2015

Sprawdź pogodę >>>


 


(399)


 21 IX 2015  Zaproszenie na XV Rajd Orłowicza i spotkanie z Krzysztofem Wielickim


Nasz Klub organizuje dwie trasy w ramach odbywającego się 26 września XV Ogólnopolskiego Rajdu im. dr Mieczysława Orłowicza. O godz. 7.00 na parkingu przed stadionem „Polonii” odbędzie się zbiórka uczestników 19-kilometrowej trasy pieszej: Krępak – Huta Łodzinka – Łodzinka Dolna – Posada Rybotycka – Kopystańka (541 m n.p.m.) – Brylińce.

Natomiast o godz. 12.00 na placu Orląt Przemyskich zbiorą się nasi klubowi cykliści, którzy wyruszą na około 50-kilometrową trasę rowerową przez Wyszatyce, Sośnicę, Zadąbrowie, Orły, Orzechowce i Żurawicę. Wszyscy uczestnicy spotkają się przy ognisku za hotelem Accademia, gdzie będziemy świętować Światowy Dzień Turystyki.

Zapisy na rajd i wpisowe przyjmowane są do 23 września w biurze turystycznym PTTK przy ulicy Waygarta 3. Atrakcyjnie zapowiada się także piątek 25 września, gdyż udało mi się zaprosić wyjątkowego gościa…

 

 

Harnaś
(398)


 21 VIII 2015  Zaproszenie na rajd rowerowy ,,Szlakiem architektury drewnianej”

Sekcja Turystyki Rowerowej naszego Klubu zaprasza na rajd na około 110-kilometrowej trasie: Przemyśl – Niziny – Stubno – Korczowa - Wielkie Oczy - Miękisz Stary – Duńkowice – Radymno – Wyszatyce – Przemyśl. Zbiórka uczestników w sobotę 22 sierpnia o godz. 7.45 na placu Orląt Przemyskich. Zapraszamy!

(397)


 6 VIII 2015  Informacja na temat najbliższego spotkania klubowego

Najbliższe spotkanie Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” odbędzie się wyjątkowo w drugą środę września czyli 9 września o godz. 19! Zapraszamy!

(396)


 25 VI 2015  Zaproszenie na rajd rowerowy „Pałace Podkarpacia – Hawłowice”

Sekcja Turystyki Rowerowej naszego Klubu zaprasza na rajd na około 90-kilometrowej trasie: Przemyśl – Bełwin – Helusz - Pruchnik (wieża widokowa) – Hawłowice – Rudołowice – Rokietnica – Przemyśl. Zbiórka uczestników w sobotę 27 czerwca o godz. 8.00 na placu Orląt Przemyskich. Zapraszamy!

(395)


 12 VI 2015  Zaproszenie na XXV Rajd Pątniczy szlakiem im. Jana Pawła II

Nasz klub odpowiada za dwie trasy XXV Rajdu Pątniczego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 14 czerwca. O godz. 8.00 na parkingu przy Rybim Placu zbiorą się uczestnicy trasy pieszej, którzy przejadą wynajętym autobusem do Kalwarii Pacławskiej. Stąd po mszy świętej wyruszą na tradycyjną 23-kilometrową trasę z Kalwarii przez Huwniki i Gruszową do Przemyśla. Natomiast o godz. 12.15 na placu Orląt Przemyskich zbiorą się nasi klubowi cykliści, którzy wyruszą na około 50-kilometrową trasę rowerową przez Hermanowice, Młodowice, Sólcę, Nowe Sady, Fredropol i Grochowce do Przemyśla. Zgłoszenia i wpisowe w biurze PTTK przy ulicy Waygarta 3. Zapraszamy!

(394)


 27 V 2015  Informacja o najbliższym spotkaniu klubowym

Najbliższe spotkanie naszego Klubu odbędzie się w drugą środę miesiąca (10 czerwca) o godz. 18 w siedzibie naszego Oddziału PTTK przy ulicy Waygarta 3. Zapraszamy!

