2021

Pogoda w Przemyślu >>> 

 

 

 

2021-12-25

 

Komunikat nadzwyczajny
Klubowy rajd sylwestrowy (z dystansem!)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, mijający rok, podobnie jak w latach 2011 – 2019, pożegnamy klubowym rajdem sylwestrowym, którego uwieńczeniem będzie powitanie Nowego Roku 2022.
W piątek, 31 bm. późnym wieczorem spotykamy się w Miejscu Obsługi Rowerzystów nad Sanem, u wylotu kładki przy ul. Piłsudskiego (w pobliżu pomnika, bunkra linii Mołotowa i hotelu ACCADEMIA). Stąd, po krótkim oficjalnym powitaniu uczestników rajdu, o godz. 20.30 wyruszamy w kierunku Kruhela i Zielonki. W kolumnie marszowej zachowujemy wymagany dystans. Oczywiście, wszyscy jesteśmy zaopatrzeni w elementy odblaskowe, a także latarki (czołówki lub ręczne). Trasa kilkukilometrowa - lekka, łatwa i przyjemna (o ile nie będzie padało). Ok. godz. 22 przewidujemy rozpalenie ogniska w miejscu ustalonym przez organizatorów. Będziemy bardzo wdzięczni tym Koleżankom i Kolegom, którzy zabiorą ze sobą do plecaków kilka kawałków suchego drewna lub podpałkę. Kto może, niech weźmie do plecaka także mały znicz lub wkład do znicza i zapałki, aby – podobnie, jak 31 XII 2019 r. w forcie „Optyń” - stworzyć nastrojową iluminację miejsca naszego sylwestrowego spotkania.
W programie: pieczenie kiełbasek i innych przyniesionych przysmaków , wspólne kolędowanie i – o ile pozwoli czas i pogoda - krótkie przypomnienie historii dotychczasowych rajdów sylwestrowych. Oczywiście, jak zawsze, utrwalimy nasze spotkanie wspólnym zdjęciem przy ognisku. Mile widziane różne świąteczno-sylwestrowo -karnawałowe gadżety , jak np. czapki mikołajowe, peruki, włosy anielskie, świecące girlandy, maski i maseczki, poroża łosia, diabelskie różki, zimne ognie i inne rekwizyty wg własnego pomysłu.
Z doświadczenia wiadomo, że tej wyjątkowej nocy mogą przydać się też kubki i kielonki (tylko do użytku osobistego!). Oprócz tzw. wiktuałów (wg uznania i gustu) nie zawadzi wziąć ze sobą termosu z gorącą herbatą (może być góralska z prądem).
Przygotowując się do wyruszenia na rajd, nie zapomnijmy o doborze odpowiedniego odzienia i obuwia dostosowanego do aktualnych warunków atmosferycznych. Wsłuchując się w prognozy meteo, możemy spodziewać się plusowej temperatury i opadu deszczu (lub deszczu ze śniegiem). Za sprawdzalność tych prognoz nie ponosimy odpowiedzialności. Zdajemy sobie jednak sprawę, że członków i sympatyków Klubu Górskiego PTTK „KARPATY” żaden wariant pogody nie powinien zaskoczyć. Gdyby jednak ewentualne popołudniowo-wieczorne opady deszczu były intensywne i miały charakter ciągły, należy liczyć się z odwołaniem sylwestrowego rajdu. Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie.
Powróćmy do programu. Po zakończeniu biesiady przy ognisku i jego zagaszeniu, udamy się, tradycyjnie, w kierunku Zniesienia, skąd po północy, po toaście noworocznym, zejdziemy do miasta, aby powitać Nowy Rok 2022 przed szopką w Rynku.
Na koniec gorący apel – prośba : nieustępująca pandemia zmusza nas do zachowania maksymalnej ostrożności i ścisłego przestrzegania obowiązujących zasad reżimu sanitarnego. Wręcz konieczne jest zachowanie odpowiedniego dystansu, nawet w trakcie składania sobie życzeń. Nie możemy sobie pozwolić na to, aby zdrowie choćby jednego uczestnika (-czki) rajdu zostało narażone na szwank. Sytuacja jest nadal bardzo poważna. Nie ma żartów! Ostrożności i zdrowego rozsądku nie może nam zabraknąć nawet w tak podniosłych i wzruszających chwilach, jakimi są ostatnie godziny starego i pierwsze Nowego Roku 2022 ! Może za rok lepsza sytuacja sprawi, że będziemy mogli sobie bardziej poluzować.
Przypominamy: każdy (każda) bierze udział w sylwestrowym rajdzie na własną odpowiedzialność! Każdy (każda) wyraża też zgodę na występ w filmowo-fotograficznej relacji, która zostanie zaprezentowana na fb.
Prowadzenie rajdu powierzam Kol. M.Nyczkowi.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY KOLEŻANKI I KOLEGÓW !
DO ZOBACZENIA !

