży rowerowych. Noclegi są planowane w oparciu o bazę PTSM i bursy szkolne. Szczegółowe informacje i zgłoszenia (do 1 lipca) w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego Oddziału PTTK przy ulicy Waygarta 3 w Przemyślu (tel. 16 678 53 74). Do dnia 3 lipca zostanie przeprowadzona przez kierownika obozu rozmowa kwalifikacyjna.

Zapraszamy!

Jan Paradysz
(143)


 21 VI 2010  IX Noc na Kopystańce za nami 

18 czerwca wybraliśmy się w ośmioosobowym składzie na najwyższą górę Pogórza Przemyskiego, by już po raz dziewiąty spędzić tam wspólnie jedną z najkrótszych nocy w roku.

Klubową IX Noc na Kopystańce rozpoczęliśmy wyjściem żółtym szlakiem z Rybotycz do Kopyśna. Po rozpaleniu ogniska nad tą niemal wyludnioną wsią wyruszyliśmy przed północą na Kopystańkę (541 m n.p.m.). Rano, niemal tradycyjnie z góry zegnała nas ulewa.

Harnaś
(142)


 11 VI 2010  Relacja z wyprawy na Ural i naszywki 

Na naszej stronie możecie już przeczytać relację z ubiegłorocznej wyprawy klubowej na Ural (Zakładka: Nasze wyprawy). Osoby, które zamówiły kolejną serię naszywek naszego klubu, są proszone o ich pilny odbiór w siedzibie naszego Oddziału PTTK.

(141)


 7 VI 2010  Zaproszenie na Klubowy VIII Rajd Karpacki 

Jak co roku, w ostatni weekend czerwca (26-27.06), wybieramy się na VIII Ogólnopolski Rajd Karpacki. W ciągu 7 poprzednich edycji tego rajdu przeszliśmy już wspólnie czerwonym szlakiem beskidzkim Bieszczady, Beskid Niski i Beskid Sądecki. W tym roku czas na Gorce. Na rajd wybierzemy się już w piątek (25 bm.) po południu, by po noclegu wyruszyć w sobotę na 32-kilometrową trasę: Krościenko nad Dunajcem – Lubań (1211 m n.p.m.) – Kiczora (1282 m n.p.m.) – schronisko na Turbaczu (ok. 10 godzin marszu). W następnym dniu pokonamy 16-kilometrową trasę: schronisko na Turbaczu – Turbacz (1315 m n.p.m.) – schronisko Stare Wierchy – Jaworzyna Ponicka (996 m n.p.m.) – Rabka Zdrój. Szczegółowe informacje w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego w siedzibie naszego Oddziału PTTK. Zapisy będą przyjmowane jeszcze tylko przez kilka najbliższych dni. Zapraszamy!

Harnaś
(140)


 7 VI 2010  IX Noc na Kopystańce 

Już po raz dziewiąty spędzimy wspólnie jedną z najkrótszych nocy w roku na najwyższej górze Pogórza Przemyskiego. Klubowa IX Noc na Kopystańce (541 m n.p.m.) odbędzie się 18/19 czerwca. Wyjazd autobusem z dworca PKS w Przemyślu o godz. 19.30. Po przyjeździe do Rybotycz wyjście żółtym szlakiem na Kopystańkę. Nocleg we własnych namiotach przy ognisku nad Kopyśnem.

Harnaś
(139)


 7 VI 2010  Zaproszenie na wycieczkę rowerową 

Sekcja Turystyki Rowerowej Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” zaprasza na kolejny rajd z cyklu ,,Spotkania z przyrodą”. Odbędzie się on 26 czerwca (w sobotę) na trasie: Przemyśl – Wyszatyce – Torki – Leszno – Starzawa – Nakło – Chałupki Dusowskie – Niziny – Walawa – Buszkowice – Przemyśl (ok. 62 km). Zbiórka uczestników o godz. 9.00 na Placu Orląt Przemyskich. Zapisy i szczegółowe informacje w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego w siedzibie Naszego Oddziału PTTK.

