2016

Sprawdź pogodę >>>


 
6.12.2016  Zawiadomienie o walnym zebraniu Klubu Górskiego PTTK Karpaty


Zarząd Klubu Górskiego PTTK Karpaty informuje o walnym zebraniu Klubu, który odbędzie się w dniu 7 grudnia 2016 roku w świetlicy Domu Noclegowego PTTK przy ulicy Waygarta 3.
I termin – godzina 16.30
II termin – godzina 17.00.
Na spotkanie należy zabrać ważną (z opłacona składką), legitymację członkowską PTTK.
Planowany Porządek Zebrania:
1. Otwarcie Zebrania.
2. Przyjęcie Regulaminu Zebrania.
3. Wybór Prezydium Zebrania.
4. Przyjęcie porządku Zebrania
5. Sprawozdanie ustępującego Zarządu.
6. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
7. Dyskusja nad sprawozdaniem Zarządu i Komisji Rewizyjnej.
8. Udzielenie na wniosek Komisji Rewizyjnej Klubu absolutorium poszczególnym członkom Zarządu Klubu.
9. Wybór Komisji Skrutacyjnej.
10. Zgłaszanie kandydatów do Zarządu Koła, Komisji Rewizyjnej oraz kandydatów na delegatów na Zjazd Oddziału PTTK.
11. Wybory – Zarządu Klubu, Komisji Rewizyjnej Klubu oraz kandydatów na delegatów na Zjazd Oddziału PTTK.
12. Ogłoszenie wyników wyborów.
13. Ukonstytuowanie się Zarządu i Komisji Rewizyjnej.
14. Przyjęcie Wniosków i Uchwał do realizacji przez nowy Zarząd.
15. Dyskusja – wypracowanie wniosków dla Delegatów.
16. Zakończenie Zebrania.

Zarząd Klubu Górskiego PTTK Karpaty

(408)


7.11.2016

Klub Górski PTTK "Karpaty" zaprasza na najbliższe spotkanie klubowe w dniu 9 listopada (środa) o godz. 18 w siedzibie naszego Oddziału PTTK połączone z pokazem slajdów Mariusz Kościuka "Ukrainiantour".

(407)


9.09.2016 Zaproszenie na rajd niebieskim szlakiem karpackim

17 i 18 września kontynuujemy przejście niebieskiego szlaku karpackiego, drugiego pod względem długości szlaku górskiego w Polsce.
Wyjazd nastąpi 17 września (w sobotę) o godz. 6 rano sprzed siedziby naszego Oddziału PTTK.

W tym dniu pokonamy blisko 16-kilometrową trasę: Roztoki Górne – Rypi Wierch (1003 m n.p.m.) – Stryb (1011 m n.p.m.) – Balnica. Następnie przejedziemy Bieszczadzką kolejką wąskotorową z Balnicy do Majdanu. Po noclegu, wyjedziemy 18 września (w niedzielę) do Łupkowa, skąd wyruszymy na ponad 20-kilometrową trasę szlaku wiodącą przez Wysoki Groń (905 m n.p.m.) do Balnicy z dojściem do Maniowa.


Uwaga! W nawiązaniu do klubowego zwyczaju (dzięki zarobionym pieniądzom i składkom członkowskim PTTK) nasi klubowicze nie płacą za koszty wynajęcia busa i transportu w trakcie tego rajdu. Przypominam, że za członków naszego Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” uważa się osoby z opłaconą aktualną składką członkowską PTTK.

Każdy uczestnik pokrywa jedynie indywidualnie na miejscu koszt noclegu. Zapisy są przyjmowane od 8 do 14 września w Biurze Turystycznym PTTK przy ulicy Waygarta 3 w Przemyślu. Zapraszamy!

 

(406)


8.05.2016 Zaproszenie na wycieczkę krajoznawczą „Kresy najbliższe”

Już po raz ósmy Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza na wycieczkę krajoznawczą z cyklu „Kresy najbliższe”. Odbędzie się ona 14 maja (w sobotę) w podkarpackiej części obwodu lwowskiego.