Za Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu
Andrzej Ukleja

 


 

2021-12-22

 

    

Pokój na Ziemi ludziom,
a w Niebie cisza gwiazd,
grają Anieli,
świat się chlebem dzieli.
Świat ma dziś świąteczny blask…
Życzenia Pięknych i Radosnych
Świąt Bożego Narodzenia
Szczęśliwego Nowego Roku
Koleżankom i Kolegom
z Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu
oraz jego Sympatykom
Składają Członkowie Zarządu Klubu
(JK, MM, JP, AU)

 


 

2021-12-07

 

Szanowni Członkowie i Sympatycy Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu

Przedstawiamy ramowy kalendarz imprez turystycznych na 2022r. dla naszego Klubu. Kalendarz został opracowany przez Zarząd Klubu. Dołożyliśmy starań, aby nasze propozycje rajdów pieszych były dla nas ciekawe, przebiegały ciekawymi szlakami i terenami, przez które jeszcze nie wędrowaliśmy. Jeśli będzie to możliwe, niektóre szlaki będziemy modyfikować aby zobaczyć jak najwięcej atrakcji przyrodniczych i krajobrazowych terenów, przez które będziemy wędrować. Szczegółową trasę zawsze będziemy podawać w ogłoszeniach o rajdach.
Również Sekcja Turystyki Rowerowej Klubu Górskiego ,,Karpaty” przygotowała dla nas kilka ciekawych rajdów pod przewodnictwem naszego kolegi - przodownika turystyki kolarskiej. Rajdy te zawsze są bardzo udane i cieszą się dużym zainteresowaniem.
Jak już wspomniałem jest to kalendarz ramowy, co oznacza, że mogą dodatkowo pojawić się propozycje kolejnych rajdów. Jeżeli Szanowni Członkowie Klubu macie propozycje imprez turystycznych i chcielibyście się podjąć przeprowadzenia rajdu autorskiego, to jesteśmy otwarci na takie inicjatywy i służymy pomocą.
Jest oczywistym, że działamy w strukturze Oddziału PTTK w Przemyślu. Swoją pasję wędrowania możemy połączyć z bogatą ofertą rajdów górskich przygotowaną przez nasz Oddział. Dlatego w kalendarzu w miesiącach wakacyjnych (lipiec-sierpień) nie znalazły się imprezy Klubowe, aby mieć czas i przygotować się do wypraw górskich w Karpaty zaproponowanych przez przemyski Oddział PTTK.
Nasze imprezy turystyczne odbywają się zgodnie z obowiązującymi przepisami związanymi z sytuacją epidemiologiczną. Zależnie od tej sytuacji, biorąc pod uwagę inne nieprzewidziane okoliczności, zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu, modyfikację lub wręcz rezygnację z imprezy. Szczegóły imprez będą na bieżąco dodawane i aktualizowane.
Z turystycznym pozdrowieniem – kol. Andrzej Ukleja.

 


 

2021-11-24

 

PTTK ODDZIAŁ W PRZEMYŚLU
POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA RAJD PIESZY PO FORTACH TWIERDZY PRZEMYŚL
11.12.2021r.

Oddział PTTK w Przemyślu pod patronatem Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza swoich Członków oraz Sympatyków na rajd pieszy kolejnym odcinkiem Szlaku fortecznego Twierdzy Przemyśl, zaliczanej do największych twierdz Europy. Będziemy wędrować przez jeden z najefektowniejszych elementów pierścienia zewnętrznego Twierdzy Przemyśl – Fort I Salis-Soglio a także przez forty sąsiednie.

Przejazd uczestników autobusem MZK linii nr 20 do Rożubowic. Z ulicy Jagiellońskiej w Przemyślu autobus odjeżdża o godzinie 8.28. Godziny odjazdu z innych przystanków prosimy sprawdzić na rozkładzie jazdy MZK.
Program rajdu obejmuje:
Przejście piesze trasy: Rożubowice - Fort II Jaksamnice – Fort IIb Cyków - Fort I Salis Soglio - Fort XV Borek. Z Fortu Borek przejście piesze do Przemyśla. Osoby, które będą chciały wcześniej zakończyć wędrówkę, będą mogły to zrobić korzystając z komunikacji Firmy Eurobus na trasie Medyka – Przemyśl lub z komunikacji MZK na obrzeżach Przemyśla. Osoby te prosimy o sprawdzenie rozkładów jazdy.
Na Forcie Borek planowane jest ognisko, można zaopatrzyć się w ogniskowe wiktuały.

Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa na adres internetowy Klubu Górskiego: kgkarpaty@interia.pl podając tylko imię i nazwisko osoby zgłaszanej.
Wpisowe nie obowiązuje.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne, latarkę.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z opłaconą składką, pozostali mają obowiązek ubezpieczyć się we własnym zakresie.
Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu autobusem oraz zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu.
Zapraszamy!

 


 

2021-11-18

 

KOMUNIKAT
Rajd Klubu Górskiego planowany na dzień 20.11.2021r. po Pogórzu Dynowskim na trasie Wesoła – Dynów zostaje odwołany.
Powodem odwołania rajdu jest zbyt mała liczba osób zgłoszonych.
AU

 


 

2021-11-14

 

PTTK ODDZIAŁ W PRZEMYŚLU
POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA RAJD PIESZY PO POGÓRZU DYNOWSKIM
20.11.2021r.

Oddział PTTK w Przemyślu pod patronatem Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza swoich Członków oraz Sympatyków na rajd pieszy po Pogórzu Dynowskim na trasie z Wesołej do Dynowa. Tereny przez które będziemy wędrować są mało znane turystom, oferują ciszę, spokój i nieskażoną przyrodę. Charakteryzują się malowniczym naturalnym krajobrazem i bogatym dziedzictwem kulturowym.
Fot. Andrzej Ukleja
Zbiórka uczestników w dniu 20.11.2021r. godz. 7.00 (sobota) na parkingu dla busów przy Rybim Placu obok MNZP. Przejazd uczestników na trasie: Przemyśl – Bachórz – Ujazdy- Wesoła.
Program rajdu obejmuje:
- zwiedzenie pomnika przyrody „Błędny Kamień” w rezerwacie „Mójka”,
- przejście piesze: Wyręby (Wesoła) – Łubno – Dynów (ok 13 km),
- zwiedzenie pozostałości zabudowań dworskich i parku w Dynowie.
Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (przelewem na konto) w biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie - do dnia 18.11.2021r.
Wpisowe obejmuje koszty: przejazdu busem, ubezpieczeń, administracyjne i wynosi:
- dla członków PTTK - 45 zł.
- dla pozostałych osób - 55 zł.