Jan Paradysz
(138)


 7 VI 2010  Relacja z Rajdu Pątniczego 

W sobotę i niedzielę (5 i 6 czerwca) uczestniczyliśmy w organizowanym przez nasz Oddział PTTK jubileuszowym XX Rajdzie Pątniczym Szlakiem im. Jana Pawła II. Jako pierwsi na trasę wyruszyli w sobotę nasi piechurzy. 14 osób rozpoczęło swój marsz w Aksmanicach. Na naszej trasie znalazły się m.in.: widokowy kopiec w Sólcy, Sierakośce, zabytkowy kościół w Falkenbergu i XVII-wieczna, murowana cerkiew na wczesnośredniowiecznym grodzisku w Nowych Sadach.

Stąd wyruszyliśmy na kolejne wczesnośredniowieczne grodzisko na górze Magdalence (393 m n.p.m.), na której znajduje się drewniana kaplica kalwaryjska Marii Magdaleny. Następnie dotarliśmy do Kalwarii Pacławskiej (465 m n.p.m.), gdzie oprócz odwiedzenia sanktuarium weszliśmy także na wieżę widokową.

Rajd pieszy zakończyliśmy w Nowosiółkach Dydyńskich. Natomiast naszych 13 cyklistów pokonało w niedzielę 46-kilometrową trasę rowerową wyruszając z Przemyśla przez Hermanowice, Kłokowice, Aksmanice, Koniuszę, Brylińce, Wapielnicę (394 m n.p.m.) i kończąc wycieczkę na Zniesieniu.

Harnaś
(137)


 1 VI 2010  Zaproszenie na Rajd Pątniczy 

Nasz Oddział PTTK organizuje w tym roku jubileuszowy XX Rajd Pątniczy Szlakiem im. Jana Pawła II. Dwie z trzech rajdowych tras organizuje nasz Klub. 12-kilometrowa trasa piesza rozpocznie się w sobotę (5 czerwca) w Aksmanicach i poprowadzi przez Sólcę, Sierakośce, Falkenberg i Nowe Sady, w górę na Magdalenkę (393 m n.p.m.) i Kalwarię Pacławską (465 m n.p.m.) i dalej w dół do Nowosiółek Dydyńskich. Chętni będą mogli pozostać na nocleg w Kalwarii Pacławskiej, by następnego dnia (w niedzielę) wyruszyć na trasę Koła Przewodników Turystycznych PTTK z Kalwarii Pacławskiej do Przemyśla. Natomiast nasi cykliści wyruszą w niedzielę (6 czerwca) na 46-kilometrową trasę rowerową przez Hermanowice, Kłokowice, Aksmanice, Koniuszę, Brylińce i Wapielnicę (394 m n.p.m.) do Przemyśla. Szczegółowe informacje i zapisy w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego w siedzibie naszego Oddziału PTTK. Zapraszamy!

Harnaś
(136)


 18 V 2010  Wycieczka rowerowa

W dniu 29.05 nasza sekcja rowerowa organizuje kolejną wycieczkę rowerową. Będzie to wycieczka organizowana w ramach XX-lecia Samorządu Terytorialnego.

Wszystkich chętnych zapraszamy o godz. 12:15 na Rynku Starego Miasta przed Urzędem Miejskim. Wyjazd o godz. 12:30 na trasę: Przemyśl - Żurawica Rozrządowa – Małkowice – Niziny – Sośnica – Wyszatyce – Przemyśl Zniesienie. Długość trasy: 48 km.
Na zakończenie rajdu odbędzie się turystyczne ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków.

Z uwagi, na ograniczoną liczbę miejsc, należy zgłosić się do biura PTTK ul. Waygarta 3 do 27.05. ( czwartek) do 12:00 w celu pobrania bezpłatnego talonu na rajd.

W trakcie rajdu pamiętajmy jak zawsze o zasadach ruchu drogowego.