(393)


 2 VI 2015  Zaproszenie na rajd rowerowy „Poznaj Ziemię Przemyską”

Sekcja Turystyki Rowerowej Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” zaprasza na rajd rowerowy z cyklu „Poznaj Ziemię Przemyską” na około 65-kilometrowej, dość trudnej trasie: Przemyśl – Krasiczyn - Krzeczkowa - „Krzeczkowski Mur” - „Czarny Las” – Chołowice – Krasice – Przemyśl.
Rajd odbędzie się w sobotę 30 maja. Zbiórka uczestników o godz. 8.15 na placu Orląt Przemyskich. Zapraszamy!

(392)


 13 V 2015  Zaproszenie na rajd rowerowy „Spotkania z przyrodą”

Sekcja Turystyki Rowerowej Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” zaprasza w dniu 16 maja (sobota) na rajd rowerowy na około 70-kilometrowej trasie: Przemyśl – Wyszatyce – Stubno – Kalników – Starzawa – Leszno – Torki – Medyka – Przemyśl. Zbiórka uczestników o godz. 9.00 na placu Orląt Przemyskich. Zapraszamy!

(391)


 8 V 2015  Zaproszenie na wycieczkę krajoznawczą „Kresy najbliższe”

23 i 24 maja odbędzie się kolejna wycieczka krajoznawcza z cyklu „Kresy najbliższe”. Tym razem wybierzemy się na południowo-wschodni kraniec współczesnego obwodu lwowskiego.

Zobaczymy tam najatrakcyjniejsze zabytki Ziemi Lwowskiej. Wśród nich znajdą się: Milatyn Nowy (XVIII-wieczny kościół pokarmelitański), Busk (XVIII-wieczny kościół, drewniane cerkwie z 1680 i 1708 roku, XIX-wieczna synagoga, pałac Mierów z 1810 roku), Olesko (zamek z muzeum z początku XVII wieku - miejsce urodzenia króla Jana III Sobieskiego w 1629 roku, gotycko-renesansowy XVI-wieczny kościół, XVIII-wieczny kościół i klasztor kapucynów), Podhorce (zamek Koniecpolskich z 1641 roku, XVIII-wieczny kościół, XVIII-wieczna cerkiew i klasztor bazylianów), Brody (pozostałości zamku z XVIII-wiecznym pałacem Potockich, synagoga z 1742 roku, dawny XVII-wieczny kościół, XVI-wieczne cerkwie, ulica Złota, cmentarz katolicki i żydowski kirkut).

Po noclegu w hotelu w Brodach kolejnymi odwiedzonymi miejscami będą: Podkamień (Diabelski Kamień, XVII-wieczny kościół i klasztor dominikanów, XVIII-wieczne kaplice), źródło rzeki Bug i Złoczów (XVII-wieczny zamek, dawny XVII-wieczny kościół parafialny, XVIII-wieczny kościół i klasztor pijarów, XVI-wieczna cerkiew).

Zapisy i wpisowe w kwocie 53 zł (członkowie klubu) i 65 zł (pozostali uczestnicy) są przyjmowane w biurze turystycznym PTTK przy ul. Waygarta 3 w Przemyślu do 20 maja. Za nocleg w hotelu (równowartość około 40 zł) oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów każdy płaci indywidualnie na miejscu. Liczba miejsc jest ograniczona, więc decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy!

(390)


 7 V 2015  Relacja z pierwszomajowego rajdu rowerowego

1 maja 22 rowerzystów wyruszyło na rajd naszej klubowej sekcji rowerowej, by zmierzyć się nie tylko z podjazdami, ale i z fantastycznymi opowieściami. Czy to możliwe, żeby magiczna kraina Śródziemia wcale nie znajdowała się gdzieś w angielskich lasach, a tym bardziej w odległej Nowej Zelandii, tylko niespełna 20 km od Przemyśla?

Rowerzyści sprawnie dotarli z Przemyśla do Reczpola. W połowie stromego zjazdu do Krzywczy skręcili w polną drogę, zamiast jak zwykle zjechać do tego dawnego miasteczka. Po minięciu szlabanu należało jeszcze podjechać kilkadziesiąt metrów szutrową drogą, zejść po schodkach i oto była. Hobbitówa. Choć wyglądała jak z bajki, to była jak najbardziej rzeczywista. Rowerzyści przywitali się z Panem Bogdanem – budowniczym i właścicielem niespotykanego domku.