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich członków wycieczki.
Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu busem oraz zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu.
Zapraszamy!

 


 

2021-10-26

 

            

Miło mi poinformować, że nasza Koleżanka Bogusia Duda zdobyła 28 najwyższych szczytów w 28 pasmach gór Polski. Tym samym dołączyła do wąskiego i ekskluzywnego grona Zdobywców Korony Gór Polskich. Weryfikacja przed Lożą Zdobywców przebiegła pomyślnie. Uroczyste pasowanie i wręczenie insygniów Zdobywcom Korony Gór Polskich, tj. dyplomów, odznak i legitymacji odbyło się 16.10.2021r. na Galicyjskim Rynku w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.
Serdecznie gratulujemy !
AU.

 


 

2021-10-26

 

PTTK ODDZIAŁ W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY I POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA NIEPODLEGŁOŚCIOWY RAJD PIESZY W OKOLICACH BIRCZY - 11.11.2021 r.

Oddział PTTK w Przemyślu pod patronatem Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu, zapraszają swoich Członków oraz Sympatyków na rajd pieszy w okolicach Birczy, Huty Brzuskiej i Chomińskiego. Tereny gminy Bircza należą do jednych z najbardziej atrakcyjnych pod względem krajobrazowym, turystycznym i przyrodniczym regionów kraju. Będziemy zwiedzać i zachwycać się urokami przyrody i wędrować śladami ciekawej historii nawiązując do obchodzonego w tym dniu Narodowego Święta Niepodległości. Na cmentarzu w Birczy zapalimy znicze na mogiłach zbiorowych żołnierzy Wojska Polskiego poległych w walkach z UPA o Birczę, a na wzgórzu Chomińskie zobaczymy obelisk i pamiątkowe tablice upamiętniające bitwę pod Birczą stoczoną przez polską 24 Dywizję Piechoty z niemiecką 2 Dywizją Górską w dniu 12 września 1939 r. Nie zapomnijmy o niepodległościowych akcentach (buttony, przypinki).

Program rajdu:
Zbiórka uczestników w dniu 11.11.2021r. godz. 8.00 (czwartek) na parkingu dla busów przy Rybim Placu obok MNZP. Przejazd zamówionym busem do parkingu przy ścieżce przyrodniczej „Krępak”.
Przejście piesze: Krępak – Huta Brzuska – Grzbiet Sufczyński – Bircza – Chomińskie. Powrót do Przemyśla w godzinach popołudniowych.
Długość trasy – ok. 15 km., czas przejścia – ok. 6 godzin.
Na Chomińskim planujemy rozpalić turystyczne ognisko, można zabrać ogniskowe wiktuały.
Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (przelewem na konto) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie - do dnia 09.11.2021r. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Wpisowe obejmuje koszty przejazdu busem oraz koszty administracyjne i wynosi:
- 45 zł. dla członków PTTK,
- 55 zł. dla pozostałych osób.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich członków wycieczki.
Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu busem oraz zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu.
Zapraszamy!

 


 

2021-09-27

 

Szanowni Członkowie i Sympatycy Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”
W kalendarzu imprez Klubu Górskiego, który znajduje się na stronie internetowej Oddziału PTTK w Przemyślu, zaplanowano w październiku br. rajd na Bukowe Berdo w Bieszczadach.
Taki rajd przygotował Oddział PTTK w Przemyślu w dniu 2.10.2021r. W związku z tym w październiku br. Zarząd Klubu Górskiego nie będzie przygotowywał kolejnego rajdu na Bukowe Berdo pod swoim patronatem, natomiast będziemy uczestniczyć w rajdzie już przygotowanym przez nasz Oddział PTTK. Zachęcam do wzięcia w nim udziału, zwłaszcza że rajdy prowadzone przez naszego Kolegę – przewodnika górskiego Jerzego Szlachcica, zawsze przygotowane są niezwykle profesjonalnie i cieszą się uznaniem uczestników.
Oto ogłoszenie o tym rajdzie:
BIESZCZADY W KOLORACH JESIENI
BUKOWE BERDO I WIEŻA WIDOKOWA W MUCZNEM
02.10.2021 (sobota)
Program:
Zbiórka o godz. 05:50 – parking Plac Rybi obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Wyjazd z Przemyśla godz. 6:00. Przejazd w Bieszczady do Mucznego. Wejście na Wieżę widokową. Przejście piesze pasmem Bukowego Berda: Muczne – Bukowe Berdo – Szeroki Wierch – Halicz – Rozsypaniec – Wołosate ( czas przejścia ok. 8 godz.);
Powrót do Przemyśla w godzinach wieczornych.
UWAGA! Wymaga się od uczestników wycieczki odpowiedniego ubioru do wędrówek górskich oraz kondycji fizycznej.
Cena: 90 zł ; członkowie PTTK – 85 zł
Świadczenia objęte ceną: transport, przewodnictwo, ubezpieczenie NNW (S.U. 5000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
Dodatkowo uczestnicy opłacają bilet wstępu do BdPN; 8 zł- N/ 4 zł- U
Zgłoszenia przyjmuje Biuro Turystyczne PTTK Przemyśl tel. 16 678 53 74 w terminie do 28.09.2021 r (środa).
A.