(135)


 17 V 2010  Relacja z 43. Rajdu Twierdza Przemyśl 

Zaplanowany pierwotnie na 17 kwietnia b.r. 43 Ogólnopolski Rajd Twierdza Przemyśl został przełożony w związku z uroczystościami żałobnymi i pogrzebowymi pary prezydenckiej oraz innych ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem na 9 maja.

Pomimo, że część zapisanych wcześniej uczestników tego rajdu wróciła zaledwie kilka godzin wcześniej z wycieczki krajoznawczej na Kresy (relacja poniżej), to na starcie 23-kilometrowej, klubowej trasy pieszej stawiło się 36 osób. Rozpoczęliśmy ją w Krzywczy, wychodząc na wzgórze, na którym znajduje się krzyż z tablicą poświęconą 600-leciu miejscowej parafii rzymskokatolickiej, a także plansza informująca m.in. o stoczonych tu przez żołnierzy Wojska Polskiego walkach w obronie Ojczyzny we wrześniu 1939 roku. Trasa rajdu poprowadziła dalej przez Reczpol, Górę Krzywiecką (374 m n.p.m.) i Przełęcz Krzywiecką (347 m n.p.m.) na najwyższy na trasie Bukowy Garb (428 m n.p.m.). Dalej schodziliśmy już drogą przez Bełwin i Łętownię, a następnie „zdobyliśmy” fort VIII „Łętownia” (309 m n.p.m.).

Spotkaliśmy się tutaj z naszymi osiemnastoma klubowymi cyklistami, którzy pokonali 28-kilometrową trasę rowerową z Przemyśla, wiodącą przez Wapowce i Dolinę Hołubli, a następnie stromym podjazdem na Bukowy Garb i dalej przez Karczmarową i ponownie Wapowce. Pomimo deszczowej w ostatnich dniach aury leśne dukty nie były rozmokłe, a miejscami niewielkie błoto nie utrudniało zbytnio jazdy. Wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się przy ognisku na forcie VIII „Łętownia”, gdzie wręczono pamiątkowe odznaki rajdowe.

Harnaś & Jan Paradysz
(134)


 17 V 2010  Relacja z wycieczki krajoznawczej na Kresy 

8 maja uczestniczyliśmy w naszej drugiej wycieczce krajoznawczej z cyklu „Kresy najbliższe”, która odbyła się na terenie Płaskowyżu Sańsko-Dniestrzańskiego oraz Roztocza. Naszym celem były kolejne, dawne polskie miasta i miasteczka pozostałe po II wojnie św. za naszą wschodnią granicą. Po tradycyjnym, ponad dwugodzinnym oczekiwaniu na odprawę graniczną zwiedziliśmy najpierw Gródek Jagielloński.

Odwiedziliśmy tam: drewnianą cerkiew z 1755 roku, gotycko-barokowo-modernistyczny kościół farny, teren dawnego zamku królewskiego z Kopcem Jagiełły, gdzie w 1434 roku zmarł zwycięzca spod Grunwaldu, a także sąsiedni, zamieniony na cerkiew dawny kościół i klasztor franciszkanów. Następnie dotarliśmy przez Lwów do rodowej siedziby Żółkiewskich, Żółkwi. Obejrzeliśmy tam m.in. renesansową zabudowę Rynku, zamek, bramy i mury miejskie, ratusz, zabytkowe kościoły: imponującą XVII-wieczną kolegiatę będącą w zamyśle hetmana Stanisława Żółkiewskiego pomnikiem chwały oręża polskiego oraz służący obecnie jako cerkiew kościół dominikanów, wzniesiony jako mauzoleum rodowe Sobieskich, a także greckokatolicką cerkiew bazylianów, jak również XVII-wieczną synagogę. Warto zaznaczyć, że w czasach Jana III Sobieskiego Żółkiew pełniła nieoficjalnie rolę miasta stołecznego, gdyż tu właśnie król przyjmował m.in. zagranicznych posłów.