Zostali oprowadzeni po pięknej okolicy, zwiedzili Hobbitówkę w środku, posłuchali o przybyszach z Europy, którzy jadą setki kilometrów, żeby zobaczyć domek Hobbista, jakby żywcem wyjęty z kart powieści Tolkiena. Po ciekawej wizycie cała grupa udała się ponownie w kierunku Reczpola, aby tym razem przejechać bardzo widokowym odcinkiem trasy rowerowej „Dolina Sanu”. W centrum wsi grupa zatrzymała się przy XIX-wiecznej cerkwi, a później ruszyła do Krasic, jadąc najpierw wzdłuż Sanu, a później przez las.

Po dotarciu do Olszan rowerzyści wyjechali na drogę asfaltową i stamtąd skierowali się już bezpośrednio do Przemyśla. W tym dniu przygoda z rowerem mogła potrwać o wiele dłużej, bowiem na przemyskim Rynku trwał w najlepsze emocjonujący i widowiskowy festiwal rowerowy Bike Town Przemyśl.

Agnieszka Mickiewicz & Jan Paradysz

(389)


 29 IV 2015  Zaproszenie na 1-majowy rajd rowerowy

Sekcja Turystyki Rowerowej naszego Klubu zaprasza na wycieczkę rowerową na około 48-kilometrowej trasie: Przemyśl – Wapowce - Krzywcza - domek Hobbita – Reczpol – Krasice – Krasiczyn – Przemyśl. Zbiórka uczestników w dniu 1 maja (w piątek) o godz. 9.45 na placu Orląt Przemyskich. Zapraszamy!

(388)


 27 IV 2015  Relacja z tras 53. Ogólnopolskiego Rajdu Twierdza Przemyśl

18 kwietnia na klubową trasę pieszą wyruszyło 69 osób. Przeszli oni z Bolestraszyc przez fort XIII „San Rideau”, następnie drogami gruntowymi na granicy Żurawicy i Małkowic do Duńkowiczek. Stąd trasa wiodła przez forty: X „Orzechowce” i IX „Brunner” do fortu VIII „Łętownia”.

Na korektę trasy zdecydowali się także nasi klubowi cykliści, którzy w gronie 13 osób, w niesprzyjających warunkach terenowych i pogodowych, przy silnym wietrze i opadach nawet gradu, przez Lipowicę, dolinę Łętowni oraz ostry podjazd na wzgórze Stojałów (356 m n.p.m.) dojechali, a nawet dopchali swoje bicykle w pobliże wierzchołka wyższej Karczmarowej (407 m n.p.m.).

Stąd przez Reczpol i dolinę Sanu dotarli do ostatniego podjazdu drogą do fortu VIII „Łętownia”, gdzie czekali już na nich piechurzy.

(387)


 25 IV 2015  Fotorelacja z tegorocznej bieszczadzkiej Drogi Krzyżowej

W wyjątkowo trudnych, wręcz zimowych warunkach odbywała się w Wielki Piątek (3 kwietnia) tegoroczna Droga Krzyżowa na Tarnicę. Z Ustrzyk Górnych w kierunku Szerokiego Wierchu wyruszyły w naszej grupie 63 osoby. Po dojściu do górnej granicy lasu i zakończeniu Drogi Krzyżowej powróciliśmy do punktu wyjścia. Poniżej kilka fotografii z bieszczadzkiej wędrówki.