 


 

2021-08-26

 

Szanowni Członkowie Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu.
Zachęcam do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Zarządu Głównego PTTK (strona internetowa: https://www.pttk.pl/). Znajdują się tam informacje m.in. dotyczące kadencyjności Zarządu Klubu.
Zapewne zauważyliście, że kadencja obecnego Zarządu Klubu wykracza już znacznie poza czteroletnie ramy. Niestety, uruchomienie kampanii sprawozdawczo-wyborczej może nastąpić bezpośrednio po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii. Dlatego też jeżeli kadencja władz stowarzyszenia upływa w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii lub do 30 dni po odwołaniu danego stanu, podlega ona przedłużeniu do czasu wyboru władz stowarzyszenia na nową kadencję, jednak nie dłużej niż do 60 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii:
http://archiwum.pttk.pl/komunikaty/kryzys/Stanowisko_Wladz_Naczelnych_Walny_Zjazd_2020_11_09.pdf
Ponieważ stan zagrożenia epidemicznego trwa nadal, więc i kadencja obecnego Zarządu Klubu również trwa nadal.

Pragnę również zwrócić uwagę na przepisy dotyczące UBEZPIECZENIA NNW
CZŁONKÓW PTTK opublikowane również na stronie Zarządu Głównego PTTK.
Jeśli jesteś członkiem PTTK i posiadasz ważną legitymację członkowską
z opłaconą aktualną składką członkowską – to niezależnie od wieku jesteś
ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz kosztów
leczenia i ratownictwa za granicą. Ubezpieczycielem jest Sopockie
Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A. (Umowa ubezpieczeniowa
nr TO50/001076/20/A ważna do 31.03.2023 r.*).
Ubezpieczenie obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków powstałych
na terytorium całego świata w wariancie obejmującym pełny czas ochrony
ubezpieczeniowej (24 godziny), w szczególności w życiu prywatnym oraz:
♦♦ podczas uczestnictwa w imprezach PTTK w okresie objętym ochroną
ubezpieczeniową, za które uznaje się wszystkie imprezy organizowane
lub współorganizowane przez struktury organizacyjne PTTK. Ochrona
ubezpieczeniowa obejmuje również wszystkie imprezy PTTK związane
z rekreacyjnym uprawianiem sportów wodnych i konnych.
♦♦ podczas pobytu w obiektach PTTK będących w użytkowaniu lub własnością
PTTK w związku z realizacją zadań statutowych lub z tytułu
korzystania z noclegu albo atrakcji turystycznych,
♦♦ podczas zdobywania odznak turystycznych PTTK,
♦♦ podczas indywidualnego (także poza strukturami PTTK) uprawiania
turystyki.
PAMIĘTAJ: W ramach umowy ubezpieczenia ERGO Hestia udziela
ochrony ubezpieczeniowej w zakresie: trwałego uszczerbku na zdrowiu
(suma ubezpieczenia do 25 000 PLN); śmierci Ubezpieczonego w wyniku
nieszczęśliwego wypadku, na skutek wystąpienia zawału
serca/udaru mózgu (s.u. do 12 500 PLN); refundacji
kosztów nabycia protez i środków pomocniczych (s.u.
3 000 PLN); refundacji kosztów operacji kosmetycznych
(s.u. 3 000 PLN); kosztów rehabilitacji w wyspecjalizowanych
placówkach medycznych (s.u. 5 000 PLN);
46
dziennego świadczenia szpitalnego (s.u. 1 500 PLN) kosztów ratownictwa
na terytorium całego świata (s.u. do 5 000 EUR na jedno zdarzenie); kosztów
leczenia za granicą (s.u. do 10 000 PLN), ubezpieczenie bagażu w KL
(s.u. do 2 000 PN).
Jeżeli ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi:
1. Niezwłocznie skorzystaj z pomocy lekarza.
2. Wypełniaj zalecenia lekarskie.
3. Na ile jest to możliwe postępuj tak, aby minimalizować następstwa
wypadku.
4. Zgłoś szkodę ERGO Hestii w formie elektronicznej za pośrednictwem
poczty e-mail na adres: szkodybroker@ergohestia.pl lub telefonicznie
pod nr telefonu 801 107 107 lub +48 58 555 5 555 (koszt połączenia
zgodnie z taryfą operatora) albo osobiście podczas wizyty w jednostce
ERGO Hestia.
5. W przypadku zgłoszenia szkody na adres: szkodybroker@ergohestia.
pl Ubezpieczony lub Uposażony zobowiązany jest załączyć kwestionariusz
„Zgłoszenia szkody” oraz do udzielenia wszelkich informacji,
wyjaśnień i przesłania wymaganych dokumentów do ERGO Hestia.
6. Zasady obsługi grupowego ubezpieczenia NNW w zakresie rozpatrywania
roszczeń i wypłaty świadczeń, formularze i zgłoszenia dostępne
są na stronie internetowej http://www.pttk.pl/zycie/ubezpieczenia/
* Uwaga! Upewnij się w swoim Oddziale czy jesteś nadal ubezpieczony na
kolejne lata!