Oprowadzeni po kolegiacie przez księdza proboszcza wsparliśmy finansowo w miarę możliwości dzieło restauracji tej pięknej świątyni. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w XVIII-wiecznym klasztorze bazylianów w Krechowie. Jako, że była to jednak wycieczka Klubu Górskiego, to w programie nie mogło zabraknąć „zdobycia” Stradczańskiej Góry (359 m n.p.m.), na której stoi cerkiew z 1795 roku. W tym dniu pozostał nam jeszcze powrót przez przejście graniczne Korczowa-Krakowiec, gdzie nasza 35-osobowa grupa utknęła na długo na granicy Unii Europejskiej w kolejce pojazdów oczekujących na odprawę. W Przemyślu byliśmy dopiero w późnych godzinach nocnych. Dosłownie za kilka godzin miał się rozpocząć następny rajd, ale o tym wyżej…

Harnaś
(133)


 7 V 2010  Zaproszenie na I rajd sekcji turystyki jeździeckiej naszego Klubu!

Miło mi poinformować, że najmłodsza sekcja naszego Klubu organizuje swój pierwszy rajd. Po zakończeniu wiosną pierwszego kursu nauki jazdy konnej, sekcja jeździecka inauguruje wspólne rajdy w okolicach Przemyśla. I Rajd Konny Sekcji Jeździeckiej Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu odbędzie się w dniach 15 i 16 maja 2010 r. Planowana trasa rajdu: Grochowce – Gruszowa – Brylińce – Zalesie – Prałkowce (nocleg) – Wapielnica (394 m n.p.m.) – fort VI „Iwanowa Góra” – Przemyśl (Zielonka i Zniesienie) – Grochowce. Rajd jest organizowany przy współudziale współpracującego z nami Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K”. Oprócz członków naszego Klubu swój udział w imprezie zapowiedzieli reprezentanci Jednostki Strzeleckiej 2019 w barwach 2 Pułku Strzelców Konnych z Tomaszowa Lubelskiego. Bliższe informacje na temat rajdu konnego można uzyskać u prowadzącej imprezę Elizy Niemczyckiej (tel. 723 459 844). Zapraszamy!

Harnaś
(132)

 
 13 IV 2010  Zaproszenie na wycieczkę krajoznawczą na Kresy 

8 maja b.r. (w sobotę) odbędzie się kolejna wycieczka w ramach rozpoczętego w ubiegłym roku cyklu wyjazdów krajoznawczych naszego klubu „Kresy najbliższe”. W 2009 roku odwiedziliśmy pozostałe po II wojnie św. za naszą wschodnią granicą dawne polskie miasta i miasteczka: Felsztyn, Chyrów, Dobromil, Nowe Miasto i Niżankowice. Teraz naszym celem będą inne miasta i miejsca położone w pobliżu granicy, na wschód od Przemyśla. Na trasie tej atrakcyjnej, jednodniowej wycieczki autokarowej znajdą się m.in.: Gródek Jagielloński (zabytkowe kościoły i cerkwie z XV-XVIII wieku oraz teren po zamku z Kopcem Jagiełły), Stradcz (XVIII-wieczna cerkiew i Jaskinia Stradczańska na Stradczańskiej Górze (359 m n.p.m.), Janów (kościół i cerkiew z XVIII-XIX wieku), Krechów (XVIII-wieczny klasztor bazylianów) oraz Żółkiew (renesansowa zabudowa Rynku, zamek, bramy i mury miejskie, zabytkowe kościoły i cerkwie, synagoga). Atrakcyjny krajobrazowo będzie także sam przejazd przez teren Płaskowyżu Sańsko-Dniestrzańskiego oraz Roztocza. Uwaga! Przy zapisach na wycieczkę – 60 zł członkowie Klubu, 70 zł pozostali uczestnicy (do 6 maja, w siedzibie naszego Oddziału PTTK przy ulicy Waygarta 3) konieczne jest podanie numeru paszportu. Ilość miejsc jest ograniczona! Zapraszamy!