 

(386)


 15 IV 2015  Zaproszenie na 53. Ogólnopolski Rajd „Twierdza Przemyśl”

Nasz Klub odpowiada za dwie trasy odbywającego się w najbliższą sobotę (18 kwietnia) 53. Ogólnopolskiego Rajdu „Twierdza Przemyśl”. Jako pierwsi na 17-kilometrową trasę wyruszą piechurzy. Przejdą oni z Bolestraszyc przez forty: XIII „San Rideau”, XI „Duńkowiczki”, X „Orzechowce”, IXa „Przy Krzyżu”, IX „Brunner”, VIIIa „Aszczycówka” i VIII „Łętownia”. Zbiórka uczestników o godz. 8.30 na parkingu przy stadionie „Polonii” przy ulicy Sanockiej. Natomiast o godz. 11.00 na placu Orląt Przemyskich zbiorą się rowerzyści, którzy wyruszą na około 38-kilometrową trasę przez fort XVI „Zniesienie”, fort VIb „Lipnik”, fort VII „Prałkowce”, Krasiczyn, Korytniki i Wapowce. Uczestnicy wszystkich tras spotkają się na forcie VIII „Łętownia” gdzie odbędzie się rajdowe ognisko.

Zapraszamy!
(385)


 9 IV 2015  Relacja z rajdu rowerowego „Powitanie wiosny”

21 marca 21 rowerzystów (w tym 5 pań) oficjalnie zainaugurowało sezon rowerowy z przemyskim Oddziałem PTTK.

Peleton kolarzy ruszył w kierunku Żurawicy, docierając do Sośnicy, gdzie zwiedzono XVII-wieczne ruiny zamku oraz pomnik postawiony z okazji 600-lecia założenia wsi. Dalej jadąc wzdłuż Sanu cykliści dojechali do skrzyżowania w Nizinach, gdzie skierowali się w stronę Małkowic i Żurawicy, robiąc tym samym 40-kilometrową pętlę.

Na starcie rajdu odbyła się miła uroczystość – wręczenie koleżance Agnieszce, Kolarskiej Odznaki Turystycznej w stopniu srebrnym, którą zdobyła, głównie podczas wycieczek rowerowych organizowanych przez Sekcję Rowerową naszego Klubu.

Agnieszka Mickiewicz & Jan Paradysz
(384)


 9 IV 2015  Relacja z rajdu na Pogórzu Dynowskim

14 marca kontynuowaliśmy przejście żółtym szlakiem przez Pogórze Dynowskie znakowanym przez rzeszowski Oddział PTTK.

W śniegu i deszczu pokonaliśmy w 14-osobowym składzie 16-kilometrową trasę: Ryta Górka – Ujazdy – Łubno – Dynów. Miejscami szlak, zwłaszcza na początkowym odcinku, istniał tylko na mapie, ale w komplecie dotarliśmy do Dynowa.

W przyszłości będziemy kontynuowali jego dalsze przejście z Pogórza Strzyżowskiego w kierunku zachodnim.

Harnaś
(383)


 24 III 2015  Droga Krzyżowa na Tarnicę

Jak co roku zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej na Tarnicę w Wielki Piątek (3 kwietnia 2015 r.) na trasie: Ustrzyki Górne – Szeroki Wierch – Tarnica (1346 m n.p.m.) – Wołosate. Zbiórka uczestników o godz. 5.30 na przystanku autobusowym przy Wybrzeżu Marszałka Piłsudskiego w Przemyślu. Zapisy do 1 kwietnia w Biurze Turystycznym PTTK przy ulicy Waygarta 3 w Przemyślu. Koszt uczestnictwa: 42 zł (członkowie PTTK) i 52 zł (pozostali uczestnicy). Zapraszamy!

(382)


 18 III 2015  Zaproszenie na rajd rowerowy „Powitanie wiosny”

Sekcja Turystyki Rowerowej Klubu Górskiego PTTK ,, Karpaty” zaprasza na rajd „Powitanie wiosny” otwierający tegoroczny sezonu turystyczny. Rajd odbędzie się w sobotę (21 marca) na około 38-kilometrowej trasie: Przemyśl – Wyszatyce – Sośnica – Niziny – Żurawica – Przemyśl. Zbiórka uczestników o godz. 10.45 na placu Orląt Przemyskich. Zapraszamy!