Jak już sygnalizowałem, we wrześniu organizujemy kolejny rajd pieszy pod patronatem Klubu Górskiego, który będzie prowadził szlakami w rejonach Górzanki, Korbani i Łopienki. Ogłoszenie znajduje się na stronach internetowych naszego Oddziału PTTK oraz na stronach klubowych.
Informuję, że w obecnym stanie epidemii nie możemy organizować spotkań i zebrań klubowych.

Najważniejsze, że możemy razem wędrować, a więc do zobaczenia na szlaku!
Za Zarząd Klubu – kol. Andrzej Ukleja.

 


 

2021-08-24

 

PTTK ODDZIAŁ W PRZEMYŚLU
POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA RAJD PIESZY W OKOLICACH GÓRZANKI, KORBANI I ŁOPIENKI
W BIESZCZADACH  25.09.2021r.

Rajd będzie prowadził malowniczą doliną nieistniejącej już wsi Tyskowa pomiędzy szczytem Korbani, a pasmem Durnej i Łopiennika. Przez Przełęcz Hyrcza zawędrujemy na szczyt Korbani, aby z wieży widokowej podziwiać rozległy widok na tę część Bieszczadów. Następnie zejdziemy do Łopienki zdobywając po drodze malownicze wzgórze Hyrcza. Na szlaku zobaczymy ślady życia dawnych mieszkańców: ledwie widoczne cerkwiska, zapomniane cmentarze, cerkwie, pozostałości fundamentów i piwnic … Będziemy mogli poczuć magię prawdziwych Bieszczadów nie skażonych jeszcze masową turystyką i komercją. Po drodze planujemy zwiedzanie ciekawych obiektów.
Zbiórka uczestników w dniu 25.09.2021r.(sobota) w zatoczce dla autokarów przy Rybim Placu w Przemyślu obok MNZP o godz. 6.30.
Program rajdu:
Przejazd uczestników do Myczkowiec. Zwiedzenie zapory i elektrowni wodnej w Myczkowcach. Dojście do Groty Fatimskiej i cudownego źródełka oraz powrót do busa. Czas zwiedzania ok. 1,5 godziny.
Przejazd do Górzanki. Zwiedzanie kościoła w Górzance, dawnej cerkwi greckokatolickiej.
Przejście piesze trasy:
Tyskowa– przeł. Hyrcza (692 m n.p.m.) – Korbania z wieżą widokową (894m n.p.m.) - Łopienka (cerkiew). Czas przejścia ok. 4,5 godz.
Powrót busem do Przemyśla w godzinach wieczornych.
Zapisy (telefonicznie 16 678 53 74) i wpłata wpisowego (przelewem na konto) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
- do dnia 12.09.2021r. wyłącznie dla członków Klubu Górskiego.
- od dnia 13.09.2021r. do dnia 23.09.2021r. – także dla pozostałych osób.

Wpisowe obejmuje transport busem, ubezpieczenie NNW (s.u. 5.000 zł.), składki na TFG i TFP oraz koszty administracyjne i wynosi:
- 50 zł. dla członków PTTK,
- 65 zł. dla osób nie będących członkami PTTK.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu busem oraz zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu, odwołania lub przesunięcia terminu rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Zapraszamy!

 


 

2021-08-08

 

Koleżanki i Koledzy
W kalendarzu imprez organizowanych przez Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaplanowano, że w miesiącach wakacyjnych (praktycznie dotyczy sierpnia) nie będziemy organizować rajdów klubowych, natomiast członkowie Klubu będą mieli możliwość uczestniczenia w wyprawach górskich organizowanych przez Oddział PTTK w Przemyślu.
Na stronie internetowej naszego Oddziału ukazały się następujące ogłoszenia o rajdach górskich:
1. WYCIECZKA GÓRSKA NA UKRAINĘ: „BORŻAWA – POŁONINA XXL” TERMIN:
21-22.08.2021r.
2. WYCIECZKA GÓRSKA NA UKRAINĘ: POŁONINY ZAKARPACIA TERMIN: 28-29.08.2021r.
3. WYCIECZKA GÓRSKA NA UKRAINĘ: PIKUJ Z LIBUCHORY – WYCIECZKA JEDNEGO DNIA. TERMIN 11.09.2021r.
4. WYCIECZKA GÓRSKA NA UKRAINĘ: „GÓRSKIE ZAKAMARKI BESKIDÓW SKOLSKICH” TERMIN: 18-19.09.2021r.
5. WYCIECZKA GÓRSKA NA UKRAINĘ: „NA KONIEC BIESZCZADÓW WSCHODNICH” (CZARNA REPA 1285 m n.p.m.). TERMIN 09.10.2021r.
Ponadto przygotowywana jest wycieczka górska na Czarnohorę i Świdowiec w dniach 24-26.09.2021r., proszę śledzić ogłoszenia na stronie przemyskiego Oddziału PTTK.
Zachęcam do korzystania z wyżej wymienionych propozycji przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności związanych z sytuacją epidemiologiczną i warunkami przejazdu przez granicę.
Jednocześnie informuję, że kolejny rajd pod patronatem Klubu Górskiego planowany jest w II połowie września br. w okolicach Górzanki i Korbani w Bieszczadach.
AU.

 


 

2021-07-01

 

PTTK ODDZIAŁ W PRZEMYŚLU
POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA RAJD PIESZY W PARKU KRAJOBRAZOWYM DOLINY SANU W BIESZCZADACH
24.07.2021r.