Harnaś
(131)


 13 IV 2010  Uwaga! Zmiana terminu Rajdu Twierdza Przemyśl! 

W związku z sobotnio-niedzielnymi uroczystościami żałobnymi i pogrzebowymi pary prezydenckiej oraz innych ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem zaplanowany na dzień 17 kwietnia b.r. 43 Ogólnopolski Rajd Twierdza Przemyśl zostaje przełożony na 9 maja (niedziela). Wszystkie rajdowe trasy odbędą się zgodnie z regulaminem rajdu. 23-kilometrowa trasa piesza naszego klubu rozpocznie się w Krzywczy i poprowadzi dalej przez Reczpol, Górę Krzywiecką (374 m n.p.m.), Przełęcz Krzywiecką (347 m n.p.m.), Bukowy Garb (428 m n.p.m.), Bełwin i Łętownię na fort VIII „Łętownia” (309 m n.p.m.). Natomiast nasi klubowi cykliści wyruszą na 28-kilometrową trasę rowerową z Przemyśla przez Wapowce, Dolinę Hołubli, Bukowy Garb, Karczmarową i ponownie Wapowce. Wszyscy uczestnicy rajdu spotkają się przy ognisku na forcie VIII „Łętownia”. Szczegółowe informacje i zapisy w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego w siedzibie naszego Oddziału przy ulicy Waygarta 3. Dzień wcześniej odbędzie się klubowa wycieczka z cyklu „Kresy najbliższe”. Szczegóły powyżej. Zapraszamy!

Harnaś
(130)


 7 IV 2010  Zaproszenie na Rajd Twierdza Przemyśl 

Nasz Oddział PTTK organizuje w dniu 17 kwietnia już po raz 43 Ogólnopolski Rajd Twierdza Przemyśl. Dwie z czterech rajdowych tras są organizowane przez nasz klub. 23-kilometrowa trasa piesza rozpocznie się w Krzywczy i poprowadzi dalej przez Reczpol, Górę Krzywiecką (374 m n.p.m.), Przełęcz Krzywiecką (347 m n.p.m.), Bukowy Garb (428 m n.p.m.), Bełwin i Łętownię na fort VIII „Łętownia” (309 m n.p.m.). Natomiast nasi klubowi cykliści wyruszą na 28-kilometrową trasę rowerową z Przemyśla przez Wapowce, Dolinę Hołubli, Bukowy Garb, Karczmarową i ponownie Wapowce. Wszyscy uczestnicy rajdu spotkają się przy ognisku na forcie VIII „Łętownia”. Szczegółowe informacje i zapisy w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego w siedzibie naszego Oddziału przy ulicy Waygarta 3. Zapraszamy.

Harnaś
(129)


 6 IV 2010  Relacja z Drogi Krzyżowej na Tarnicę

Podobnie, jak w poprzednich latach, uczestniczyliśmy w Wielki Piątek (2 kwietnia) w Drodze Krzyżowej na Tarnicę (1346 m n.p.m.). Naszą 105-osobową grupę prowadził na trasie: Ustrzyki Górne – Szeroki Wierch – Tarnica tradycyjnie ks. prof. Kazimierz Bełch, duszpasterz turystów archidiecezji przemyskiej. Po dotarciu do krzyża na najwyższym szczycie polskich Bieszczadów zeszliśmy następnie niebieskim szlakiem do Wołosatego. Poniżej krótka fotorelacja z Wielkiego Piątku w Bieszczadach.

(128)


 16 III 2010  Relacja z rajdu na Pogórzu Dynowskim

W sobotę (13 marca) pokonaliśmy wspólnie kolejny odcinek niebieskiego szlaku karpackiego na terenie Pogórza Dynowskiego.

W tym dniu w 19-osobowym składzie przeszliśmy 25-kilometrową trasę z Borówek przez Grzegorzówkę i Jawornik Polski do Bachórza.

Ten rajd miał być naszą pierwszą wiosenną imprezą w tym roku, jednak zasłużył na miano imprezy w pełni zimowej.