W planie mamy zwiedzenie następujących miast i miejscowości: Sambor (zabytkowy Rynek z XVII-wiecznym ratuszem, XVI-wieczny kościół parafialny, dawny XVIII-wieczny kościół i klasztor Jezuitów, XVIII-wieczna cerkiew), Drohobycz (zabytkowy Rynek, XV-wieczny, gotycki kościół, XVI-wieczna dzwonnica, dawny XVIII-wieczny kościół karmelitów, dom Brunona Schulza, XVII-wieczne, drewniane cerkwie), Truskawiec (słynne XIX-wieczne uzdrowisko z parkiem zdrojowym), Urycz ze skałami i pozostałościami zamku Tustań.

Jeżeli starczy czasu to także jeszcze: Stary Sambor (XIX-wieczne kościół i cerkiew) i Stara Sól (XV-wieczny kościół z dzwonnicą i XVII-wieczna cerkiew).

Zapisy i wpisowe są i będą przyjmowane do 12 maja w Biurze Turystycznym PTTK przy ul. Waygarta 3 w Przemyślu (tel. 16 678 53 74). Zapraszamy!

(405)


21.04.2016 Zaproszenie na 55. Ogólnopolski Rajd Twierdza Przemyśl

Nasz Klub odpowiada w najbliższą sobotę (23 kwietnia) za dwie trasy wiosennego rajdu „Twierdza Przemyśl”. O godzinie 10.25 na dworcu PKS spotkają się uczestnicy 12-kilometrowej trasy pieszej: Wapowce – Stojałów (356 m n.p.m.) – Łętownia – fort XVIII „Lipowica” – fort XIX „Winna Góra”. Odjazd kursowym autobusem o godz. 10.40. Natomiast o godz. 10.15 na placu Orląt Przemyskich spotkają się uczestnicy ok. 35-kilometrowej trasy rowerowej: Przemyśl – fort VIII „Łętownia” – fort IX „Brunner” – fort X „Orzechowce” – fort XI „Duńkowiczki” – fort XII „Werner” – fort XIX „Winna Góra”. Zapraszamy!

(404)


31.03.2016 Zaproszenie na otwarcie rowerowego sezonu turystycznego


Sekcja Turystyki Rowerowej Klubu Górskiego PTTK ,, Karpaty” zaprasza na rajd na około 40-kilometrowej trasie: Przemyśl – Wapowce – Krasiczyn – Olszany – Brylińce – Rokszyce – Prałkowce - Przemyśl. Zbiórka uczestników w sobotę 2 kwietnia o godz. 10.15 na placu Orląt Przemyskich. Zapraszamy!

(403)


3.03.2016 Zaproszenie na urodzinowy rajd naszego Klubu

14 urodziny Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” uczcimy wędrując w najbliższą sobotę na trasie: Rybotycze – Kopystańka (541 m n.p.m.) – Kopyśno – Brylińce. Zbiórka uczestników o godz. 9.00 na parkingu busów przed bankiem BGŻ. Zapraszamy!

(402)


3.03.2016 Zaproszenie na Drogę Krzyżową na Tarnicę
Jak co roku, w Wielki Piątek nasz Klub organizuje wyjazd na Drogę Krzyżową na Tarnicę (1346 m n.p.m.) najwyższy szczyt polskiej części Bieszczadów. 25 marca wyruszymy na trasę: Ustrzyki Górne – Szeroki Wierch – Tarnica – Wołosate. Zapisy i szczegółowe informacje w Biurze Turystycznym PTTK przy ulicy Waygarta 3. Zapraszamy!

(401)


30.01.2016 Zaproszenie na rajd po Pogórzu i pokaz zdjęć z Kaukazu

Klub Górski PTTK „Karpaty” zaprasza na rajd w sobotę 30 stycznia na 16-kilometrowej trasie: Cisowa Park – Chołowice – Kupna – Chyrzynka – Chyrzyna – nowy most na Sanie – Krzywcza. Zbiórka uczestników o godz. 9.30 na dworcu PKS w Przemyślu. Ponadto zapraszamy na spotkanie klubowe 3 lutego o godz. 18 w siedzibie naszego Oddziału PTTK przy ul. Waygarta 3. W trakcie spotkania nasza koleżanka Jolanta Kawalec zaprezentuje zdjęcia z wyjazdu na Kazbek. Zapraszamy!

(400)

 

 Zobacz archiwum wiadomości z innych lat >>>