Jedna z najpiękniejszych tras bieszczadzkich, wiedzie starymi, zarastającymi drogami polnymi wzdłuż bezludnej doliny Sanu. Na miejscu dawnych wsi ślady życia: ruiny dworów, cerkwi, krzyże przydrożne, cmentarze. Rozległe panoramy i pełne uroku widoki na Otryt i masyw Połoniny Wetlińskiej.
Zbiórka uczestników w dniu 24.07.2021r.(sobota) w zatoczce dla autokarów przy Rybim Placu w Przemyślu obok MNZP. O godz. 6.00 wyjazd uczestników do Zatwarnicy.
Program rajdu:
W Zatwarnicy wejście na ścieżki przyrodniczo – historyczne prowadzące lewym brzegiem Sanu przez wzgórza i nieistniejące już wsie do Terki.
Trasa:
Zatwarnica - Hulskie – Ryli (622 m n.p.m.) - Krywe – Tworylczyk - Tworylne – Studenne – Korb (626 m.n.p.m.) – Berdycia (632 m n.p.m.) - Terka.
Długość trasy ok. 20 km, czas przejścia ok. 8 godzin. Suma podejść 350 m. GOT 20.
Zapisy (telefonicznie 16 678 53 74) i wpłata wpisowego (przelewem na konto) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
- do dnia 11.07.2021r. wyłącznie dla członków Klubu Górskiego.
- od dnia 12.07.2021r. do dnia 22.07.2021r. – także dla Sympatyków Klubu
.
Wpisowe obejmuje transport busem, ubezpieczenie NNW (s.u. 5.000 zł.), składki na TFG i TFP oraz koszty administracyjne i wynosi:
- 55 zł. dla członków PTTK,
- 70 zł. dla pozostałych osób
.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu busem oraz zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu, odwołania lub przesunięcia terminu rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Zapraszamy!

 


 

2021-05-30

 

PTTK ODDZIAŁ W PRZEMYŚLU
POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA DWUDNIOWY RAJD PIESZY PO ROZTOCZU ZACHODNIM
SZCZEBRZESZYŃSKI PARK KRAJOBRAZOWY 19-20.06.2021r.

Trasa rajdu wiedzie w większości niebieskim Centralnym Szlakiem Turystycznym, przebiegającym przez Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy. Trasa o wybitnych walorach krajobrazowych i kulturowych. Będziemy podziwiać największe roztoczańskie kompleksy leśne, malownicze wzniesienia porozcinane licznymi wąwozami, zagubione roztoczańskie wioski i miasteczka. Szereg punktów widokowych znajdujących się na tarasie pozwoli na podziwianie niezapomnianych panoram Roztocza Zachodniego, szczególnie doliny Wieprza.
Wąwóz lessowy w Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym.
Zbiórka uczestników w dniu 19.06.2021r.(sobota) w zatoczce dla autokarów przy Rybim Placu w Przemyślu obok MNZP o godz. 6.00 .Wyjazd uczestników do Zwierzyńca.
Program:
Dzień pierwszy 19.06.2021r. (sobota): Przejście czarnym szlakiem łącznikowym: Zwierzyniec – Góra Dąbrowa: najwyższy punkt Roztocza Zachodniego (344 m.n.pm.) – Lipowiec. Wejście na niebieski Szlak Centralny Lipowiec – Kawęczynek – Słona Góra (333 m.n.p.m.). Stąd przejście ścieżką Przyrodniczo-Historyczną "Szczebrzeszyn - Kawęczynek" do Szczebrzeszyna. Długość trasy – ok. 30 km.
Najkrótszą noc w roku – Noc Świętojańską, spędzimy w Schronisku PTSM w Szczebrzeszynie: https://meteor-turystyka.pl/ssm-szczebrzeszyn,szczebrzeszyn.html
Dzień drugi 20.06.2021r. (niedziela): Przejście czerwonym Szlakiem Partyzanckim ze Szczebrzeszyna do Świniarki, następnie wejście na niebieski Szlak Centralny i wędrówka przez miejscowości: Doroszewczyna – Sąsiadka – Mokrelipie – Radecznica. Długość trasy – ok. 18 km.
Bus będzie nam towarzyszył podczas całego dwudniowego rajdu, będzie możliwość pozostawienia w nim zbędnego bagażu. Ponadto bus będzie oczekiwał w wybranych miejscach na trasie naszej wędrówki (w okolicach Kawęczynka i Sąsiadki), więc osoby strudzone wędrówką będą mogły szybciej zakończyć dany etap rajdu.
Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (przelewem na konto)w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
- do dnia 14.06.2021r. wyłącznie dla członków Klubu Górskiego.
- od dnia 15.06.2021r. do dnia 17.06.2021r. – także dla Sympatyków Klubu.
Wpisowe obejmuje wyłącznie koszty przejazdu busem, noclegu oraz koszty administracyjne i wynosi:
- 115 zł. dla członków PTTK,
- 145 zł. dla pozostałych osób.
PTSM w Szczebrzeszynie dysponuje miejscem na ognisko, więc można zabrać ze sobą ogniskowe wiktuały.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu busem oraz zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.
Zapraszamy!