Marsz utrudniała śnieżyca, a miejscami, zwłaszcza w lesie, głęboki śnieg. W związku z powyższym bardzo dziękuję najmłodszemu uczestnikowi rajdu Misiowi Śliwińskiemu za pomoc w prowadzeniu grupy w trudnym terenie i torowanie trasy w śniegu :-) .

Harnaś
(127)


 12 III 2010  Zaproszenie na Drogę Krzyżową na Tarnicę

Jak co roku, nasz Klub organizuje wyjazd na Drogę Krzyżową na najwyższy szczyt polskich Bieszczadów – Tarnicę (1346 m n.p.m.). Odbędzie się on oczywiście w Wielki Piątek (2 kwietnia). Drogę Krzyżową dla naszej grupy poprowadzi tradycyjnie ks. prof. Kazimierz Bełch, duszpasterz turystów archidiecezji przemyskiej, na trasie: Ustrzyki Górne – Szeroki Wierch – Tarnica (zejście niebieskim szlakiem do Wołosatego). Zapisy na wyjazd są przyjmowane do 29 marca w siedzibie naszego Oddziału PTTK przy ul. Waygarta 3. Koszt wyjazdu (transport i ubezpieczenie): 35 zł (członkowie Klubu), 40 zł (pozostali uczestnicy). Ze względu na nadal trudne, zimowe warunki w górach przypominam o obowiązkowym posiadaniu na trasie odpowiedniego obuwia turystycznego i odzieży dostosowanej do zmiennych warunków atmosferycznych. Wyjazd z Przemyśla o godz. 6.00, powrót w godzinach popołudniowych. Zapraszamy!

(126)


 10 III 2010  Zaproszenie na rajd na Pogórzu Dynowskim 

Już w najbliższą sobotę (13 marca) odbędzie się nasz kolejny rajd na Pogórzu Dynowskim. Po wspólnym przejściu pod koniec ubiegłego roku początkowego fragmentu niebieskiego szlaku karpackiego, tym razem wybieramy się na jego kolejny, 25-kilometrowy odcinek z Borówek przez Grzegorzówkę i Jawornik Polski do Bachórza. Ze względu na konieczność wynajęcia transportu do Borówek zapisy na rajd są przyjmowane tylko do najbliższego piątku (12 marca), do godziny 12 w siedzibie naszego Oddziału PTTK. Zapraszamy!

Harnaś
(125)


 2 III 2010  Zaproszenie na spotkanie

(124)


 2 III 2010  Relacja z Urodzin Klubu w Bieszczadach

Już po raz ósmy świętowaliśmy wspólnie urodziny naszego Klubu. W sobotę 27 lutego po przybyciu do Wołosatego wyruszyliśmy w 19-osobowym składzie czerwonym szlakiem w kierunku Rozsypańca. W najpierw deszczowej, później śnieżnej, a w końcu bardzo wietrznej aurze dotarliśmy na Przełęcz Bukowską (1107 m n.p.m.).

W tych warunkach atmosferycznych dalsza droga nie miała już większego sensu, więc wróciliśmy do Wołosatego. Następnie wspólnie świętowaliśmy urodziny Klubu. W niedzielę wybraliśmy się jeszcze do schroniska na Połoninie Wetlińskiej.

Harnaś
(123)


 16 II 2010  Kontynuacja kursu sekcji turystyki jeździeckiej

Informujemy wszystkich zainteresowanych nauką jazdy konnej w ramach działalności sekcji turystyki jeździeckiej naszego klubu, że kolejne zajęcia teoretyczne odbędą się 20 lutego (w sobotę) o godz. 17 w siedzibie Klubu przy ulicy Waygarta 1. Podobnie, jak poprzednie, poprowadzi je Eliza Niemczycka posiadająca uprawnienia Przodownika Turystyki Jeździeckiej PTTK. Zapraszamy.