(381)


 26 II 2015  Zaproszenie na marcowy rajd na Pogórzu Dynowskim

Po pokonaniu w trakcie 13. urodzin naszego Klubu trasy: Wyżne – Pogorzała – Pasmo Wilczego będziemy kontynuowali przejście dalej żółtym szlakiem przez Pogórze Dynowskie. Rajd odbędzie się w sobotę 14 marca na około 16-kilometrowej trasie: Ryta Górka – Ujazdy – Łubno – Dynów. Wpłat w kwocie 40 zł można dokonywać do 11 marca w naszym Oddziale PTTK przy ul. Waygarta 3. Wyjazd o godz. 8.00 sprzed naszej siedziby. Zapraszamy!

(380)


 25 II 2015  Relacja z rajdu urodzinowego

W sobotę 21 lutego wybraliśmy się w 17-osobowej grupie na urodzinowy rajd naszego Klubu, podczas którego kontynuowaliśmy przejście szlakiem z Pogórza Strzyżowskiego na Pogórze Dynowskie.

W tym dniu, przy chwilami bardzo wietrznej aurze, pokonaliśmy blisko 20-kilometrową trasę: Wyżne – Pogorzała – Pasmo Wilczego – Wilcze (Patria 506 m n.p.m.) – Ryta Górka. Świętowanie 13. urodzin Klubu odbyło się w drodze powrotnej w Karczmie „Pod Semaforem” w Bachórzu.

(379)


 18 II 2015  Uwaga! Zmiana trasy rajdu urodzinowego – 21 lutego

Ze względu na zbyt małą ilość chętnych na wynajęcie transportu na dwa dni zmieniamy trasę rajdu z okazji 13. urodzin naszego Klubu. Rajd odbędzie się w sobotę 21 lutego na około 20-kilometrowej trasie Wyżne – Pogorzała – Pasmo Wilczego – Wilcze (Patria 506 m n.p.m.) – okolice Baryczy. Będziemy więc kontynuowali przejście szlakiem z Pogórza Strzyżowskiego na Pogórze Dynowskie. Wilcze jest jednym z najbliżej położonych Przemyśla wzgórz, z którego przy sprzyjającej widoczności można zobaczyć Tatry. Nasi klubowicze potwierdzają takie obserwacje dokonane wczoraj z Połoniny Wetlińskiej. Świętowanie urodzin Klubu odbędzie się w drodze powrotnej w Karczmie „Pod Semaforem” w Bachórzu. Wpłat w kwocie 40 zł można dokonywać jeszcze w środę i czwartek w naszym Oddziale PTTK. Wyjazd w sobotę o godz. 7.00 sprzed naszej siedziby. Zapraszamy!

(378)

 5 II 2015  Zaproszenie na 13. Urodziny Klubu

13. Urodziny Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” odbędą się 21 i 22 lutego 2015 roku nad Jeziorem Solińskim.

Jeżeli pozwolą na to warunki terenowe to spróbujemy pokonać około 20-kilometrową trasę: Solina – Polańczyk – Myczków – Wierchy (635 m n.p.m.) – Plisz (538 m n.p.m.) – Wołkowyja (nocleg). Solina – Jawor (741 m n.p.m.) – Teleśnica Oszwarowa. Wyjazd w sobotę o godz. 7.00 sprzed siedziby Oddziału PTTK przy ul. Waygarta 3.

Koszt wyjazdu (transport): 40 zł (dla członków Klubu) i 50 zł (dla pozostałych uczestników). Zapisy będą przyjmowane w PTTK do 17 lutego (wtorek). Za zapisanych będziemy uznawali tylko te osoby, które do tego terminu uregulują wpisowe. Zapraszamy!

(377)


(376)


 5 I 2015  Informacja na temat działalności klubu w styczniu 2015 r.

Informujemy, że styczniowe spotkanie klubowe w pierwszą środę miesiąca nie odbędzie się. Trwają już natomiast zapisy na wyjazd na XI Przegląd Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych w dniu 17 stycznia (w sobotę). Zapisy będą przyjmowane w biurze PTTK przy ul. Waygarta 3. Szczegółowe informacje można uzyskać u kierownika wyjazdu Leszka Melsztyńskiego (tel. 668 670 679). Zapraszamy!

(375)

 

 Zobacz archiwum wiadomości z innych lat >>>