 


 

2021-02-08

 

        

Szanowni Członkowie i Sympatycy Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu”.
Jak napisał nasz Kolega, Pora podsumować aktywność turystyczną naszych Koleżanek i Kolegów, którzy w ostatnich dniach stycznia, z potrzeby serca nawiedzili kultową Kopystańkę, aby w ten sposób upamiętnić i uczcić 4. rocznicę przedwczesnej śmierci naszego przyjaciela i przewodnika - Darka "Harnasia" Hopa, współzałożyciela i długoletniego prezesa Klubu Górskiego PTTK "Karpaty".
Z informacji, jakie do mnie dotarły wynika, że w okresie 28 - 31 stycznia br., różnymi szlakami, grupowo i indywidualnie do triangula z pamiątkową tabliczką ku czci "Harnasia" dotarło w sumie 28 osób (w tym czworo dzieci).
Można domniemywać, że "Harnaś" był zbudowany Waszą (naszą) postawą, Waszą pamięcią o Nim i jego dokonaniach.
Napawa optymizmem, że pomimo ograniczeń, zakazów i restrykcji wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa, indywidualna aktywność turystyczna, jako jedyna możliwa w obecnych czasach, jest wśród nas duża. W indywidualnych grupach, w liczbie dozwolonej przez przepisy prawa, nasi członkowie i sympatycy wędrują po pięknych zimowych górach Podkarpacia, tym samym szlifując formę przed oficjalnymi rajdami klubowymi, które ruszą jak tylko będzie to możliwe.
Informujemy, że na podstawie Uchwały nr 189/XIX/2020 Zarządu Głównego PTTK z 26 września 2020 r. w sprawie wysokości składki członkowskiej PTTK na rok 2021 oraz wpisowego do PTTK i opłaty za legitymacje PTTK w roku 2021, w naszym Oddziale prowadzona jest sprzedaż znaczków członkowskich na rok 2021. Wysokość składek członkowskich jest taka sama jak w roku ubiegłym tj. Normalna 65 zł, Ulgowa 40 zł, Młodzieżowa 30 zł. Natomiast w związku z obecnymi obostrzeniami i ograniczeniem pracy Biura Zarządu Oddziału kolportaż znaczków będzie się odbywał tak jak w okresie wiosennym tj. kwota składki będzie wpłacana na konto bankowe Oddziału, a fizyczny odbiór znaczków nastąpi w okresie późniejszym.
Kolejną informacją, którą chciałbym się z Wami podzielić, to zdobycie kolejnych odznak turystycznych. Koleżanka Dorota Pansewicz pozytywnie zweryfikowała i otrzymała odznaki: popularna GOT, mała brązowa GOT, popularna OTP i mała brązowa OTP, które zostały jej wręczone na Kopystańce przez kol. Macieja Piotrowicza -przodownika turystyki górskiej. Kolejną odznakę od Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddział w Tarnowie otrzymała kol. Krystyna Pomykacz za przejście niebieskiego szlaku turystycznego Rzeszów – Grybów. Uroczyste wręczenie odznaki z rąk przodownika turystyki górskiej kol. Zbigniewa Bilo i Prezesa Klubu Górskiego kol. Andrzeja Uklei nastąpiło na dobrze nam znanej Złotej Górze nad Rożubowicami. Oczywiście w obecnej sytuacji zawiązanej z epidemią, były to wędrówki prywatne, indywidualne.
Pozdrawiam serdecznie
Do rychłego zobaczenia na szlaku !
AU

 


 

2021-02-08

 

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY”
ZA 2020 r.
I. Zorganizowane rajdy piesze

1. 11.01.2020r. Rajd pieszy ścieżką przyrodniczo – dydaktyczną „Bobrowa Dolina” w m. Lipa oraz wzgórza nad Lipą. 17 uczestników. Przewodnictwo: Andrzej Ukleja
2. 25.01.2020r. III Rajd pieszy Szlakami Harnasia Darka Hopa. Pogórze Przemyskie. Cisowa – Kopystańka – Rybotycze . 66 uczestników. Przewodnictwo Zbigniew Bilo
3. 08-09.02.2020r. XVIII Urodziny Klubu Górskiego w Cisnej (Szymkówka).
08.02.2020r. Rajd pieszy: Przysłup – Duże Jasło – Cisna.
09.02.2020r. Rajd pieszy ścieżką „Jeleni Skok” z Cisnej: Mochnaczka-Urwisko Zonkla-Cisna. 30 uczestników.
Przewodnictwo: Andrzej Ukleja, Leszek Melsztyński.
4. 25.07.2020r. Rajd pieszy pasmem Otrytu w Bieszczadach. Przełęcz pod Otrytem – Majdan- Chata Socjologa – Trohaniec – Dwerniczek. 32 uczestników. Przewodnictwo: Zbigniew Bilo.
5. 29.08.2020r. Rajd pieszy przez malownicze wzgórza Pogórza Przemyskiego: Łysa, Trójca – Jaworów – Comińskie. 25 uczestników. Przewodnictwo: Andrzej Ukleja.
6. 03.10.2020r. Rajd pieszy w paśmie Wysokiego Działu w Bieszczadach. Duszatyn – Chryszczata – Jeziorko Bobrowe – Huczwice – Rabe. 31 uczestników. Przewodnictwo: Zbigniew Bilo.

Ogółem w rajdach pieszych w 2020r. uczestniczyło 201 osób.
Z uwagi na wprowadzenie stanu epidemii w Polsce od dnia 23.03.2020r. i w związku z wprowadzonymi obostrzeniami, Zarząd Klubu Górskiego PTTK ”Karpaty” nie mógł zorganizować wszystkich zaplanowanych rajdów na 2020r.

II. Proponowane przez Klub imprezy, w których wzięli udział członkowie Klubu:
Członkowie i Sympatycy Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu licznie brali udział w wyprawach i rajdach górskich organizowanych przez Biuro Turystyczne Oddziału PTTK w Przemyślu pod przewodnictwem przewodnika górskiego kol. Jerzego Szlachcica. Były to wyjazdy w Karpaty Ukraińskie i Bieszczady. Szczegółowe relacje na stronie internetowej O/PTTK Przemyśl.