(122)


 8 II 2010  Zaproszenie na VIII Urodziny Klubu w Bieszczadach

Pod koniec tego miesiąca minie ósma rocznica założenia naszego Klubu. Z tej okazji, jak co roku, zostanie zorganizowany urodzinowy rajd. Odbędzie się on w dniach 27-28 lutego. W sobotę (27 lutego) jest planowany wyjazd o godz. 7. Po przybyciu do Wołosatego wyruszymy na trzeci z bieszczadzkich szczytów po polskiej stronie, czyli Halicz (1333 m n.p.m.). Po powrocie jest przewidziane wieczorem wspólne świętowanie urodzin Klubu. W następnym dniu również przewidujemy krótką bieszczadzką wycieczkę, a następnie powrót do Przemyśla. Z uwagi na konieczność wcześniejszego zarezerwowania noclegów (w pokojach gościnnych) w Wołosatem, ewentualnie w Ustrzykach Górnych, zapisy na wyjazd będą przyjmowane w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego w siedzibie naszego Oddziału PTTK do 17 lutego. Kto zgłosi się później będzie więc musiał szukać noclegu we własnym zakresie. Szczegółowe informacje w siedzibie Oddziału. Zapraszamy!

Harnaś

(121)


 8 II 2010  Zmiana terminu spotkania klubowego

Informujemy, że najbliższe spotkanie klubowe odbędzie się w środę 10 marca o godz. 18, jak zwykle w siedzibie Klubu przy ulicy Waygarta 1. Podczas spotkania jest przewidziany kolejny pokaz fotografii podróżniczo-krajoznawczej (szczegóły wkrótce). Zapraszamy!

(120)


 2 II 2010  Początek kursu sekcji turystyki jeździeckiej 

Informujemy wszystkich zainteresowanych nauką jazdy konnej w ramach działalności sekcji turystyki jeździeckiej naszego klubu, że pierwsze zajęcia teoretyczne odbędą się 13 lutego (w sobotę) o godz. 17 w siedzibie Klubu przy ulicy Waygarta 1. Poprowadzi je Eliza Niemczycka posiadająca uprawnienia Przodownika Turystyki Jeździeckiej PTTK Zapraszamy.

(119)


 2 II 2010  Relacja z VIII Zimowego Rajdu na Kopystańkę

W tym roku, nasz kolejny, ósmy już Zimowy Rajd na Kopystańkę nie był zimowy tylko z nazwy. 30 stycznia wyruszyliśmy na najwyższy punkt Pogórza Przemyskiego z Makowej w 29-osobowym składzie.

Miejscami, na 12-kilometrowej trasie brnęliśmy w zmrożonym śniegu docierając jednak najpierw do Kopyśna, gdzie zatrzymaliśmy się przy ognisku. Stąd weszliśmy na Kopystańkę (541 m n.p.m.), gdzie przy pamiątkowej tablicy kolejni klubowicze otrzymali odznaki klubowe. Z Kopystańki schodziliśmy na przełaj do Cisowej, gdzie rajd dobiegł końca.

Harnaś
(118)


 26 I 2010  Relacja z rajdu dookoła Ustrzyk

16 stycznia odbył się pierwszy, po sylwestrowym, rajd naszego Klubu w 2010 roku. Brało w nim udział 20 osób. Rozpoczęliśmy go w Ustrzykach Dolnych, skąd szlakiem spacerowym weszliśmy na górę Kiń (611 m). Po trudach wchodzenia na szczycie czekała na nas nagroda w postaci pięknej, słonecznej pogody, która utrzymywała się prawie przez całą trasę. Dalej zeszliśmy do Jasienia, gdzie, jak się okazało, czekała na nas przeprawa w bród przez ok. 4-metrowej szerokości potok Jasieńka. Sposoby na jego przejście były różne. Większość uczestników przebiegła w najpłytszym miejscu, ale byli i tacy, którzy przedostali się na drugi brzeg bosą stopą. Po zwiedzeniu sanktuarium w Jasieniu, trasa prowadziła przez Gromadzyń (654 m), Ustrzyki Dolne, Strwiążek, Kamienną Lawortę (759 m) z powrotem do Ustrzyk. Po zakończeniu rajdu jego uczestników czekała jeszcze jedna atrakcja. Był nim udział w VI Przeglądzie Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych zorganizowanym w Ustrzyckim Domu Kultury. Obejrzeliśmy filmy poświęcone tematyce górskiej, jak również uczestniczyliśmy w spotkaniach z polskimi himalaistami: Piotrem Snopczyńskim oraz Ryszardem Pawłowskim. Trochę zmęczeni, pełni wrażeń, ale i lekkim niedosytem wróciliśmy do Przemyśla o godz. 22.

Beata
(117)


 8 I 2010  Zaproszenie na VIII Zimowy Rajd na Kopystańkę

30 stycznia 2010 roku odbędzie się nasz VIII Zimowy Rajd na Kopyśtankę. Tym razem wyruszymy na 12-kilometrową trasę z Makowej, a po dotarciu na najwyższą górę Pogórza Przemyskiego (541 m n.p.m.) zejdziemy do Cisowej. Po drodze jest planowane ognisko, więc można zabrać ze sobą ogniskowe wiktuały. Jeżeli wykonawca zamówionej kolejnej serii odznak klubowych zdąży z ich wykonaniem, to będą one wręczone właśnie na Kopystańce. Zbiórka uczestników o godz. 9.45 na dworcu PKS w Przemyślu. Przypominam o odpowiednim obuwiu i ubiorze dostosowanym do zimowej wędrówki po bezdrożach i zapraszam.

Harnaś
(116)


 8 I 2010  Zaproszenie na rajd i Przegląd Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych

Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza na wyjazd w dniu 16 stycznia 2010 r. (sobota), w ramach którego odbędzie się rajd w rejonie Gór Sanocko – Turczańskich na 14-kilometrowej trasie: Ustrzyki Dolne – Kiń (611 m) – Jasień – Gromadzyń (654 m) – Ustrzyki Dolne – Mały Król (642 m) – Strwiążek – Kamienna Laworta (759 m) – Ustrzyki Dolne, oraz udział w Przeglądzie Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych i w spotkaniu z polskimi himalaistami: Piotrem Snopczyńskim oraz Ryszardem Pawłowskim - jedynym Polakiem, który trzykrotnie stanął na szczycie Mount Everestu. Koszt wyjazdu: 19 zł dla członków Klubu Górskiego „Karpaty”, 25 zł dla pozostałych uczestników. Cena obejmuje transport i ubezpieczenie. Zapisy są przyjmowane w biurze Oddziału PTTK przy ul. Waygarta 3 do dnia 13.01.2010 (środa). Uwaga: wyjazd odbędzie się przy minimum 16 uczestnikach. Wyjazd z Przemyśla spod siedziby Oddziału PTTK przy ul. Waygarta o godz. 8:30. Wyjazd z Ustrzyk Dolnych około godz. 20:00, po zakończeniu spotkania. Zapraszamy!

(115)


 8 I 2010  Informacja dla członków sekcji turystyki jeździeckiej

Informujemy wszystkich zainteresowanych nauką jazdy konnej w ramach działalności sekcji turystyki jeździeckiej naszego klubu, że pierwsze zajęcia teoretyczne odbędą się w lutym w siedzibie Klubu. Wkrótce więcej szczegółowych informacji.

(114)


 8 I 2010  Relacja z rajdu sylwestrowego

Z okazji przyłączenia do Przemyśla dotąd samodzielnej miejscowości Kruhel Wielki wraz ze znajdującą się tam Wapielnicą zorganizowaliśmy krótki, sylwestrowy rajd.

31 grudnia, o godz. 22 spotkaliśmy się w gronie 14 osób na przemyskim Rynku, skąd wyruszyliśmy czerwonym szlakiem przez Zniesienie i Zielonkę. Przed północą dotarliśmy na Wapielnicę, gdzie przy fajerwerkach przywitaliśmy Nowy Rok jako pierwsi w najwyższym punkcie Przemyśla (394 m n.p.m.).

Harnaś
(113)


 Zobacz archiwum wiadomości z innych lat >>>