III. Spotkania klubowe.
W 2020r. odbyło się 3 spotkania klubowe w miesiącach: I,II ,III.
Przedstawiono 3 fotorelacje:
- styczeń - fotorelacja kol. Zbigniewa Bilo z wyprawy w Beskidy Ukraińskie.
- luty - fotorelacja kol. Andrzeja Uklei przedstawiająca skrót wszystkich rajdów organizowanych przez Klub w 2019r.
- marzec – fotorelacja kol. Tomasza Gołkowskiego z wyprawy w Karpaty Wschodnie: Popadia i Rotyło.
Następne planowane spotkania klubowe i rajdy wstrzymała epidemia koronawirusa.
IV. Sprawy finansowe
I. Przychody
+ bilans otwarcia –stan środków na 01.01.2019r. = 981,01 zł.
+ odpis ze składek członkowskich = 668,00,- zł.
RAZEM PRZYCHODY 2020r. = 1.649,01 zł.
II. Rozchody
- opłata Neostrady i domena internetowa (strona internetowa klubu) – 122,88 zł.
- dofinansowanie kosztów przejazdu w dn. 8-9.02.2020r. Cisna – 950 zł.
RAZEM ROZCHODY 2020r. = 1.072,88 zł.
III. Stan środków na dzień 31.12.201r.:
Przychody w 2020r. = 1.649,01 zł.
Rozchody w 2020r. = 1.072,88 zł.
Stan środków finansowych na 31.12.2020r. = 576,13 zł.
Zgodnie z uchwałą Zarządu Oddziału nr 3/04/2020 z dnia 27.04.2020r. ze względu na bardzo trudną sytuację finansową Oddziału, wstrzymano do odwołania wydatkowanie środków pieniężnych z subkont kół i klubów.
V. Członkowie Klubu Górskiego PTTK Karpaty w Przemyślu
W 2020r. składkę członkowską ze wskazaniem na przynależność do Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” opłaciło 82 osoby, 27 osób należących 2019 do Klubu Górskiego nie opłaciło składki za 2020 rok. Wśród członków Klubu jest:
- 13 przewodników terenowych,
- 2 przewodników górskich,
- 3 pilotów wycieczek,
- 5 przodowników turystyki, w tym:
- górskiej – 2
- kolarskiej – 1
- pieszej – 2
- 4 instruktorów, w tym:
- krajoznawstwa – 1
- ochrony przyrody – 2
- przewodnictwa – 1
- 3 znakarzy.


VI. Strony internetowe Klubu
Klub Górski dysponuje następującymi stronami internetowymi:
https://www.klubkarpaty.pl/ - administrator kol. Andrzej Klimko,
https://www.facebook.com/KGPTTKKARPATYPRZEMYSL/?ref=page_internal – administrator kol. Marcin Pich.
Klub posiada również swój adres internetowy: kgkarpaty@interia.pl

VII. Władze Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu
Zarząd Klubu:
Andrzej Ukleja – Prezes
Jan Paradysz – Wiceprezes
Andrzej Klimko – Skarbnik
Jolanta Kawalec – Sekretarz
Małgorzata Mocio – Członek
Członkowie Zarządu Klubu Górskiego, ze względów epidemicznych, wszelkie sprawy i kontakty załatwiali przy pomocy poczty elektronicznej lub rozmów telefonicznych.

Komisja Rewizyjna:
- Grzegorz Hop – Przewodniczący
- Marcin Pich – Członek

Dokumentacja z działalności klubu prowadzona jest na bieżąco i przechowywana w siedzibie PTTK O/Przemyśl.

 


 

2021-01-27

 

     

 


 

2021-01-10

 

         

        

Pragnę poinformować, że pomimo epidemii koronawirusa, aktywność turystyczna wśród członków naszego Klubu nie słabnie.
Koleżanka Krystyna Pomykacz zdobyła brązową, srebrną i złotą odznakę za przejście całego szlaku niebieskiego na trasie Rzeszów - Grybów (ok 450km).
Uroczystego wręczenia ( wraz z gratulacjami) dokonano w dniu 27 grudnia 2020r pod wzgórzem Wapielnica (394m) tj. w miejscu przez które przebiega szlak niebieski. Dodatkowo kol. Krysia otrzymała odznakę jubileuszową "70 lat poznajemy Polskę z PTTK". W roku bieżącym, bodajże jako pierwsza turystka z Przemyśla, zdobyła Koronę Beskidu Niskiego" ( 18 najwyższych gór tego regionu). Nadmienić trzeba, ze posiadaczem tych odznak jest również kol. Zbigniew Bilo.
W 2020r. nasza koleżanka Dorota Pansewicz zdobyła komplet 15 bieszczadzkich szczytów, zdobywając tym samym Koronę Bieszczadów. Ponadto w trakcie weryfikacji znajdują się jej książeczki poświadczające uprawnienia do zdobycia odznaki GOT - popularnej i małej brązowej oraz OTP - popularnej i małej brązowej.
Kolega Maciej Piotrowicz również może pochwalić się niemałym osiągnięciem. W 2020r. zdobył Koronę Polskich Beskidów zdobywając wymagane 9 szczytów w różnych pasmach górskich Beskidów.
Koleżankom i kolegom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne osiągnięcia klubowiczów, aby móc je zaprezentować na forum klubu i tym samym zachęcić innych do podążania ich śladem.
AU